معرفی ولوچی رپتور 400

سال گذشته و قبل از آن‌که فورد برانکو به دست مشتریان رسیده باشد، هنسی اعلام کرد قصد دارد نسخه تقویت شده از این خودرو را به همراه پیشرانه 5 لیتری سوپرشارژر و با نام VelociRaptor V8 به علاقمندان عرضه کند.

هنسی اعلام کرده قصد دارد در سال اول، تنها 200 دستگاه از این برانکوی سفارشی را با قیمت 80 هزار دلار تولید کنداکنون که مدتی است تحویل برانکو به مشتریان از سوی فورد آغاز شده، هنسی هم به وعده خود عمل نموده و این مدل قدرتمند را با نام ولوچی رپتور 400 (VelociRaptor 400) معرفی کرده است.

برخلاف وعده قبلی، در زیر کاپوت خبری از پیشرانه 8 سیلندر نیست و با پیشرانه 2.7 لیتری اکوبوست مواجه هستیم که به واسطه نصب ورودی هوای جدید، سیستم اگزوز متفاوت و کالیبره مجدد پیشرانه، با افزایش 95 و 139 واحدی قدرت و گشتاور روبرو شده و اکنون 405 اسب­‌بخار قدرت و 681 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار دارد. براساس اعلام هنسی، شتاب صفر تا صد کیلومتر برساعت این خودرو برابر با 4.9 ثانیه است.

تغییرات ظاهری این مدل شامل نصب رینگ‌های 18 اینچی، تایرهای 35 اینچی آفرود، سپرهای ولوچی رپتور برای جلو و عقب، چراغ‌های LED، لوگوهای هنسی و ولوچی رپتور در نقاط مختلف و رکاب­‌های جانبی تاشو خواهد بود.

هنسی برای ولوچی رپتور 400 گارانتی 3 ساله یا 57.6 هزار کیلومتر را در نظر گرفته است و اعلام کرده قصد دارد در سال اول، تنها 200 دستگاه از این برانکوی سفارشی را با قیمت 80 هزار دلار تولید کند، که افزایش 24,950 دلاری نسبت به مدل استاندارد را نشان می‌­دهد.

به نظر می‌­رسد با سرعت گرفتن روند تحویل فورد برانکو به مشتریان، شاهد معرفی انبوهی از تغییرات فنی و ظاهری برای این مدل محبوب از سوی شرکت‌های مختلف باشیم.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com