معرفی لوتوس امیرا GT4

لوتوس امیرا - Emira - در ژوئیه 2021 رونمایی شد و نگاه علاقمندان را به خود جلب کرد‌. لوتوس امیرا به عنوان آخرین ساخته شرکت مجهز به پیشرانه احتراق داخلی، 400 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند، که به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود.

نیروی مورد نیاز لوتوس امیرا GT4 به کمک پیشرانه 3.5 لیتری V6 تویوتا تامین می‌شودحال نسخه مسابقه‌ای این خودرو با نام امیرا GT4 معرفی شده است، که در همکاری با شرکت RML Group توسعه یافته و لوتوس وعده داده اواخر سال جاری در پیست آزمایشی Hethel، از آن رونمایی کند.

نسخه مسابقه‌ای لوتوس امیرا کمی سبک‌تر است و وزن خشک آن به 1260 کیلوگرم می‌رسد. اما لوتوس تغییرات دقیق ایجاد شده را توضیح نمی‌دهد؛ احتمالا این کاهش وزن از طریق حذف راحتی موجود در نسخه جاده‌ای، محقق شده است.

در داخل خودرو، یک Motec جدید با قابلیت ثبت اطلاعات و  رول‌کیج FIA با کمربند شش نقطه‌ای قرار گرفته، که وزن را افزایش می‌دهند. یک پیل‌سوختی 96 لیتری مورد تائید FIA، جایگزین مخزن سوخت می‌شود، علاوه‌براین سیستم تعلیق و ترمز نیز ارتقا پیدا کرده است.

رینگ‌های 20 اینچی براق نیز جایگزین رینگ‌های 18 اینچی شده‌اند و با تایرهای Pirelli GT4 کامل می‌شوند.

لوتوس امیرا GT4

به نظر می‌رسد که خروجی پیشرانه تغییری نکرده است؛ نیروی مورد نیاز لوتوس امیرا GT4 به کمک پیشرانه 3.5 لیتری V6 تویوتا تامین می‌شود و از طریق یک گیربکس شش سرعته‌ی xTrac به همراه پدال‌شیفتر، قدرت 400 اسب‌بخار به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

در حال حاضر اشاره‌ای به قیمت آن نشده است. لوتوس می‌گوید که تعداد اندکی از Emira GT4 را برای فصل مسابقه 2022 تولید می‌کند و پس از آن تعداد بیش‌تری در سال 2023 برای پاسخ به تقاضاها، تولید می‌شود.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com