فیس‌لیفت گسترده سدان کره‌ای

کیا کادنزا 2020 در کره‌جنوبی معرفی شد

22 خرداد 1398 17:51

اگر با مشاهده تصاویر جدیدترین خودروی معرفی شده توسط کیا به این موضوع فکر کرده‌اید که با نسل جدید کادنزا روبه‌رو هستید، باید بدانید که در اشتباه هستیم. در حقیقت این خودرو که در بازار کره جنوبی با نام K7 فروخته می‌شود، به عنوان فیس‌لیفت از نسل قبلی معرفی شده و از نظر فنی تفاوت‌هایی با کادنزا دارد هرچند که انتظار داریم مدل 2020 کادنزا که در آمریکای شمالی عرضه خواهد شد را با همین چهره ملاقات کنیم.

به عنوان یک خودروی فیس‌لیفت، می‌توان گفت کادنزا نسبت به قبل تغییرات زیادی داشته است. مدت زیادی از معرفی نسل دوم کادنزا یا همان K7 نمی‌گذرد اما کیا تصمیم گرفته پس از گذشت سه سال نمای جلو و عقب این خودرو را دستخوش تغییرات نسبتاً اساسی کند. مهمترین تغییرات را می‌توان چراغ‌های جلوی کادنزا دانست که اکنون باریک‌تر شده و به چراغ‌های روشنایی روز LED جدید مجهز شده‌اند. دنباله این چراغ‌ها به گونه‌ای در کنار جلوپنجره با طراحی جدید امتداد یافته که فرم حرف Z را در نظر بیننده تداعی می‌کند.

با دقت در تصاویر نمای جلو، چراغ‌های مه‌شکن مکعبی شکل که قبلاً در سایر محصولات کیا دیده‌ایم قابل مشاهده نیستند و معلوم نیست که آیا محل نصب آن‌ها تغییر کرده و یا کلا از قرار دادن آن‌ها صرف نظر شده است. تغییر دیگری که در نمای جلو قابل مشاهده است را می‌توان به پایین سپرهای جلو مرتبط دانست.

کیا کادنزا مدل 2020

فرم کلی چراغ‌های عقب کیا کادنزا نسبت به مدل قبلی ثابت باقی‌مانده اما اکنون نواری قرمز با قابلیت روشن شدن، چراغ‌ها را به یکدیگر متصل کرده است. دوربین عقب که در این بخش جانمایی شده نیز قابل مشاهده است. اگر در این بخش قرار باشد به نکته‌ای منفی اشاره کنیم باید از خروجی‌های غیرواقعی اگزوز نام ببریم که تنها جنبه ظاهری دارند زیرا خروجی‌های واقعی اگزوز در زیر پوشش سپر عقب قرار گرفته‌اند.

اکنون که حرف از سپر عقب به میان آمد بد نیست به نوار کرومی نصب شده روی آن اشاره کنیم که دور خروجی‌های اگزوز را نیز احاطه کرده و با فرم کلی خط کرومی استفاده شده در زیر چراغ‌های عقب هماهنگی دارد.

کابین کیا کادنزا مدل 2020

در داخل کابین نیز تغییراتی نسبت به قبل رخ داده که مهمترین آن‌ها را می‌توان نصب صفحه دیجیتالی به عنوان پشت آمپر و صفحه نمایش لمسی اطلاعات و سرگرمی دانست که از نمونه نصب شده در مدل قبلی بزرگتر شده و با اندازه 12.3 اینچی خود، اکنون جلوه‌ای بسیار مدرن‌تر به داشبورد کیا کادنزا بخشیده است.

ظاهر اهرم دسته دنده بسیار مدرن‌تر از قبل شده و ساعت آنالوگ نصب شده روی مرکز داشبورد نیز حذف شده است. یک فضای خالی بزرگتر از قبل در پایین دکمه‌های جدید کنسول مرکزی تعبیه شده تا این بخش، ظاهری بهتر از نمونه قبلی داشته باشد. ظاهر دکمه‌های گرمکن صندلی، گرمکن فرمان و ترمز پارک برقی نیز تغییر کرده و دکمه انتخاب حالت رانندگی در کنار دسته دنده قرار گرفته است.

شرکت کیا هنوز درباره مشخصات فنی این خودرو مطلب دقیقی بیان نکرده اما درباره نصب پیشرانه‌های بنزینی 2.5 و 3 لیتری با تزریق سوخت مستقیم و همچنین نسخه‌ای هیبرید از این خودرو صحبت‌هایی به میان آمده ضمن این‌که وعده داده شده که سامانه‌های پیشرفته دستیار راننده روی کیا کادنزا 2020 نصب شود.

برای آگاهی از مشخصات دقیق کیا کادنزا 2020 احتمالاً باید تا زمان معرفی نسخه مخصوص بازار آمریکای شمالی منتظر بمانیم که ممکن است در جریان نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس در ماه نوامبر به علاقمندان معرفی شود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

دیدگاه کاربران