فولکس‌واگن تائوس Basecamp

کانسپت‌های سری Basecamp فولکس‌واگن در سال‌های اخیر با استقبال مخاطبان مواجه شده‌­اند. اولین مدل از این سری محصولات که با اضافه شدن برخی لوازم جانبی به مدل‌های عادی این شرکت شکل گرفت، مدل اطلس بود که در سال 2019 معرفی و با استقبال علاقمندان روبرو شد. اکنون کانسپت تائوس Basecamp معرفی شده تا پکیج لوازم جانبی قابل سفارش برای این مدل هم در معرض نمایش قرار گیرد.

تائوس Basecamp توسط تیم طراحی فولکس‌­واگن در کالیفرنیا طراحی شده تا نسخه آفرودی از این مدل پدید آید.تغییرات حاصل از پکیج Basecamp بر تائوس باعث آفرینش چهره­‌ای خشن برای این کراس­‌اور شده و آن را نسبت به نسخه استاندارد متمایز ساخته است. تائوس Basecamp توسط تیم طراحی فولکس‌­واگن در کالیفرنیا طراحی شده تا نسخه آفرودی از این مدل پدید آید.

کمک‌­فنرهای H&R برای افزایش ارتفاع سیستم تعلیق، رینگ‌های Traverse MX به همراه تایرهای Widepeak A/T Trail ساخت فالکن، باربند Thule Canyon XTو چراغ‌های سقفی LED طراحی شده توسط Baja Designs، مهمترین مواردی است که در بدنه این مدل دیده می‌­شود.

لبه گلگیرهای جلو و عقب، زیرسپری، رکاب­‌های جانبی و نشان خاص روی جلوپنجره، از دیگر جزئیات قابل اشاره در بدنه این مدل است. ترکیب رنگ منحصربه‌فرد این مدل را نیز نمی­‌توان نادیده گرفت که از آبی Waimea، کاپوت و سقف مشکی مات و جزئیات نارنجی و نقره­‌ای در برخی قسمت‌های بدنه تشکیل شده است. در فضای بار هم یک تقسیم­‌کننده فضا ساخت برند Polytec Group نصب شده است.

فولکس‌واگن تائوس Basecamp

فولکس‌­واگن در اواخر سال 2020 از برنامه خود برای عرضه تائوس به بازار ایالات متحده خبر داد. کارشناسان این مدل را به عنوان جایگزین مدل گلف می­‌دانند که مدتی است از این کشور خداحافظی کرده هرچند که نسخه­‌های قدرتمند آن هنوز عرضه می­‌شود.

فولکس‌واگن تائوس در نسخه استاندارد به پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ مجهز شده که 158 اسب­‌بخار قدرت و 249 نیوتن‌متر گشتاور را از طریق جعبه‌دنده 8 سرعته اتوماتیک یا 7 سرعته دوکلاچه به چرخ‌ها منتقل می­‌کند. سامانه چهارچرخ محرک 4Motion نیز با پرداخت مبلغ اضافه قابل نصب خواهد بود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com