چهره نسل جدید مرسدس‌بنز S کلاس

مدتی است که شاهد انتشار تصاویر مخفیانه از نمونه تحت آزمایش نسل جدید مرسدس‌بنز S کلاس هستیم. البته با توجه به پوشش‌های ضخیم استتاری، تاکنون نمی‌شد از چهره این خودرو جزئیات خاصی را درک کرد اما به تازگی تصاویری از نسل جدید S کلاس منتشر شده که تقریباً می‌توان فرم ظاهری آن را مشاهده کرد.

فرم بدنه نسل جدید S کلاس که با کد W223 شناخته می‌شود را می‌توان پیرو زبان طراحی اعمال شده بر نسل جدید CLS دانست که البته در ابعادی بزرگتر از آن مدل به نمایش درآمده است.این تصاویر که توسط  cochespias در شبکه اینستاگرام انتشار یافته، بر این موضوع دلالت دارد که طراحی خارجی و مخصوصاً داخلی نسل جدید مرسدس‌بنز S کلاس تقریباً هیچ شباهتی به مدل فعلی ندارد.

فرم بدنه نسل جدید S کلاس که با کد W223 شناخته می‌شود را می‌توان پیرو زبان طراحی اعمال شده بر نسل جدید CLS دانست که البته در ابعادی بزرگتر از آن مدل به نمایش درآمده است. اوج این شباهت را می‌توان در چراغ‌های عقب یافت با این تفاوت که در S کلاس این دو قطعه با نوار سرتاسری فلزی به یکدیگر متصل شده‌اند.

در نمای جلو نیز به نظر می‌رسد که ابعاد جلوپنجره بزرگتر شده و فرم چراغ‌های جلو نیز تا حدی متفاوت از مدل فعلی دیده می‌شود هرچند که در این بخش با تغییر اساسی روبرو نیستیم.

کابین نسل جدید مرسدس‌بنز S کلاس

اما همانطور که قبلاً اشاره شد، بیشترین تغییر در کابین S کلاس جدید رخ داده است. در این بخش با فضایی روبرو هستیم که تاحدی سال گذشته و در کانسپت Vision EQS آن را مشاهده کرده بودیم.

صفحه نمایش لمسی نصب شده در میانه داشبورد با فرم عمودی و نمایشگر مقابل دیدگان راننده توجه زیادی را به سوی خود جلب می‌کنند اما نکته عجیب در این بخش را باید به حفره بزرگ بخش بالایی داشبورد مرتبط دانست که کاربری آن هنوز معلوم نیست. فرمان جدید طرحی مشابه با نمونه نصب شده در نسل جدید E کلاس داشته و خروجی‌های عمودی سیستم تهویه نیز کاملاً شبیه به همین قطعات در کانسپت Vision EQS هستند.

در پشت سری صندلی‌های جلوی خودروی حاضر در تصاویر نیز شاهد نصب مانیتورهایی هستیم که در نتیجه تعداد نمایشگرهای این خودرو را به چهار عدد می‌رساند هرچند که برای کنترل سیستم تهویه بخش عقبی نیز یک نمایشگر کوچک نصب شده است.

کابین نسل جدید مرسدس‌بنز S کلاس

البته ششمین نمایشگر را نباید فراموش کرد که در کنار زیرآرنجی سرنشینان عقب نصب شده و مطمئنا بسیاری از تنظیمات مربوط به صندلی‌ها و سایر امکانات این بخش را می‌توان از طریق آن کنترل کرد.

مرسدس‌بنز قصد دارد نمونه نهایی از مدل پرچمدار خود را ظرف ماه‌های آتی معرفی نماید. همچون گذشته می‌توانیم منتظر معرفی نسخه‌های می‌باخ و همچنین زرهی این خودرو نیز باشیم.

لازم به‌ذکر است که با توجه به فروش پایین نسخه‌های کوپه و کانورتیبل از S کلاس، دیگر شاهد عرضه نسل جدید این خودروها نخواهیم بود اما نسل جدید AMG GT و SL خلا عدم عرضه این مدل‌ها را پر خواهند کرد.

مترجم :