پژو 207 ایران خودرو

تیر 99 | خریداران پژو 207 پانورما حتما یادشان هست که اواخر تیرماه 98، دقیقا همان روزهایی بود که ایران خودرو برای نخستین‌بار پیش فروش پژو 207 با سقف پانوراما را آغاز کرد. در آن زمان، مشتریان ایران خودرو برای 207 پانوراما با گیربکس دستی باید 47.5 میلیون تومان و برای 207 پانوراما با گیربکس اتومات نیز باید 60 میلیون تومان را بصورت پیش پرداخت، واریز می‌کردند. طبق بخشنامه ایران خودرو، اولین موعد تحویل 207 پانوراما، باید از تیرماه 99 شروع می‌شد و حداکثر تا مهر 99 نیز همه مشتریان این طرح، باید به خودروهای‌شان می‌رسیدند.

اما حالا که آخرین روزهای تیرماه 99 را سپری می‌کنیم، ثبت نام کنندگان 207 پانوراما، هیچ خبری از آخرین وضعیت خودروی‌شان ندارند و تاکنون نیز دعوتنامه‌ای برای آنها صادر نشده است. چیزی که خریداران 207 پانوراما را بیش از پیش نگران کرده، سکوت ایران خودرویی‌هاست؛ اگر زمان تحویل 207 پانوراما مشخص نیست یا اگر این خودرو قرار است با تاخیر بدست مشتریانش برسد، ایران خودرو می‌توانست با یک اطلاع‌رسانی ساده، تکلیف خریداران نگران این خودرو را مشخص کند. اما متاسفانه تا به این لحظه، ایران خودرو هیچ واکنشی نشان نداده است!

آپشن جدید پژو 207

اردیبهشت 99 | ایران‌خودرو از حدود 10 سال پیش هاچ‌بک جدیدی را به سبد محصولات خود اضافه کرد؛ خودرویی که می‌خواست تجربه تفاوت بین سمند با سورن را تکرار کند. آبی‌های جاده مخصوص با معرفی پژو 207 قصد داشتند ویرایش لوکس‌تر و البته اسپرت‌تر از 206 پرفروش خود را عرضه کنند که البته با حواشی بسیاری همراه بود. برخی بر این باور بودند که آنچه ایران‌خودرو به‌عنوان 207 می‌فروشد، در واقع همان 206+‌ کمپانی پژو است.

فارغ از تمام این مسائل، بعد از فیس‌لیفتی که سال 95 روی این خودرو اجرا شد، دیگر باید اعتراف کرد که پژو 207 جای خود را در بین مشتریانش باز کرده است. حالا هم خبر می‌رسد که ایران خودرو درصدد عرضه پژو 207 پلاس است؛ یعنی همان 207 خودمان اما با تجهیزاتی بیشتر!

بعد از عرضه دو آپشن جدید «فرمان برقی» و «سقف پانوراما» توسط ایران خودرو، حالا این شرکت می خواهد چندین آپشن دیگر را هم به خانواده 207 اضافه کند. این موضوع را می توان از صفحه کیلومتر جدید پژو 207 فهمید.

طبق عکس فوق که در رسانه های مختلف درحال انتشار است، در صفحه کیلومتر جدید پژو 207 چهار ویژگی جدید اضافه شده که عبارتند از:

  • سنسور باران یا همان برف پاک کن اتومات
  • سنسور فشار باد تایر
  • سنسور نور یا همان اتولایت
  • سیستم کنترل پایداری یا ESP

همچنین علاوه بر چهار آپشن فوق، اضافه شدن تریم چرم، سیستم چندرسانه‌ای جدید و ایربگ جانبی از جمله تغییرات دیگری است که شاید آنها را از سال آینده، در خانواده پژو 207 نیز ببینیم.

بسیار بعید است که ایران‌خودرویی‌ها بخواهند تغییری در مشخصات فنی این خودرو اعمال کنند؛ این یعنی همچنان شاهد موتور 1.6 لیتری 105 اسب‌بخاری با 142 نیوتن‌متر گشتاور، در دل این هاچبک هستیم.

پژو 207 با فرمان برقی

زمستان 98 | از ابتدای سال 99، ایران خودرو آپشن جدید «فرمان برقی» را در اختیار مشتریان پژو 207 هاچ بک قرار می دهد. این آپشن ابتدا برای 207 اتومات درنظر گرفته شده بود ولی حالا برای خریداران 207 دنده ای نیز امکان سفارش آن وجود دارد.

پژو 207 با سقف پانوراما

پاییز 98 | ایران خودرو قرار است در سال 99 تولید پژو 207 هاچ بک را با سقف پانوراما آغاز کند. طبق اطلاعاتی که به تازگی از سوی سایت ایران خودرو منتشر شده، سقف شیشه ای قرار است هم برای 207 دنده ای و هم برای 207 اتومات عرضه شود.

البته این سقف، ممکن است بزودی به ویژگی استاندارد پژو 207 هاچ بک و حتی پژو 207 صندوقدار نیز تبدیل شود. این سقف شیشه ای فاقد سانروف است و پرده آن نیز بصورت دستی، باز و بسته می شود.

امکانات حذف شده از پژو 207

تابستان 98 | بعد از حذفیات دنا پلاس، حالا ایران خودرو دست روی 207 گذاشته و از آذرماه 97 در تجهیزات «نسخه دنده‌ای» و «اتومات» این هاچ‌بک، تغییرات جدیدی اعمال کرده که عبارتند از:

  • حذف رینگ آلومینیومی و کروز کنترل از مدل «دنده ای»
  • حذف رینگ آلومینیومی از مدل «اتومات»

قیمت پژو 207

برای اطلاع از قیمت روز خودروها و همچنین اطلاع از آخرین قیمت محصولات پژو در بازار، لینک‌های زیر را ببینید:

»» قیمت روز خودرو

»» قیمت روز انواع پژو

»» قیمت روز محصولات ایران خودرو

فروش پژو 207

برای اطلاع از آخرین شرایط فروش ایران خودرو و همچنین جهت دیدن آگهی‌های به‌روز پژو 207، لینک‌های زیر را ببینید:

»» آخرین شرایط فروش ایران خودرو

»» خرید و فروش انواع پژو 207

نویسنده :