اخبار ایران خودرو | باما

احتمال همکاری دوباره با بنز - شرکت ایران‌ خودرو مذاکراتی را با شرکت مرسدس‌بنز انجام داده که در صورت به نتیجه رسیدن مذاکرات وین، همکاری آن‌ها بار دیگر شکل خواهد گرفت.

آمار تولید فروردین 1401: آمار تولید ماهانه ایران خودرو در فروردین‌ماه 1401 چنین نشان می‌دهد که این شرکت، بیش از 25 هزار دستگاه از انواع خودروهای خانواده پژو، سمند، دنا، رانا، هایما و تارا را به تولید رسانده است.

آمار تولید در سال 1400. گروه پژو با بیش از 297 هزار دستگاه، پرتیراژترین محصول ایران خودرو در سال 1400 بود. بعد از فرانسوی‌ها، گروه سمند و گروه دنا نیز با اختلافی بسیار زیاد از پژو، تولیدی در حدود 50 هزار دستگاه داشته‌اند و هر دوی آنها نیز در جایگاه دوم تولید ایستاده‌اند.

مشخصات پروژه TF21. ایران خودرو، طراحی و تولید یک محصول کاملا جدید، مدرن و با استانداردهای روز جهان را آغاز کرده است. نام تجاری این خودرو هنوز مشخص نشده اما فعلا با کد کارخانه‌ای TF21 شناخته می‌شود.

افزایش مدت زمان گارانتی. آقای خطیبی (مدیرعامل ایران خودرو) در حاشیه بازدید وزیر صمت از این شرکت در تاریخ 13 فروردین‌ماه، خبر داده که تمامی خودروهای مدل 1401 تولیدی ایران خودرو، مشمول گارانتی 3 ساله یا 60 هزار کیلومتر هستند.

آمار تولید بهمن 1400: ایران خودرو در بهمن‌ماه 1400 موفق به تولید 48.5 هزار خودرو سواری شده که در مقایسه با دی‌ماه 1400 حدود 6 هزار دستگاه کاهش تولید داشته است.

انتشار مشخصات پژو 207 دو رنگ. معاون تحقیقات و طراحی محصولات ایران خودرو، ضمن اشاره به شروع تولید پژو 207 دو رنگ ویژگی‌های جدید و تغییرات مهم انجام شده در این خودرو را بصورت زیر اعلام کرده است: موتور جدید TU5P با بهبود 5 تا 7 درصدی خروجی قدرت و گشتاور - کاهش مصرف سوخت با نصب سیستم CVVT یا سیستم متغیر زمانبندی سوپاپ‌ها - گیربگس جدید 6 سرعته اتومات و ...

تغییر مدیرعامل ایران خودرو. سرانجام پس از مدت‌ها تکذیب و تایید، مقیمی رفتنی شد و مهدی خطیبی به عنوان مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو منصوب شد. مهدی خطیبی در سمت‌هایی چون مدیریت فروش ایران خودرو، مدیرعاملی شرکت لیزینگ ایران خودرو، مدیرعاملی شرکت توسعه تجارت و خدمات خودرو فعالیت داشته است.

حذف تدریجی 206 از خط تولید. معاون فروش و بازاریابی ایران خودرو، در جدیدترین مصاحبه خود ضمن اشاره به تولید پژو 207 دو رنگ با موتور و گیربکس جدید، گفته که تولید پژو 206 باید متوقف شود و ایران خودرو هم‌اکنون، فقط تیپ 2 آن را تولید می‌کند.

تولید سمند با ظاهری جدید. معاون فروش و بازاریابی ایران خودرو، درباره شایعاتی که درباره توقف تولید خودرو سمند بوجود آمده، چنین گفته که ایران خودرو، قصد خداحافظی با پلتفرم سمند را ندارد اما می‌خواهد تغییراتی در شکل و شمایل سمند اعمال کند.

Loading...
اتصال اینترنت خود را بررسی کنید.