معرفی آپریلیا Tuono 660 مدل 2021

پس از معرفی یک کانسپت در نمایشگاه EICMA 2019 و چند ماه گمانه‌زنی رسانه‌ها در پی آن، شرکت آپریلیا بالاخره اقدام به معرفی مدل Tuono 660 نمود.

مدل Tuono 660 از تمام ویژگی‌های خوب RS660 که در اکتبر 2020 معرفی شد، بهره‌مند است و مزیت‌های خود را نیز به همراه دارد. در این مطلب قصد داریم 5 نکته مهم درباره Tuono 660 را مرور کنیم که به تفاوت‌های این محصول نسبت به همتای RS نشان آن اشاره دارد.

طراحی آپریلیا Tuono 660

آپریلیا از مدل Tuono 660 به عنوان یک محصول sport naked یاد کرده که مطمئناً به پوشش پیشرانه این محصول اشاره داشته است. درواقع این بخش تفاوت اصلی میان طراحی Tuono و سری RS را تشکیل داده. هرچند طراحی چراغ‌های جلوی Tuono با سری RS مشابه بوده و LED های سه‌گانه حفظ شده‌اند اما ابعاد بخش جلوی بدنه متفاوت بوده و به فرم کلی Tuono 660، شخصیت منحصربه‌فردی اعطا کرده است. شیشه جلوی آپریلیا Tuono 660 نیز کوتاه‌تر بوده و طراحی دسته فرمان آن نیز متفاوت است که نشان از بهبود فرمان‌پذیری دارد.

موتورسیکلت آپریلیا Tuono 660 مدل 2021

قطعات ساختاری آپریلیا Tuono 660 با همتای خود از سری RS مشابه بوده هرچند که در بخش جانبی بدنه به لطف برخی قطعات، حال و هوای اسپرت‌تری به آن تزریق شده است. به نظر می‌­رسد صندلی Tuono 660 برای سواری روزمره با این موتورسیکلت در مسیرهای شهری هم راحت باشد.

دینامیک سواری آپریلیا Tuono 660

پیشرانه موتورسیکلت آپریلیا Tuono 660 مدل 2021

شاید مهمترین تفاوت میان آپریلیا Tuono و همتایش از سری RS را باید در دینامیک سواری متفاوت آن‌ها دانست. مدل RS هویتی مسابقه‌­ای دارد درحالی‌که Tuono تاحدی برای استفاده روزمره نیز مناسب است. درواقع موقعیت نشیمن‌گاه و قرارگیری پای راکب تفاوتی ندارد بلکه محل دسته‌های فرمان متمایز بوده که باعث تفاوت در حالت قرارگیری آن‌ها روی صندلی می‌شود.

عملکرد پیشرانه آپریلیا Tuono 660

آپریلیا با معرفی RS660 در اواخر سال 2019، اولین پیشرانه میان-سایز خود را معرفی کرد. البته این شرکت ایتالیایی از همان زمان در اندیشه متنوع‌سازی کاربری این پیشرانه 660 سی‌سی با زاویه 270 درجه‌­ای سیلندرها بود که به ارائه نسخه‌های متفاوت از سری RS ختم شد.

هرچند که ساختار پیشرانه بدون تغییر باقی ماند اما قدرت آن در برخی نسخه‌ها به 100 اسب‌بخار افزایش یافت درحالی‌که در تمام مدل‌های سری Tuono، این پیشرانه 95 اسب‌بخار قدرت داشته که با اهداف اولیه ساخت این مدل برای استفاده روزمره و البته عملکرد اسپرت، کافی خواهد بود. لازم بذکر است که شرکت سازنده هنوز میزان گشتاور تولید شده توسط این پیشرانه را اعلام نکرده است.

وزن آپریلیا Tuono 660

آپریلیا در هنگام طراحی Tuono بر وزن بهینه این محصول و حاصل شدن نسبت وزن به قدرت مناسب تمرکز زیادی داشته چراکه وزن پیشرانه این مدل، نصف نمونه‌های نصب شده در رقبای مشهور این موتورسیکلت است.

استفاده از فریم آلومینیومی در ساختار پیشرانه یکی از تدابیر مهمی بوده که آپریلیا بکار گرفته تا وزن کلی Tuono در محدوده 182 کیلوگرم (یعنی برابر با RS) باقی بماند.

بد نیست بدانید یاماها MT-07 با قدرتی در حدود 75 اسب‌بخار، 184 کیلوگرم وزن داشته و وزن خالص تریومف Trident با 80 اسب‌بخار قدرت هم نزدیک به 190 کیلوگرم اندازه‌گیری شده است.

موتورسیکلت آپریلیا Tuono 660 مدل 2021

قیمت آپریلیا Tuono 660

قیمت پایه آپریلیا Tuono 660 در محدوده 10,499 تا 10,699 دلار (برای تریم Acid Gold) است که آن را به ارزان‌قیمت‌ترین محصول این شرکت ایتالیایی تبدیل می­‌کند، هرچند که در مقایسه با رقبا اینگونه نیست. البته قیمت بالاتر این محصول در مقایسه با رقبا را باید به نصب سامانه‌های الکترونیکی همچون کنترل کشش، کروزکنترل، امکان انتخاب حالت رانندگی و برخی موارد دیگر نسبت داد ضمن این‌که نصب لوگوی آپریلیا روی هر محصولی مطمئناً در قیمت آن اثرگذار خواهد بود.

آپریلیا وعده کرده در سه ماهه اول سال 2021 مدل Tuono 660 را به بازار عرضه نماید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : rideapart.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید