موتورسیکلت هوندا CL500
موتورسیکلت هوندا CL500
موتورسیکلت هوندا CL500

معرفی موتورسیکلت هوندا CL500

در دهه 70 میلادی اینطور تصور می‌شد که هریک از موتورسیکلت‌های حجم کوچک سری CB یک شریک از سری CL دارند. درواقع CL ها مدل‌هایی در کلاس اسکرمبلر بودند که با دسته‌های تقویت‌شده و طراحی منحصربه‌فرد، لوله‌های اگزوز رو به بالا و تایرهایی با آج برجسته قابل شناسایی بودند. از CL50 کوچک تا مدل قدرتمند CL450 این محصولات همواره برای تفریح در جاده و خارج از جاده طراحی شده‌اند، تا امروز که جایگاه ویژه‌ای در بین کلکسیونرهای موتورهای دهه 70 پیدا کرده‌اند.

در هوندا CL500 چهره قدیمی با تجهیزات و فناوری مدرن ترکیب شده است، تا نوع کاملاً جدیدی از یک اسپرت شهری مدرن با ویژگی‌های موتورهای کلاس نیکد تولید شوداواسط دهه 70 پروژه هوندا CL با توقف تولید CL200 و CL360 کنار گذاشته شد. از آن زمان تا کنون هیچ هوندای آفرودی با نام CL تولید نشده است؛ اما به طرزی شوکه‌کننده در نمایشگاه EICMA سال 2022 سری CL بعد از 50 سال توسط هوندا معرفی شد.

این موتورسیکلت که هوندا CL500 نام دارد بر اساس هوندا Rebel 500 ساخته شده است. در این محصول چهره قدیمی با تجهیزات و فناوری مدرن ترکیب شده است، تا نوع کاملاً جدیدی از یک اسپرت شهری مدرن با ویژگی‌های موتورهای کلاس نیکد تولید شود؛ اما یک CL احیا شده چه چیزهای دیگری به مشتریانش ارائه می‌دهد؟

هوندا برای CL500 جدید سراغ پیشرانه‌های دوقلوی موازی 471 سی‌سی آب‌خنک رفته است. چیزی که پیش‌تر روی CB500 محبوب میان‌وزن‌ها هم دیده بودیم؛ اما این فقط یک تقلید نبوده است. روی CL جدید سیستم سوخت‌رسانی و ورودی‌های هوای جدید و متفاوتی تعبیه شده است.

موتورسیکلت هوندا CL500

خروجی پیشرانه آن 46 اسب‌بخار با 43 نیوتن‌متر گشتاور است. نیرو توسط جعبه‌دنده 6 سرعته به لطف یک چرخ‌دنده 41 دندانه هدایت می‌شود.

شباهت بیشتر این مدل به Rebel را می‌توان در سیستم تعلیق دوشاخه جلو و تک شوک قابل تنظیم عقب دید. چرخ جلویی این هوندا 19 اینچی و چرخ عقبی آن 17 اینچی است.

موتورسیکلت هوندا CL500

به نظر می‌رسد که این رتروی جذاب بتواند در آینده جایگاه خود را در بین موتورسیکلت‌های میان‌وزن به خوبی باز کند.

جدیدترین اخبار موتورسیکلت را در باما بخوانید.

مترجم : نیما حدادی

منبع : rideapart.com