احتمال فروش خودروهای جاییکو در ایران

  • شرايط فروش جاييکو

اولین آفرودر مدیران خودرو ؟!

احتمال فروش خودروهای جاییکو در ایران

18 شهریور 1402 12:05

احتمال واردات جاییکو به ایران در 1403

شرکت چری در سال 2023، زیرمجموعه جدیدی را با نام JAECOO معرفی کرد و از آنجایی که نخستین محصول این برند، یک شاسی‌بلند است، رسانه‌ها این احتمال را داده‌اند که سایر محصولات برند جاییکو نیز خودروهای دو دیفرانسیل باشند.

محصولات جاییکو در بازار چین، تحت همان برند چری، فروخته می‌شوند اما در بازارهای صادراتی، لوگوی JAECOO روی خودروها حک می‌شود. آفریقای جنوبی، آسیای جنوب شرقی و حتی برخی کشورهای اروپایی، از جمله بازارهایی هستند که شاهد عرضه خودروهای جاییکو در سال 2024 خواهند بود. اما در میان همه این بازارها، نخستین بازاری که محصولات جاییکو در آنجا فروخته می‌شوند، بازار روسیه است و چری نیز به همین دلیل، معرفی برند جاییکو و همچنین رونمایی نخستین خودرو از این برند را در جریان نمایشگاه خودرو مسکو 2023 انجام داد. جالب‌تر اینکه از پاییز 1402، فروش خودروهای جاییکو برای مشتریان روسی، آغاز می‌شود. شرکت مدیران خودرو نیز احتمالا در نیمه اول سال 1403، جاییکو را به ایران می‌آورد.

طبق بیانیه رسمی شرکت چری، نامگذاری JAECOO از ترکیب کلمه آلمانی Jäger به معنای «شکارچی، مبارز، مکتشف و ...» و کلمه انگلیسی Cool به معنای «جذاب، عالی و هیجان‌انگیز و ... » است.

نخستین محصول این برند نوظهور، برپایه همان کانسپت جنجالی TJ-1 ساخته شده و شاسی‌بلند متوسطی است که با نام JAECOO 7 شناخته می‌شود؛ البته همانطور که پیش از این نیز گفتیم، این محصول در بازار چین، با جلوپنجره‌ای کاملا متفاوت با نسخه صادراتی‌اش عرضه شده و تحت همان برند چری و با نام چینی چری تانسو 06 یا CHERY TANSUO 06 شناخته می‌شود. در زبان چینی، واژه «تانسو» به معنای «جستجو کردن» است و به همین دلیل نیز برخی رسانه‌های خارجی‌زبان، نام این محصول را EXPLORE 06 معرفی کرده‌اند که چندان هم درست نیست!


بررسی انواع جاییکو در بازار

برای آشنایی با محصولات شرکت چری جاییکو و همچنین جهت مشاهده عکس خودروهای جاییکو به همراه مشخصات فنی و امکانات خودروهای جاییکو، مقالات زیر را مطالعه کنید:

. بررسی خودرو جاییکو 7

دیدگاه کاربران