معرفی فولکس‌واگن تیگوان مدل 2022

با معرفی نسل دوم تیگوان در سال 2017، این خودرو به سرعت تبدیل به پرفروش‌­ترین محصول فولکس‌­واگن در ایالات متحده شد. خودروساز آلمانی اکنون تصمیم گرفته با اعمال فیس‌­لیفت میان‌مدت برای سال 2022، این مدل محبوب را همچنان در کورس رقابت نگه دارد.

اگرچه تغییرات کابین جزئی است و از پیشرانه‌های قبلی استقاده شده، اما فولکس سعی کرده با تغییرات ظاهری تیگوان را در کورس رقابت نگهدارد.در نمای جلو و عقب فولکس‌واگن تیگوان مدل 2022 تغییرات جزئی اعمال شده که طرح جدید سپر جلو، جلوپنجره و نوار نورانی میان آن و همچنین نصب نشان Tiguan در میانه در صندوق را شامل می­‌شود. چراغ‌های LED جلو به همراه دیلایت LED در تمام تریم­‌ها استاندارد بوده ضمن ­این‌که چند طرح جدید برای رینگ پیشنهاد شده که از سایز 17 الی 20 اینچ را دربرمی­‌گیرد. دو رنگ سفید Oryx و قرمز Kings متالیک هم به جمع رنگ‌های قابل سفارش برای تیگوان اضافه شده و تعداد آن‌ها را به 8 رسانده است.

در دو تریم بالایی فولکس‌واگن تیگوان مدل 2022 هم جزئیاتی از سری R-Line شامل رکاب­‌های جانبی و سپرها با طرح متفاوت به این کرا‌س‌­اور اضافه خواهد شد.

فولکس‌واگن تیگوان مدل 2022

یافتن موارد تازه در فضای کابین فولکس‌واگن تیگوان مدل 2022 کار چندان آسانی نیست، اما در مورد فناوری اوضاع کمی متفاوت است چراکه نمایشگر 8 اینچی دیجیتال پشت­ آمپر اکنون به صورت استاندارد در تمام تریم‌ها نصب شده که بنابر سفارش مشتری به نمونه پیشرفته 10 اینچی قابل ارتقاء خواهد بود.

سیستم اطلاعات سرگرمی انحصاری فولکس­‌واگن یعنی MIB3 که مواردی شامل شارژ بی‌سیم تلفن هوشمند و ارتباط بی‌سیم با رابط کاربری تلفن همراه را به همراه دارد نیز در تمامی تریم‌­های فولکس‌واگن تیگوان مدل 2022 حضور دارد. گرم‌کن صندلی­‌های ردیف جلو به صورت استاندارد عرضه شده ولی گرم‌کن فرمان و تهویه صندلی‌­های جلو با پرداخت مبلغ اضافه در دسترس خواهد بود.

کنترل لمسی تهویه مطبوع به همراه در صندوق برقی در تمام تریم‌­ها به جزء مدل پایه نصب شده درحالی‌که مدل‌های مزین به نشان R-Line، پوشش چرمی فرمان را هم دریافت می­‌کنند.

فولکس‌واگن تیگوان مدل 2022

سامانه ایمنی IQ.Drive  شامل هشدار برخورد جلو، ترمز اضطراری با شناسایی عابرپیاده، پایش نقطه کور، هشدار ترافیک پشت سر، کروزکنترل تطبیق‌­پذیر، دستیار حرکت بین خطوط و برخی موارد دیگر نیز در تمامی تریم­‌های فولکس‌واگن تیگوان به جز نسخه پایه نصب شده است.

مشخصات فنی هم تغییری نکرده و همچنان شاهد نصب پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری TSI در زیر کاپوت فولکس‌واگن تیگوان مدل 2022 هستیم که 184 اسب­‌بخار قدرت و 300 نیوتن‌متر گشتاور را از طریق جعبه‌دنده 8 سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می­‌کند. با سفارش مشتری، سیستم چهارچرخ محرک 4Motion هم به عنوان واسطه انتقال قدرت به چرخ‌ها روی تیگوان 2022 نصب می­‌شود.

فولکس‌­واگن قصد دارد فروش تیگوان 2022 را از سه ماهه سوم سال 2021 در ایالات متحده آغاز نماید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com