• مسابقه موتور کراس قهرماني
  • مسابقه موتور کراس قهرماني
  • مسابقه موتور کراس قهرماني
  • مسابقه موتور کراس قهرماني

ملی‌پوش کشور مقام پانزدهم جهان را کسب کرد

مسابقه موتور کراس ایران 1402

13 شهریور 1402 12:27

ملی‌پوش کشور مقام پانزدهم جهان را کسب کرد

شهریور 1402: تیم ملی موتورکراس ایران برای نخستین بار در تاریخ این رشته ورزشی، با ترکیب کامل در مسابقات جهانی موتور کراس در افیون ترکیه حضور یافت. این مسابقات در مهم‌ترین و بهترین سطح مسابقات کراس جهان قرار دارد. در این مسابقه، علیرضا حسین احمدی، ملی پوش ۱۷ ساله تیم ملی موتورکراس ایران، موفق شد در آخرین روز مسابقات جهانی ترکیه، مقام پانزدهم را کسب کند.  این ملی پوش در ریس نخست در مکان 17 و در ریس دوم در مکان 15 جهان ایستاد.

مازیار ناظمی، رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، کسب این جایگاه را به حسین احمدی، قهرمان ملی پوش هرمزگانی، تبریک گفت. وی همچنین افزود این تیم در سه سال گذشته در مسابقات جهانی ترکیه حاضر شده و خوشبختانه در یک روند رو به رشد امسال موفق شد با کمک حامی مالی خود، با ترکیب کامل به این رقابت ها برود و این حضور تاریخی و کسب مقام تاریخی پانزدهم در رشته موتورکراس رقم خورد.

وی از تمام اعضای تیم ملی، کادر فنی، ملی پوشان و خانواده بزرگ این رشته ورزشی تشکر کرد و امیدوار است که سال آینده نیز حضوری درخشان تر از امسال در این رقابت ها داشته باشیم.

هستی رضایی، ملی‌پوش 16 ساله، و مهدیس حیدرنژاد گرجی، ملی‌پوش 17 ساله، در مسابقات زنان شرکت کردند و در ریس نخست به ترتیب در جایگاه‌های 18 و 19 قرار گرفتند. دو ملی پوش کشور در ریس دوم به ترتیب هجدهم و بیستم شدند.

اعلام نفرات برتر برای مسابقات جهانی 2023

در پایان دو روز مسابقه انتخابی قهرمانان کراس سوار ایران در پیست مجموعه آزادی تهران، با اعلام کمیته فنی فدراسیون در بخش بانوان، هستی رضایی از تهران و مهدیس گرجی از مازندران، و در بخش آقایان نیز امیررضا ثابتی‌فر از تهران و علیرضا حسین احمدی از هرمزگان، به عضویت تیم ملی کراس ایران برای مسابقات جهانی ترکیه 2023 درآمدند.

به گفته مازیار ناظمی رئیس ناظمی رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ایران: این برای نخستین بار است که ایران در رشته های موتورسواری و اتومبیلرانی با ترکیب کامل زن و مرد راهی مسابقات جهانی می‌شود.

رقابت انتخابی تیم ملی برای مسابقات جهانی 2023

وی ادامه داد : فدراسیون سال 1400 با فهمیه نعمت الهی از استان فارس و سال 1401 با هستی رضایی از استان تهران، پای به مسابقات جهانی رشته موتورکراس گذاشت و این سومین حضور تاریخی ورزشکاران ایران و البته اولین‌بار با ترکیب کامل در مسابقات جهانی موتورکراس است. 

راند اول مسابقه موتور کراس 1402

نخستین راند مسابقات موتورکراس قهرمانی کشور در سال 1402 با حضور باشگاه‌ها و دستجات آزاد کشور، صبح روز جمعه مورخ 29 اردیبهشت‌ماه، در پیست ملی موتورکراس آزادی برگزار شد.

راند اول مسابقات موتور کراس قهرمانی ایران

این رقابت ها با حضور 60 ورزشکار از 12 استان و باشگاه برگزار شد و ورزشکاران در هفت کلاس به رقابت پرداختند. در پایان این مسابقات نفرات برتر مشخص شدند و جوایز خود را دریافت کردند.

دکتر مازیار ناظمی رئیس فدراسیون، فرهاد نژاد فصیحی دبیرکل، مهران همتیان و فیروزه سیدمهدی نواب روسای فدراسیون در این مرحله از مسابقات حضور داشتند. نفرات برتر مرحله نخست مسابقات موتورکراس قهرمانی باشگاهها و دستجات آزاد کشور به شرح زیر است:

کلاس بندی نفر اول نفر دوم نفرم سوم
50cc خردسالان آراد آقاجانی زهرا پورحسینی محمدطاها پورحسینی
65cc آرین نادری نسب عرفان محب علی امیرعلی اسدی
85cc رضا دیزجی محمدامین عوضی پور محمد میرزا حسینی
250cc پیشکسوتان حمید مهین خاکی فرهاد عبدالله زاده سعید قربانزاده
250cc جوانان پوریا ثابتی فر علیرضا حسین احمدی مهران حمزه خانی
450cc جوانان سینا دانشگر سهیل محبی صالح برخورداری
450cc پیشکسوتان مجید نصیرلو حامد شیخ احمدی جواد بیدی

*نتایج فوق براساس رده‌بندی فدراسیون اعلام شده است.  

نتایج مسابقات موتور کراس ایران در 1401

خلاصه مسابقات موتور کراس قهرمانی کشور در سال 1402 به همراه لیست برندگان مسابقه موتورسواری آفرود ایران را در ادامه این متن، مطالعه می‌کنید:

راند دوم مسابقه موتور کراس

مرحله دوم مسابقات موتور کراس قهرمانی کشور در سال 1401، همزمان با مراسم افتتاح و بهره برداری از پیست بین المللی کراس شیراز و به میزبانی هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان فارس برگزار گردید. این مسابقات در شش کلاس در روزهای پنجشنبه و جمعه، مورخ 20 و 21 بهمن ‌ماه، با شرکت 70 ورزشکار از استان‌های فارس، هرمزگان، قزوین، تهران، اراک، خوزستان و کرمان برگزار شد. 

کلاس نفر اول نفر دوم نفرم سوم
65 سی سی آرشان کاظمی محمدمیرزا حسینی آرین نادری نسب
85 سی سی محمدامین عوض پور ابولفضل اسدی ارشیا حبیبی
250 پیشکسوتان سعید قربان زاده مهدی اسلامی سید حجت حسینی
250 جوانان محمدحسین دانش پژوه علیرضا حسین احمدی مسعود گلکار
450 جوانان صالح برخورداری سهیل محبی علی قناعت یشه
450 پیشکسوتان رضا منقوش امیر عسکری جواد زنجانیان

*نتایج فوق براساس رده‌بندی فدراسیون اعلام شده است.  

افتتاح پیست کراس شیراز در بهمن 1401

احمدرضا افشاری دبیر هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان فارس، خبر داد که مراسم افتتاحیه پیست کراس شیراز، همزمان با مرحله دوم مسابقه موتورکراس سال 1401، در تاریخ 20 بهمن ماه برگزار می‌شود.

احمدرضا افشاری؛ دبیر هیات استان فارس

این پیست دارای برج نوری، قابلیت استفاده در شب، ساختمان اداری، محل اختصاصی آموزش و جایگاه تماشاگران با ظرفیت 3 هزار نفر است. هدف اصلی در ساخت این پیست، آموزش رده‌های پایه 65 سی‌سی و 85 سی‌سی در بخش‌های جنوبی کشور است.

آقای افشاری همچنین گفته که با کارشناسی‌هایی که انجام شده، در صورت تکمیل پیست کرای شیراز، این پیست ظرفیت میزبانی مسابقات بین المللی را هم دارد. گفتنی است دومین راند مسابقات موتور کراس قهرمانی ایران، در روزهای پنجشنبه و جمعه، مورخ 20 و 21 بهمن‌ماه به میزبانی استان فارس برگزار می‌شود.

راند اول مسابقه موتور کراس

اولین راند مسابقات موتور کراس ایران در سال 1401، در گروه آقایان، روز جمعه 27 خردادماه 1401 در پیست کراس مجموعه ورزشی آزادی تهران، برگزار گردید. ثبت نام از موتورسواران از تاریخ 18 لغایت 25 خردادماه و از طریق سامانه ملی فدراسیون به نشانی اینترنتی portal.mafiri.ir امکان‌پذیر بود. 

مسابقات موتور کراس ایران 1401
راند اول مسابقات موتور کراس 1401

در این مرحله از مسابقات موتورکراس ایران، بیش از 70 ورزشکار در 6 کلاس مختلف با یکدیگر رقابت کردند و در پایان نیز تیم سوشیان به مقام اول رسید و تیم‌های اصفهان و کرمان به ترتیب، در رده‌های دوم و سوم ایستادند:

کلاس نفر اول نفر دوم نفرم سوم
65  آرین نادری نسب آرشان کاظمی عرفان محبعلی
85  مهدی معصومی صادق شیرمحمدی رضا دیزجی
250 پیشکسوتان فرهاد عبدالله زاده جواد بیدی ایرج وحدت
250 جوانان محمدحسین دانش پژوه علیرضا پرورش سعید ایروانی
450 جوانان پبمان علیزاده صالح برخورداری عرفان موذن
450 پیشکسوتان مجید نصیرلو مجتبی کریم زاده حامد شیخ احمدی

*نتایج فوق براساس رده‌بندی فدراسیون اعلام شده است.

نتایج مسابقات موتور کراس ایران در 1400

خلاصه مسابقات موتور کراس قهرمانی کشور در سال 1401 به همراه لیست برندگان مسابقه موتورسواری آفرود ایران را در ادامه این متن، مطالعه می‌کنید:

راند سوم مسابقه موتور کراس

سومین و آخرین مرحله مسابقات قهرمانی موتور کراس سال 1400 در گروه آقایان، روز شنبه 21 اسفندماه به میزبانی بوشهر برگزار گردید و در پایان نیز نتایج زیر بدست آمد:

کلاس نفر اول نفر دوم نفرم سوم
65 سی‌سی آرشان کاظمی عرفان محبعلی رایان عباسی
85 سی‌سی امیررضا عوض پور محمدسیا داشگر محمدامین عوض پور
250 پیشکسوتان کمال میرمحسنی حمید مهین خاکی ایرج وحدت
250 سی‌سی جوانان امیررضا ثابتی فر علیرضا حسین احمدی علی گوشه نشین
450 سی‌سی جوانان پوریا ثابتی فر پیمان علیزاده مهران عسگری
450 سی‌سی بزرگسالان مجید نصیرلو مجتبی کریم زاده امیر عسگری

*نتایج فوق براساس رده‌بندی فدراسیون اعلام شده است.  

راند دوم مسابقه موتور کراس

دومین مرحله مسابقات قهرمانی موتورکراس ایران در سال 1400، در آخرین روزهای بهمن‌ماه و به میزبانی شهر دشستان در بوشهر برگزار شد. در این رقابت، 50 موتورسوار از 13 استان حضور داشتند و در پایان، نتایج زیر را رقم زدند:

کلاس نفر اول نفر دوم نفرم سوم
65 سی‌سی میرزاحسینی معمار نادر نسب
85 سی‌سی آسبان شیرمحمدی اسدی
250 پیشکسوتان میرمحسنی موسوی اسلامی
250 سی‌سی جوانان دانش پژوه احمدی نادری نسب
450 سی‌سی جوانان علیزاده برخورداری عسگری
450 سی‌سی بزرگسالان کریم زاده باقری عسگری

*نتایج فوق براساس رده‌بندی فدراسیون اعلام شده است. 

راند اول مسابقه موتور کراس

اولین راند مسابقه موتور کراس قهرمانی سال 1400، پس از دو روز رقابت در پیست موتورسواری شهر آباده در شیراز به پایان رسید. در این مسابقه که ورزشکارانی از 10 استان کشور حضور داشتند، تیم‌های کرمان با 124 امتیاز و فارس با 105 امتیاز به ترتیب در رتبه‌های اول و دوم قرار گرفتند و تیم قزوین نیز با 104 امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.

کلاس نفر اول نفر دوم نفرم سوم
65 سی‌سی میرزا حسینی نادری نسب عسکری
85 سی‌سی داش‌گر عوض پور آسبان
450 سی‌سی عسکری دشت‌چی اسماعیلی
250 سی‌سی جوانان گوشه نشین ایروانی نادری نسب
450 سی‌سی جوانان عسکری موذنی کریم زاده
پیشکسوتان احمدی سیف الدینی قائدی

*نتایج فوق براساس رده‌بندی فدراسیون اعلام شده است. 

دیدگاه کاربران