ساخت خودروی فرمول یک مک‌لارن با لگو

ماه گذشته که شرکت Lego مجموعه قطعات مربوط به خودروی مسابقات فرمول یک مک‌لارن را عرضه کرد، نشان داد که هنوز هم این اسباب‌بازی‌های در ظاهر کودکانه محبوبیتی فزاینده دارند. چراکه در کمتر از 24 ساعت تمام آن‌ها فروخته شده است و هنوز هم پس از یک ماه ثبت‌سفارش جدید برای خرید وجود دارد.

مدل فول سایز این خودرو دقیقاً از 288 هزار و 315 قطعه لگو تشکیل شده و طبق گزارش‌ها جمع‌آوری و مونتاژ آن‌ها 1893 ساعت طول کشیده است. حالا لگو یک کپی در اندازه واقعی از این خودرو را به مناسبت گرندپری استرالیا معرفی کرده است. این درست همان چیزی است، که دنیل ریکیاردو قرار است پشت فرمان آن بنشیند.

مدل فول سایز این خودرو دقیقاً از 288 هزار و 315 قطعه لگو تشکیل شده و طبق گزارش‌ها جمع‌آوری و مونتاژ آن‌ها 1893 ساعت طول کشیده است. ساخت این ماکت توسط تیمی از سازندگان خبره به رهبری رایان بریکمن، داور لگو مستر استرالیا و عضو رسمی حرفه‌ای لگو انجام شده است. با این حال، احتمالاً جالب‌ترین چیز درمورد مدل فوق این است، که به جای استفاده از یک الگوی واقعی خودروی F1، با هزاران آجر تکرار شده است. این یعنی خودروی فوق واقعاً یک ماکت با اندازه کامل از مدل مقیاس واقعی مک‌لارن است.

ساخت خودروی فرمول یک مک‌لارن با لگو

درست مانند تمام دیگر محصولات لگو، در این مدل نیز روی جزئیات سنگ تمام گذاشته شده است. برخی از ویژگی‌های برجسته این مدل شامل پیستون‌های متحرک در موتور، دیفرانسیل قفل‌کننده و فرمان کاملاً دقیق است که خودرو را با دکمه‌های واقعی با حضور یک نمایشگر هدایت می‌کند. البته تعجبی ندارد اگر بگوییم سیستم تعلیقی در این محصول وجود ندارد، ولی لگو اطمینان داده است که ماکت فوق به اندازه کافی محکم است تا راننده واقعی درون آن بنشیند.

این اولین‌باری نیست که لگو یک پروژه خودروی تمام عیار را ارائه می‌دهد. در طول سال‌ها، آن‌ها نسخه‌های اندازه واقعی بوگاتی شیرون، لامبورگینی سیان و مک‌لارن سنا را ساخته‌ بودند. فارغ از دنیای ابرخودروها، لگو در کارنامه خود مدل‌های واقعی هوندا سیویک، تویوتا لندکروزر و فولکس‌واگن Type 2 Bus را نیز ثبت کرده است. با این حال تمام خودروهای گفته شده، کپی خودروی واقعی بودند و نه مجموعه‌های لگو که باعث می‌شود خودروی مسابقه‌ای مک‌لارن F1 منحصر به فرد باشد.

مترجم : نیما حدادی

منبع : carscoops.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید