• کانسپت تويوتا اسپرت کراس‌اور Toyota Sport Crossover Concept

پروژه‌ای در همکاری با BYD

معرفی کانسپت تویوتا اسپرت کراس‌اور

14 آذر 1402 19:22

کراس‌اور تویوتا کروان، با استقبال خوبی در بازار آمریکا موجه نشد. اما احتمالا اگر این خودرو کمی اسپرت‌تر و مشابه خودرویی که سال ۲۰۲۵ به اروپا عرضه می‌شود باشد، عملکرد و فروش بهتری خواهد داشت.

کانسپت Sport Crossover اولین بار در نمایشگاه شانگهای و در ماه آوریل رونمایی شد. این خودرو با رنگ بدنه نارنجی متالیک در این نمایشگاه حضور داشت و نامش bZ Sport Crossover بود. گفته شده بود که این خودرو در چین و به همراه شاسی بلند bZ FlexSpace جدید در سال ۲۰۲۴ عرضه می‌شود.

کانسپت تویوتا اسپرت کراس‌اور

این محصول در رویداد تویوتا EV که هفته پیش در بلژیک برگزار شد، بار دیگر حاضر شد. اسپرت کراس‌اور در این رویداد بدون پیشوند bZ و با رنگ نقره‌ای_خاکستری معرفی شد. ویژگی‌های آن همانند نسخه ارائه شده در نمایشگاه شانگهای بود؛ مانند خطوط بدنه، نشان نورانی، طراحی عقب سبک داک‌تیل (دم اردکی) و ... . طراحی این خودرو واقعا جسورانه و مدرن است. این محصول برای رقابت با فولکس‌واگن ID.7 و هیوندای آیونیک ۶ آماده است.

پروژه اسپرت کراس‌اور، با همکاری تویوتا و شرکت چینی BYD ایجاد شده است. تویوتا اشاره کرده که این خودرو فضای صندوق عقب بزرگی دارد و برای سرنشینان عقب فضای پای راحت و زیادی درنظر گرفته شده است. تویوتا فکر می‌کند که این کوپه به عنوان نماد طراحی است، برای شش خودرو برقی‌ای که برای عرضه تا سال ۲۰۲۶ درنظر گرفته. همچنین می‌تواند رانندگان خودروهای احتراقی را نیز برای روی آوردن به برقی‌ها ترغیب کند.

کانسپت تویوتا اسپرت کراس‌اور

تویوتا اخبار مربوط به پروژه اسپرت کراس‌اور را همزمان با رونمایی و معرفی کانسپت Urban SUV ارائه داد، اما مشخصات فنی و دقیق این دو کانسپت را منتشر نکرده است.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

دیدگاه کاربران