• نيسان پتفايندر بازار چين 2024

پسرعموی نسخه آمریکایی با قلب کوچک‌تر

نیسان پتفایندر چینی شد

27 شهریور 1402 19:15

حدود یک ماه پیش بود که نیسان Pathfinder مدل 2024 برای بازار آمریکا با پیشرانه 3.5 لیتری V6 رونمایی شد. اکنون پسر عمومی چینی این خودرو با پیشرانه‌ای متفاوت راهی بازار شده است. در واقع پتفایندر 2024 دوباره طراحی شده تا سلیقه خاص چینی‌ها را برآورده کند.

این خودرو توسط سرمایه‌گذاری مشترک دانگ‌فنگ-نیسان تولید شده، که در قیاس با نسخه آمریکایی کاملاً متفاوت است. عکس‌های منتشر شده از سوی وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین (MIIT) نشان می‌دهد این خودرو جلوپنجره و چراغ‌هایی بزرگ‌تر دارد.

ظاهر این خودرو نزدیک به طراحی کانسپت پتفایندر است، که چندی پیش رونمایی شد. تفاوت اصلی عدم وجود نوار LED برای اتصال چراغ‌های جلو و عقب است. داده‌های MIIT نشان می‌دهد این خودرو 5.1 متر طول، 1.9 متر عرض و 1.7 متر ارتفاع دارد، که در نهایت باعث شده تا حدود 11 سانتی‌متر از نسخه آمریکایی طویل‌تر باشد.

ساختار داخلی به صورت 3 ردیف صندلی است. در حال حاضر مشخص نیست، که نسخه چینی با پلتفرم نسخه آمریکایی پتفایندر یعنی D Platform تولید می‌شود یا خیر.

نیسان پتفایندر بازار چین 2024

بر اساس گزارش‌ها، بعید به نظر می‌رسد که این خودرو از معماری مدرن CMF-CD استفاده کند. همانطور که پیش‌تر گفته شد، تفاوت اصلی بین نسخه آمریکایی و چینی، پیشرانه است.

آنچه توسط جوینت‌ونچور دانگ‌ فنگ-نیسان تولید شده یک قلب 2 لیتری توربوشارژ با 248 اسب‌بخار قدرت دارد، که این خروجی توسط جعبه‌دنده 9 سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. شاید سؤال پیش بیاید که چرا پیشرانه با حجم کمتر برای بازار چین انتخاب شده؟ جواب این است که دولت چین خودروهایی که پیشرانه‌های حجیم‌تر دارند را جریمه می‌کند.

دست آخر بد نیست بدانید پتفایندر بازار آمریکا قیمت پایه‌ای 37 هزار و 14 دلاری دارد. این خودرو با پیشرانه 3.5 لیتری خود می‌تواند 284 اسب‌بخار قدرت تولید کند. البته ویرایش Rock Creek همین خودرو قدرتی 295 اسب‌بخاری دارد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران