نگاهی به غرفه چری در نمایشگاه خودرو پکن 2018

از سرزمین اژدهای سرخ چه خبر؟

1 از 4
از سرزمین اژدهای سرخ چه خبر؟

نمایشگاه امسال پکن بسیار باشکوه‌تر از همیشه برگزار شد و شرکت‌های خودروساز مختلف از سراسر دنیا حضور پرباری در آن داشتند. مرسدس‌بنز از یک کانسپت خاص رونمایی کرد که ترکیبی از  سدان و  شاسی‌بلند است، ب‌ام‌و کانسپت تمام الکتریکی iX3 را به چین آورده بود، لکسوس نسل جدید سدان ES را در این نمایشگاه معرفی جهانی کرد و هیوندای با خودرو جدید لافستا توانست توجه خیلی‌ها را به خود جلب کند. در این مطلب اما می‌خواهیم نگاهی بیندازیم به غرفه چری در این نمایشگاه، خودروسازی که این روزها حضور پرباری در ایران دارد و جزو پرفروش‌ترین کمپانی‌های چینی کشورمان محسوب می‌شود. باما همراه باشید!

1 از 4

نگاهی به غرفه چری در نمایشگاه خودرو پکن 2018

چری تیگو 8

1 از 4
چری تیگو 8

شرکت چری برای نمایشگاه امسال پکن یک سورپرایز ویژه داشت و از شاسی‌بلند پرچم‌دار جدید خود، تیگو 8 رونمایی کرد. این خودرو که فروش آن در چین، همزمان با رونمایی در نمایشگاه آغاز شده، قیمتی بین 98 تا 143 هزار یوان دارد که برای خودرویی در این سطح خیلی زیاد به نظر نمی‌رسد. چری تیگو 8 به پیشرانه 1.5 لیتری 4 سیلندر توربو با 147 اسب‌بخار نیرو و 210 نیوتن‌متر گشتاور مجهز شده است. چری این خودرو را با دو جعبه‌دنده شش سرعته دستی و اتومات وارد بازار چین خواهد کرد. احتمال حضور این خودرو در بازار کشورمان هم وجود دارد و در صورت عرضه، منتظر قیمتی حول و حوش دویست میلیون تومان برای آن باشید.

1 از 4

نگاهی به غرفه چری در نمایشگاه خودرو پکن 2018

چری آریزو 6

1 از 4
چری آریزو 6

خودروی دیگری که شرکت چری به نمایشگاه امسال آورده بود، چری آریزو 6 نام داشت. این سدان زیبا و شیک که در بازار چین با نام آریزو GX قرار است از سه ماهه سوم امسال فروشش آغاز شود، در سبد محصولات کمپانی جایگاهی بین آریزو 5 و آریزو 7 خواهد داشت. این خودرو روی پلتفرم M1X ساخته شده، پلتفرمی که طراحی و توسعه آن به صورت مشترک کار چری و جگوار-لندروور است. در طراحی این خودرو مخصوصا در قسمت جلو، شباهت زیادی بین آن و دیگر مدل‌های این کمپانی دیده می‌شود. گفته می‌شود چری آریزو 6 از همان پیشرانه 1.5 لیتری توربو تیگو 8 استفاده خواهد کرد. قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.

1 از 4

نگاهی به غرفه چری در نمایشگاه خودرو پکن 2018

کانسپت چری اکسید LX

1 از 4
کانسپت چری اکسید LX

شاید بتوان گفت جذاب‌ترین خودرو غرفه چری در نمایشگاه پکن امسال، کانسپت اکسید LX بود. این کانسپت در واقع نسخه تکامل یافته کانسپت تیگو کوپه است که شرکت چری سال پیش در نمایشگاه شانگهای از آن رونمایی کرده بود. اگر این دو مدل را با هم مقایسه کنیم، رینگ‌ها، سپرها و چراغ‌های جلو تغییر یافته‌اند و بقیه موارد تقریبا دست نخورده هستند. خودرویی که سال پیش دیدیم، از تکنولوژی خودران بهره می‌برد و بدون شک، این کانسپت جدید هم خودران است. آن طور که از شواهد پیداست، دیر یا زود کمپانی قصد دارد این کانسپت را وارد خط تولید کند.

1 از 4