مرسدس و خودروهای ایمنی فرمول یک 2022

فصل 2022 مسابقات فرمول‌ یک، آخر هفته آینده با گرندپری بحرین آغاز می‌شود و خودرو ایمنی - Safety Car - جدید نیز معرفی شده است؛ یک مرسدس AMG GT بلک‌سریز که در کنار استون‌مارتین ونتیج و DBX، که در فصل گذشته معرفی شدند، وظایف خود را انجام می‌دهد. علاوه بر آن‌، یک مرسدس AMG GT 63S نیز به عنوان خودروی پزشکی خدمت خواهد کرد‌‌.

شرکت مرسدس می‌گوید که هر دو خودرو کاملاً استاندارد هستند‌. در واقع تنها تغییراتی که ایجاد شده، افزودن تجهیزات مربوط به وظایف آن‌هاست.شرکت مرسدس می‌گوید که هر دو خودرو کاملاً استاندارد هستند‌. در واقع تنها تغییراتی که ایجاد شده، افزودن تجهیزات مربوط به وظایف آن‌ها در مسابقات فرمول یک است. برای مثال، AMG GT بلک‌سریز، چراغ‌های نواری روی سقف را ندارد و به جای آن‌ها، از چراغ‌های LED در قسمت بالای شیشه جلو استفاده شده است. در قسمت عقب نیز چراغ‌ها روی اسپویلر قرار دارند.

چراغ سیفتی دو حالت اصلی دارد؛ اگر چراغ‌ها نارنجی رنگ باشند، به معنای سبقت ممنوع است. اما اگر چراغ‌ها سبز رنگ باشند، رانندگان می‌توانند از آن سبقت بگیرند.

مرسدس درباره LEDها می‌گوید که شدت نور آن‌ها قابل تنظیم است‌‌ و می‌توان با شرایط تطبیق داد. نکته جالب دیگر این است که حتی پلاک عقب خودرو نیز با رنگی مشابه چراغ‌ها روشن می‌شود‌.

مرسدس - آام‌گ خودروهای ایمنی فرمول یک 2022

این سیفتی‌کار در واقع یک AMG GT بلک‌سریز استاندارد کارخانه است که به پکیج Track مجهز شده است. یک رول‌کیج تیتانیومی نیز دارد که برای بهبود عملکرد خودرو و ایمنی آن طراحی شده است.

دو تبلت روی داشبورد خودرو تعبیه شده است، تا افراد داخل کابین بتوانند بر مسیر و مسابقه نظارت کنند. صفحه‌نمایش واقع شده در سمت چپ، سیگنال تلویزیون بین‌المللی را نشان می‌دهد. اما صفحه سمت راست می‌تواند بین نشان دادن موقعیت خودروهای مسابقه در پیست و زمان‌های دور، جا به جا شود.

مرسدس - آام‌گ خودروهای ایمنی فرمول یک 2022

مرسدس AMG GT بلک‌سریز از یک پیشرانه V8 توئین‌توربو نیرو می‌گیرد. این پیشرانه می‌تواند 730 اسب‌بخار قدرت تولید کند که از طریق یک گیربکس هفت سرعته دوکلاچه، به چرخ‌ها منتقل می‌شود. با چنین نیرویی، این خودرو می‌تواند در مدت زمان 3.2 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر برساعت برسد. حداکثر سرعت آن نیز به 325 کیلومتر برساعت می‌رسد.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید