بازگشت شوالیه سیاه‌پوش مرسدس

در چند سال اخیر، آام‌گ که بخش پرفورمنس مرسدس بنز محسوب می­‌شود و سابقه آن به بیش از نیم قرن می‌­رسد نمونه‌های اولیه زیادی از مدل GT R را مورد تست قرار داده است. هر بار که تصاویری مخفیانه از یکی از این نمونه‌های اولیه به ثبت می­‌رسید و آام‌گ تغییری در آن ایجاد کرده بود، همه تصور می­‌کردند خودروی مورد نظر نسخه Black Series از AMG GT است.

انتظار می‌رود مرسدس برای این خودرو باز هم دست روی پیشرانه 4 لیتری هشت سیلندر Vشکل با دو توربو بگذارد، که می‌تواند 630 اسب‌بخار قدرت تولید کند.اما این بار، نشانه­‌هایی در این نمونه اولیه یا همان پروتوتایپ به چشم می‌خورد که می‌­توان گفت به احتمال زیاد با نسخه بلک سریز طرف هستیم. اخیراً تصاویر مخفیانه تازه‌­ای از AMG GT در اروپای جنوبی به ثبت رسیده که نکات قابل توجهی در آن­‌ها وجود دارد. همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌کنید، روی در کاپوت این خودرو دو خروجی بزرگ مخصوص تهویه وجود دارد که در میان آن­‌ها یک ورودی هوا هم به چشم می‌­خورد. این خروجی‌­های تهویه بزرگ نشان می‌­دهند که پیشرانه این خودرو قدرت و گشتاور زیادی داشته و گرمای زیادی تولید می‌­کند. به زبان ساده‌­تر، خودرویی که در تصاویر مشاهده می­‌کنید، به احتمال زیاد یک نمونه اولیه از نسخه AMG GT بلک سریز است.

به احتمال قوی، همانند کوپه چهار در آام‌گ یعنی مدل GT 63 S، نسخه بلک سریز هم یک پیشرانه 4.0 لیتری هشت سیلندر V شکل خواهد داشت و حداکثر قدرت آن هم چیزی در حدود 630 اسب‌بخار خواهد بود. البته طبق اطلاعات منتشر شده توسط برخی منابع، حتی احتمال دارد حداکثر قدرت این نسخه ویژه از 700 اسب‌بخار هم بیشتر باشد!

از دیگر نکات قابل توجه در این تصاویر می­‌توان به چند مورد زیر اشاره کرد:

  • سقف مشکی رنگ از جنس فیبر کربن
  • چهار خروجی اگزوز
  • یک دیفیوزر بزرگ در قسمت عقب

انتظار می­‌رود مرسدس AMG GT‌ بلک سریز در سال 2020 رونمایی شود.

مترجم :