جیلی گلکسی L7
جیلی گلکسی L7
جیلی گلکسی L7
جیلی گلکسی L7
جیلی گلکسی L7
جیلی گلکسی L7
جیلی گلکسی L7
جیلی گلکسی L7
جیلی گلکسی L7
جیلی گلکسی L7

معرفی جیلی گلکسی L7

شرکت جیلی از مدتی پیش، برنامه خود برای ارائه سری جدید محصولات به نام گلکسی را اعلام کرده بود. قرار است تعداد اعضای سری گلکسی به هفت مدل برسد، که سه مدل از آن‌ها در سال 2023 رونمایی خواهند شد. اکنون به نظر می‌­رسد که نخستین عضو این سری، یعنی کراس‌­اور L7 برای ورود به خط تولید آماده می­‌شود.

هرچند جیلی گلکسی L7 در جریان رویدادی ویژه در 23 فوریه رونمایی شد، اما اکنون اطلاعات بیشتری توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین (MIIT) در اختیار رسانه­‌ها قرار گرفته است.

طراحی جیلی گلکسی L7

ابعاد جیلی گلکسی L7 در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 4.7، 1.905، 1.685 و 2.785 متر اعلام شده است، که این خودرو را در ردیف ابعادی بی وای دی سانگ پلاس یا هوندا CR-V قرار می‌­دهد.

جیلی گلکسی L7

در فضای کابین جیلی گلکسی L7 با طرحی نسبتا ساده ولی هماهنگ روبرو هستیم، که تحت تاثیر چهار نمایشگر 10.25 اینچی پشت آمپر، 13.2 اینچی مرکزی، 16.2 اینچی سرنشین و 25.6 اینچی مجازی روی شیشه جلو (هداپ) قرار دارد. نمایشگر مرکزی به رابط کاربری Galaxy Air OS جیلی با دستیار صوتی مجهز شده است.

مشخصات فنی جیلی گلکسی L7

جیلی گلکسی L7 به سامانه هیبرید شامل پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ درون‌سوز، یک یا دو موتور برقی (بسته به تریم) و انتقال قدرت سه سرعته هیبرید مجهز شده است. در نسخه دیفرانسیل-جلو، 390 اسب­‌بخار قدرت و در نسخه 4WD، قدرتی معادل با 660 اسب­‌بخار در اختیار این خودرو قرار می‌گیرد. حداکثر سرعت این خودروی 1860 کیلوگرمی، 200 کیلومتر برساعت و شتاب صفر تا صد نیز 6.9 ثانیه اعلام شده است.

جیلی گلکسی L7

قیمت جیلی گلکسی L7

ثبت سفارش برای جیلی گلکسی L7 با قیمت پایه 29 هزار دلار آغاز شده است و خودروها از سه ماهه دوم 2023 به مشتریان تحویل خواهد شد.

بد نیست بدانید که یک کانسپت دیگر به جیلی گلکسی لایت هم به عنوان عضو دیگری از سری گلگسی در رویداد 23 فوریه معرفی شد و به واسطه فرم بدنه و نحوه باز شدن درها بسیار مورد توجه قرار گرفت، اما تنها 6 روز بعد، از طرف شرکت چانگان به نقض کپی رایت متهم شد. البته این مورد چندان عجیب نیست، چراکه قائم مقام بخش طراحی جیلی یعنی آقای Chen Zhengcheng که مسئولیت طراحی سری گلکسی را برعهده داشته، قبل از سال 2022 به مدت 20 سال در شرکت چانگان مشغول به کار بوده است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carnewschina.com