شرایط فروش عظیم خودرو مهر 99

مهر 99 | اوایل تابستان امسال بود که خبر دادیم تولید هن تنگ X5 برای نخستین‌بار در کارخانه عظیم خودرو آغاز شده است. حالا این شرکت خبر داده که اولین سری هن تنگ X5 با پلاک ملی را در تاریخ 21 مهرماه امسال، تحویل خریداران داده.

هن تنگ X5 هم بدلیل سطح تجهیزات و هم بدلیل کیفیت ساخت خوبش، از آن معدود چینی‌هایی است که اگر شانس با او همراه بود، براحتی می‌توانست آشوبی در بازار جک S5 کرمان موتور و چری تیگو 7 مدیران خودرو ایجاد کند. این روزها نیز اس‌دبیلوام سیف خودرو، حریف جدیدی برای X5 محسوب می‌شود.

ترخیص هاوال از گمرک

مرداد 99 | عظیم خودرو طی اطلاعیه‌ای که در تاریخ 5 مردادماه 99 منتشر شده، از ترخیص 153 دستگاه هاوال از گمرکات کشور خبر داده است:

اطلاعیه عظیم خودرو درباره ترخیص 153 دستگاه هاوال (PDF)
 

طبق اطلاعیه فوق، تمامی اعضای خانواده هاوال، از جمله هاوال H2، هاوال H6، هاوال H8 و حتی هاوال H9 در میان این 153 دستگاه، حضور دارند که براساس اولویت ثبت نام مشتریان، دعوتنامه آنها بزودی صادر می‌شود. موعد تحویل خودروها نیز 90 روزه اعلام شده است.

تولید اولین هن تنگ X5 در ایران

تیر 99 | این روزها که عظیم خودرو همچنان مونتاژ و تحویل محدود هن تنگ را ادامه می‌دهد، مدیران این شرکت خبر دادند که برای اولین بار در ایران، توانسته‌اند هن تنگ X5 را بدون حضور کارشناسان چینی، در تاریخ 25 تیرماه 99 تولید کنند. برای حواله داران X5 که مدت‌هاست منتظر تعیین تکلیف خودروهای‌شان هستند، این خبری امیدوارکننده است. حال باید دید که آیا عظیم خودرو می‌تواند در کنار تحویل X7، تحویل X5 را هم به مشتریانش شروع کند یا خیر. 

آغاز مونتاژ هن تنگ در سال 99

تیر 99 | بعد از ترخیص بخشی از قطعات CKD خودروهای هن تنگ از گمرکات کشور در بهار 99، حالا خبر رسیده که عظیم خودرو، تولید دوباره هن تنگ X5 و هن تنگ X7 را در کارخانه بروجرد، ازسر گرفته است. البته می‌توان حدس زد که این تولید، کاملا محدود بوده و احتمالا جوابگوی سهم کوچکی از تعهدات عظیم خودرو خواهد بود. به لطف همین تولید محدود، عظیم خودرو توانسته چندین دستگاه هن تنگ X7 را در 8 تیرماه 99 تحویل مشتریانش دهد. 


»» قیمت روز خودرو

»» خرید و فروش محصولات هن تنگ


مونتاژ هن تنگ در بروجرد

اوایل دی ماه 97 بود که بابک وطن‌خواه -مدیرعامل وقت عظیم خودرو- برای نخستین بار، از آغاز تولید آزمایشی هن تنگ در کارخانه بروجرد خبر داد و در نهایت نخستین هن تنگ X7 مونتاژی نیز در 27 دی‌ماه 97 از خط تولید بیرون آمد.  

عظیم خودرو که تا پیش از این، تیراژ روزانه حداقل 40 دستگاهی برای هن تنگ برنامه‌ریزی کرده بود، می‌خواست به ظرفیت مونتاژ 10 دستگاه در هر ساعت برسد که با شروع تحریم ها، نتوانست به این هدف دست یابد.

آرشیو
  • 31 اردیبهشت 1398 دعوتنامه مشارکت در برون رفت از بحران
    PDF

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : azimkhodro.com

3 دیدگاه

Keyvan(153 روز پیش)

صاحب عظیم خودرو انسان فعالی است ودر نهایت هدفش خدمت است اما بسیار بدشانس ابتدا با هاوال که بهمن موتور قوی تر بود بعد فوتون که ساوانا را مونتاژ کرد با بالای ۲۰۰ اسب بخار وحالا هم هن تنگ ۵ و ۷ امیدواریم این انسان موفق شود امین

Mohamad777(275 روز پیش)

آقای عظیمی در آذرماه۹۹ به ۱۲ سال حبس و رد مال محکوم شده است.

Keyvan(325 روز پیش)

عظیم خودرو بسیار بدشانسی میاره برند فوتون که شاسی بلند ساوانا رو تولید کرد این SUV گردن کلفت مورد توجه قرار نگرفت هن تنگ به تحریم خوردو موفق نشد داستان هاوال ها هم که میدونیم