سایپا کوییک S و کوییک R پلاس

هم اکنون نسخه اولیه آن با نام کوییک S به مرحله تولید آزمایشی رسیده و احتمالا در تابستان امسال نیز، تولیدانبوهش شروع می‌شود. بعد از پروژه‌های جدید سایپا مانند سایپا شاهین، تیبا 2 پلاس، ساینا S و پراید 151 پلاس، حالا باید کوییک S را پنجمین محصول جدید سایپا بدانیم که در سال 99 راهی بازار می‌شود.

از یک طرف می‌دانیم که سایپا در تهیه و تامین گیربکس اتومات برای محصولاتش با مشکلات جدی روبروست. از طرف دیگر می‌دانیم که هم کابین کوییک اتومات و هم کابین ساینا اتومات، اندکی با نسخه دنده‌ای آنها متفاوت است. حال اگر این دو موضوع را کنار هم قرار دهیم، به این نتیجه می‌رسیم که سایپا می‌خواهد کابین «کوییک S» را به تقلید از کابین «کوییک اتومات» بسازد؛ یعنی دقیقا شبیه همان کاری که سایپا برای «ساینا S آپشنال» هم انجام داده است.

پس با این اوصاف، در کوییک S جدید (که قطعا دنده ای است، نه اتومات!)، علاوه بر تغییر احتمالی سپرها و شاید هم گرافیک چراغ ها، باید منتظر دیدن فرمان دی‌کات به همراه سیستم مولتی مدیا (با نویگیشن، مانیتور لمسی و دوربین عقب) و همچنین صفحه کیلومتری جدید نیز باشیم.

البته بعید نیست که سایپا از سایر آپشن های «کوییک اتومات پلاس» برای کوییک جدید نیز استفاده کند؛ آپشن هایی مثل دکمه های کنترلی فرمان، سنسور فشار باد تایر، بلوتوث و حتی کیلس استارتر. 

فیس لیفت جدید کوییک قرار است در دو نسخه کوییک S یا تیپ پایه و کوییک G یا تیپ فول، به بازار بیاید و احتمالا در سال 1400 با سقف دو رنگ (مدل R) نیز قابل خریداری خواهد بود.

مشخصات سایپا کوییک R پلاس

روز پنج شنبه، 12 تیرماه 99، پارس خودرو برای اولین بار از محصول جدید کوییک R پلاس رونمایی کرد؛ خودرویی که بیشتر از هر چیز، در رنگ‌بندی با کوییک Rهای سابق، تفاوت دارد. طبق گفته‌های پارس خودرو، دارندگان کوییک R نیز می‌توانند با مراجعه به سایپا یدک، آپشن‌های اضافی کوییک R پلاس را سفارش دهند.

خلاصه تغییرات صورت گرفته در سایپا کوییک R پلاس عبارتند از:

 • شیشه‌های دودی عقب
 • رینگ آلومینیومی جدید
 • لوگوی جدید کوییک
 • برچسب پارکابی با طرح +R
 • روکش چرمی فرمان
 • فرمان دی‌کات جدید با دکمه‌های کنترلی
 • مولتی مدیا (مانیتور+دوربین+نویگیشن)
 • روکش چرم صندلی‌ها
 • برچسب گرافیکی R+ در زیر آینه ها
 • کفپوش سه بعدی برای صندوق و کابین

کوییک R پلاس را می‌توان در چهار رنگ سفید/مشکی، سفید/قرمز، مشکی/قرمز و مشکی/نقره‌ای سفارش داد. البته خاص‌ترین رنگ کوییک R پلاس، مربوط به مدل‌هایی است که سقف قرمز دارند چراکه پارس خودرو برای سقف قرمز، آپشن‌های زیر را تعریف کرده است:

 • کمربندهای ایمنی قرمز
 • دوخت قرمز برای روکش صندلی‌ها
 • تریم قرمز برای روکش فرمان
 • جاسوییچی چرمی با دوخت قرمز
 • قاب قرمز برای دور مانیتور و پنل تهویه و سیستم پخش

هنوز قیمتی برای کوییک R پلاس تعیین نشده و زمان فروش آن نیز نامشخص است اما پارس خودرو می‌گوید تولید کوییک R پلاس از تیرماه 99 آغاز شده و اولویت تحویل آن نیز، با آن‌دسته از ثبت نام کنندگان کوییک R است که تمایل دارند تا خودروی‌شان را به کوییک R پلاس تبدیل کنند.


»» تجربه رانندگی با تیبا هاچ بک

»» تجربه رانندگی با ساینا دنده ای

»» تجربه رانندگی با کوییک اتومات


مشخصات سایپا کوییک R

سرانجام، ذوق طراحان سایپا، گل کرده و توانسته اند نسخه جدیدی از کوییک را خلق کنند؛ خودرویی که به نام «کوییک R» یا «کوییک دو رنگ» نیز معروف شده است.

با دقت به این تصویر، می‌توان اکثر تغییرات جزیی کوییک جدید را فهمید که مهم‌ترین‌شان، سقف رنگی خودروست. البته هنوز نمی‌دانیم که این سقف در همه مدل‌ها قرمز است یا اینکه مشتریان امکان انتخاب رنگ‌های دیگری را هم دارند.

دومین نکته، تغییر رنگ قاب آینه های جانبی است. سومین نکته را هم باید تغییر رنگ اطراف مه شکن ها و همچنین قسمت زیرین سپر جلو دانست. آنطور که خبر رسیده، ظاهرا سایپا می‌خواهد کوئیک‌ R با بدنه‌های سفید و مشکی را با سقف قرمز رنگ و همچنین کوئیک‌ R با بدنه قرمز را با سقف مشکی، تولید کند. جالب است که اگر این سه تغییر را کنار هم قرار دهیم، به این نتیجه می‌رسیم که طراحان کوییک، این تغییرات را با الهام از سیتروئن C3 انجام داده اند.

در قسمت کابین کوییک R نیز سایپا، قاب دور دریچه های تهویه وسط، قاب دور پنل پخش و پنل تهویه و همچنین بخشی از جادستی روی درب‌ها و دستگیره داخلی درب‌ها را به رنگ قرمز درآورده.

تولید «کوئیک R» از اوایل زمستان 98 در پارس خودرو شروع شد و اولین سری تولیدی آن نیز در اواخر اسفندماه 98 بدست مشتریانش رسید.


»» جدول مشخصات فنی کوییک دنده ای

»» جدول مشخصات فنی کوییک اتومات

»» جدول مشخصات فنی کوییک R دنده ای


قیمت کوییک

برای اطلاع از آخرین قیمت خودروهای سایپا و همچنین جدیدترین قیمت کوییک، قیمت کوییک R و قیمت کوییک R پلاس، لینک‌های زیر را ببینید:

»» قیمت روز خودرو

»» قیمت روز کوییک

»» قیمت روز محصولات سایپا

فروش کوییک

برای اطلاع از آخرین شرایط فروش سایپا کوییک و همچنین دیدن بروزترین آگهی‌های کوییک دنده ای و کوییک اتومات، لینک‌های زیر را ببینید:

»» شرایط فروش سایپا

»» خرید و فروش سایپا کوییک

نویسنده :