استعلام و پرداخت خلافی موتورسیکلت

استعلام خلافی وسایل نقلیه

خودرو
موتورسیکلت

پلاک وسیله نقلیه خود را وارد کنید.

استعلام خلافی موتورسیکلت باما

تمامی موتورسواران باید با سامانه استعلام خلافی موتورسیکلت آشنا باشند، چراکه با کمک این سامانه، استعلام و پرداخت فوری خلافی موتور امکان‌پذیر خواهد بود. این سامانه به دلیل دسترسی به سامانه پلیس راهور و داشتن اطلاعات برخط و به‌روز، این امکان را برای موتورسواران فراهم کرده است ، تا به روشی ساده و امن، از نتیجه استعلام خلافی موتورسیکلت‌ باخبر شوند. آن‌دسته از موتورسوارانی که جزییات خلافی موتور، برای‌شان مهم نبوده و فقط به دنبال تسویه حساب خلافی، بصورت یکجا هستند، می‌توانند سرویس «استعلام خلافی موتور با پلاک» را انتخاب نمایند. اما آن‌دسته از موتورسوارانی که توانایی پرداخت خلافی بصورت یکجا را ندارند، باید سرویس «استعلام خلافی موتور با جزییات» را انتخاب کنند. چراکه در این روش، علاوه بر مشاهده ریز خلافی موتور، امکان مشاهده مکان و زمان ثبت هرکدام از جرایم راهنمایی و رانندگی نیز وجود دارد. بنابراین می‌توان جرایم موتورسیکلت را جداگانه پرداخت نمود.

استعلام خلافی بدون کد ملی و موبایل

استعلام خلافی بدون کد ملی و موبایل

در صورت نداشتن اطلاعات مالک مانند کد ملی و شماره موبایل، بازهم می‌توانید استعلام خلافی موتورسیکلت را انجام دهید. در چنین شرایطی، کافی است سرویس استعلام خلافی با پلاک را انتخاب کنید.

مشاهده عکس خلافی و زمان جریمه

مشاهده عکس خلافی و زمان جریمه

اگر تخلف موتورسیکلت توسط دوربین‌ ثبت شده باشد، می‌توانید با انتخاب سرویس استعلام خلافی موتور با جزییات، تمامی عکس‌های ثبت شده را مشاهده و هر مورد را بصورت جداگانه پرداخت کنید.

پرداخت فوری خلافی با تسویه آنی

پرداخت فوری خلافی با تسویه آنی

با کمک سامانه استعلام خلافی باما، می‌توانید علاوه‌بر استعلام آنلاین خلافی، مبلغ جرایم را نیز فوری پرداخت نمایید. به این ترتیب، تسویه حساب آنی انجام شده و از سامانه پلیس راهور نیز حذف می‌‌شود.

پاسخ پرسش‌های پرتکرار

استعلام خلافی موتورسیکلت از باما چگونه است؟

با کمک استعلام خلافی موتور باما، می‌توانید انواع جرایم راهنمایی و رانندگی، که برای موتورسیکلت شما ثبت شده، را مشاهده کنید. پس از استعلام خلافی، همچنین می‌توانید پرداخت خلافی موتور را نیز انجام دهید.

ویژگی «خلافی با پلاک» در باما چیست؟

در صورت انتخاب گزینه «استعلام خلافی با پلاک»، خلافی تجمیعی موتورسیکلت را مشاهده می‌کنید؛ یعنی مجموع مبلغ جرایمی که برای موتورسیکلت شما ثبت شده است. توجه داشته باشید که در این مورد، امکان مشاهده جزییات هرکدام از جرایم، وجود ندارد.

ویژگی «خلافی با جزییات» در باما چیست؟

در صورت انتخاب گزینه «استعلام خلافی با جزییات»، لیست تفکیک شده جرایم، به همراه زمان و مکان ثبت آن‌ها، نمایش داده می‌شود.

دریافت ریز خلافی موتورسیکلت از باما امکان‌پذیر است؟

بله! فقط کافی است در زمان گرفتن استعلام از سامانه باما، گزینه «خلافی با جزییات» را انتخاب کنید.

هزینه استعلام خلافی موتورسیکلت در باما چقدر است؟

نرخ استعلام خلافی موتور، براساس تعرفه مصوب دولتی بوده و باما هیچگونه دخل و تصرفی در تعیین قیمت آن ندارد.

نحوه استعلام خلافی رایگان از باما چگونه است؟

در سامانه باما، پس از ورود به حساب کاربری، امکان دسترسی به آخرین استعلامی که گرف‌ه اید، همواره وجود دارد. بنابراین جهت مشاهده آخرین استعلام، نیازی به پرداخت مجدد هزینه نیست و کاملا رایگان است.

در باما، استعلام خلافی موتورسیکلت با کد ملی امکان‌پذیر است؟

در صورتیکه گزینه «استعلام خلافی با جزییات» را انتخاب کرده باشید، علاوه بر کد ملی، شماره موبایل مالک موتور نیز الزامی است.

در باما، استعلام خلافی موتورسیکلت با VIN امکان‌پذیر است؟

در هیچ‌کدام از سامانه‌های آنلاین خلافی موتور، امکان استعلام خلافی با کد VIN وجود ندارد.

پس از پرداخت خلافی در باما، آیا جریمه موتور فورا حذف می‌شود؟

بله! پرداخت خلافی موتور در باما، به‌صورت فوری انجام شده و در همان لحظه، جریمه موردنظر حذف می‌شود.

چرا بعد از پرداخت خلافی از باما، جریمه از سایت راهور حذف نمی‌شود؟

به دلیل محدودیت‌های موجود در سامانه سایت راهور، به روزرسانی اطلاعات در این سامانه با اندکی تاخیر انجام می‌شود. بنابراین پس از پرداخت خلافی از باما، باید منتظر بمانید تا سامانه راهور آپدیت شود.

در صورت پرداخت خلافی تکراری در باما چگونه آنرا پیگیری کنیم؟

به دلیل جلوگیری از پرداخت اشتباهی کاربران، در باما، امکان پرداخت خلافی تکراری وجود ندارد؛ یعنی نمی‌توانید یک نوع خلافی را دوبار (یا چندبار) پرداخت کنید. ضمن این‌که، تمامی سوابق پرداختی که از طریق باما انجام داده‌اید، در حساب کاربری ثبت می‌شود و قابل پیگیری است.

آیا پرداخت اقساطی خلافی موتورسیکلت در باما امکان‌پذیر است؟

بله! جهت پرداخت اقساطی، کافی است گزینه «استعلام خلافی با جزییات» را انتخاب کنید تا فهرست جرایم موتور نمایش داده شود. سپس می ت‌انید هر کدام از جرایم را، بصورت موردی، انتخاب کرده و آن‌را پرداخت کنید.