ثبت‌ نام سایپا؛ شرایط پیش‌ فروش اینترنتی تیر 1400

شرکت سایپا به مناسبت فرا رسیدن عید قربان و همچنین عید غدیر، پیش‌فروش گسترده محصولاتش را آغاز کرده است. مرحله جدید پیش‌فروش سایپا، از روز پنج‌شنبه 24 تیرماه شروع می‌شود. ثبت نام سایپا بصورت شبانه‌روزی بوده و نهایتا در پایان روز شنبه 26 تیرماه نیز به اتمام می‌رسد. در این مرحله از فروش اینترنتی سایپا، امکان خریداری کوییک معمولی، کوییک R، کوییک S، ساینا معمولی و ساینا S، شاهین دنده‌ای و همچنین وانت سایپا 151 برای مشتریان سایپا فراهم شده است.

نکته جالب توجه اینجاست که محدودیت‌های ثبت‌نام برای کوییک دنده‌ای و کوییک R حذف شده و تمامی ثبت‌نام‌کنندگان این مدل‌ها در قرعه‌کشی سایپا شرکت خواهند کرد. فایل کامل بخشنامه فروش سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:


پیش فروش محصولات سایپا - ویژه تیر (PDF)

فروش کوییک دو رنگ بدون محدودیت ثبت نام

شرکت سایپا از روز چهارشنبه 16 تیرماه راس ساعت 10 صبح، فروش فوق العاده و همچنین پیش فروش یکساله کوییک R را بصورت همزمان، آغاز می‌کند. ثبت نام اینترنتی سایپا بصورت شبانه‌روزی بوده و نهایتا در پایان روز جمعه 18 تیرماه به اتمام می‌رسد. طبق اعلام سایپا، در این مرحله از فروش خودرو، محدودیت‌های مهمی مانند پلاک انتظامی فعال، خرید خودرو در 48 ماه اخیر از ایران خودرو و سایپا، تطابق کد پستی و نمایندگی و همچنین سند رهنی، حذف شده است.

در این مرحله از فروش سایپا، مشتریان می‌توانند در هردو طرح فروش این شرکت، ثبت نام کنند اما فقط در یک طرح، امکان برنده‌شدن را دارند.

فروش فوق العاده سایپا - خرداد 1400

دومین مرحله فروش فوق العاده سایپا در سال 1400، که از روز سه‌شنبه 18 خردادماه آغاز شده، همچنان نیز ادامه دارد. ثبت نام اینترنتی سایپا بصورت شبانه‌روزی بوده و نهایتا در پایان روز پنج‌شنبه 20 خردادماه نیز به اتمام می‌رسد.

در این مرحله از فروش فوری سایپا، مشتریان امکان خریداری پنج محصول سایپا را با قیمت قطعی و موعد تحویل حداکثر 90 روزه دارند.
 

قیمت محصولات سایپا - خرداد 1400

شرکت خودروسازی سایپا از تاریخ 2 خردادماه، قیمت جدید برخی محصولاتش را مطابق جدول زیر، اعلام کرده است. این قیمت‌ها مختص اردیبشهت و خردادماه 1400 خواهد بود:

»» قیمت محصولات سایپا ویژه اردیبهشت و خرداد (PDF) ««
 

قیمت محصولات سایپا در سال 1400

در جدول زیر، جدیدترین قیمت نمایندگی سایپا در سال 1400 را مشاهده میکنید.

زمان اردیبهشت
ساینا دستی 104.6
ساینا S 142.5
 
تیبا صندوقدار 100.6
تیبا 2 106.5
 
کوییک 141
کوییک R 149.4
کوییک S 154.9
   
شاهین جی 291.8

*در جدول فوق، قیمت ها برحسب میلیون تومان است.

جهت اطلاع از آخریت قیمت روز خودروها و همچنین جدیدترین قیمت محصولات سایپا در نمایندگی و بازار، لینک های زیر را ببینید:

»» قیمت روز خودرو

»» قیمت روز محصولات سایپا

قیمت محصولات سایپا در سال 1399

در جدول زیر، جدیدترین قیمت محصولات سایپا در سال 1399 را براساس دعوتنامه های صادر شده برای مشتریان این شرکت، مشاهده می کنید.

تغییرات قیمت نمایندگی محصولات سایپا در سال 99
زمان اردیبهشت خرداد تیر مرداد مهر آبان
پراید 151 40.7 48.4 65.4 ثابت ثابت 91
پراید 151 پلاس 58.1 - 81.4 ثابت - -
 
کوییک 61.7 79.4 94.4 ثابت - 129.7
کوییک R 68.8 88.6 101.6 ثابت - 140
 
تیبا صندوقدار فولادی 44 - 71.2 ثابت ثابت 87
تیبا صندوقدار آپشنال - - - 87.2 - -
 
تیبا 2 فولادی 51.9 60.6 77.8 ثابت ثابت 95.4
تیبا 2 پلاس 66 75.6 90.8 ثابت - -
 
ساینا فولادی 56.5 61.2 76.2 ثابت ثابت 92.9
ساینا آپشنال - - 91.2 ثابت - -

*در جدول فوق، قیمت ها برحسب میلیون تومان است.

نتایج قرعه کشی فروش سایپا

برای اطلاع از نحوه و زمان قرعه کشی سایپا و همچنین جهت دیدن فهرست برندگان قرعه کشی خودرو سایپا، لینک زیر را مطالعه کنید:

»» برندگان قرعه کشی سایپا

دعوتنامه سایپا و شرایط تبدیل

برای اطلاع از آخرین خبرها از دعوتنامه‌های صادره سایپا و همچنین جهت پیگیری تعهدات باقیمانده این شرکت، لینک زیر را مطالعه کنید:

»» شرایط تبدیل محصولات سایپا

سرویس اولیه سایپا

برای اطلاع از جدول سرویس اولیه و ادواری سایپا و آخرین شرایط گارانتی سایپا، لینک زیر را مطالعه کنید:

»» شرایط سرویس اولیه سایپا

دفترچه راهنمای خودرو سایپا

برای دانلود دفترچه راهنمای انواع محصولات سایپا، پارس خودرو و زامیاد، لینک زیر را مطالعه کنید:

»» دفترچه راهنمای محصولات سایپا

آمار تولید خودرو سایپا

جهت بررسی جزییات آمار تولید انواع محصولات سایپا، محصولات پارس خودرو و محصولات زامیاد، لینک زیر را مطالعه کنید:

»» گزارش ماهیانه تولید خودرو سایپا

تیپ بندی محصولات سایپا

سایپا از تیرماه 99، دوباره پروژه یکسان‌سازی نامگذاری تیپ‌های محصولاتش را از سرگرفته؛ چیزی شبیه همان پروژه‌ای که اواخر دهه 80 شمسی برای نامگذاری انواع پراید استفاده شد، حالا دوباره روی میز مدیران این شرکت قرار گرفته و از همین امسال نیز آنرا عملی می‌کند.

در سیستم جدید نامگذاری تیپ‌ های خودرو سایپا، تمامی محصولات می‌توانند 5 تیپ مختلف (مطابق جدول زیر) داشته باشند که تیپ S، تیپ پایه و ارزان‌تر بوده و تیپ P نیز تیپ فول آپشن یا گران‌تر خواهد بود. البته همه محصولات سایپا، الزما همه این 5 تیپ را ندارند؛ به عنوان مثال ساینای جدید فقط در 2 تیپ S و G عرضه می‌شود.

تیپ نماد تجاری برگرفته از
تیپ 1 S Standard Version
تیپ 2 G Graded Version
تیپ 3 L Limited Version
تیپ 4 E Exclusive Version
تیپ 5 P Premium Version

همچنین علاوه بر تیپ‌های پنج‌تایی جدول فوق، سایپا از 4 نماد تجاری دیگر (مطابق جدول زیر) هم استفاده خواهد کرد.

نماد تجاری برگرفته از نوع کاربرد
X Extra خودروهای سفارشی
R Rainbow خودروهایی با بدنه دو رنگ
Plus+ - خودروهایی با آپشن بیشتر
Auto Automatic خودروهایی با گیربکس اتومات

این 4 نماد فوق، می‌توانند در تمامی تیپ‌های پنج‌گانه محصولات سایپا نیز استفاده شوند.

سایت ثبت نام سایپا

برای اطلاع از آخرین شرایط فروش فوری سایپا و شرایط پیش فروش سایپا و همچنین جهت اطلاع از نحوه ثبت نام فروش فوق العاده سایپا، به نشانی اینترنتی https://saipa.iranecar.com مراجعه کنید.

فروش اقساطی سایپا

برای دیدن آخرین آگهی های محصولات سایپا و همچنین آگهی های به روز فروش اقساطی سایپا، به لینک های زیر مراجعه کنید:

»» فروش اقساطی سایپا

»» خرید و فروش محصولات سایپا

قوانین فروش سایپا

مواردی که در ادامه مطالعه می کنید، قوانین و شرایطی است که مشتریان خرید خودرو در طرح های پیش فروش اینترنتی سایپا، فروش اقساطی سایپا و همچنین فروش فوری سایپا باید آنها را رعایت کنند. بدیهی است در صورت انجام ثبت نام بدون رعایت شرایط زیر، مسولیت باطل شدن قرارداد یا تبعات ناشی از عدم رعایت قوانین، برعهده مشتری است. 

1- در ثبت نام اینترنتی سایپا، به هر کد ملی، فقط یک دستگاه خودرو تعلق می گیرد.  

2- هر کد ملی مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو از سایپا و ایران خودرو است؛ بنابراین مشتریان یا باید در ثبت نام سایپا شرکت کنند یا باید برای ثبت نام ایران خودرو اقدام کنند.

3- حداقل سن متقاضیان خرید خودرو سایپا، باید ۱۸ سال باشد.

4- داشتن گواهینامه رانندگی خودرو (حداقل پایه سوم) الزامی است. در صورتیکه ثبت نام سایپا را بدون داشتن گواهینامه، انجام دهید، به مدت 3 سال از شرکت در شرایط فروش فوری سایپا و پیش فروش محصولات سایپا و ایران خودرو، محروم می شوید.

5- در قراردادهای پیش فروش سایپا، امکان صلح (خرید انصرافی) و امکان انتقال خودرو بصورت وکالتی، وجود ندارد.

6- متقاضی ثبت نام سایپا، طی 48 ماه گذشته نباید ثبت نام یا صدور فاکتور خودرو نزد شرکت های سایپا و ایران خودرو داشته باشد.

7- متقاضی خودرو سایپا، نباید پلاک انتظامی فعال داشته باشد. در صورت عدم رعایت این قانون، فرد متقاضی به مدت 3 سال، امکان ثبت نام در بخشنامه های فروش خودروسازی سایپا و ایران خودرو را نخواهند داشت.

8- شماره کارت، شماره حساب بانکی و شماره شبا (که در آینده، وجوه خرید خودرو از آن به حساب شرکت سایپا واریز می گردد)، الزاما باید متعلق به شخص متقاضی باشد. در صورت درج اطلاعات نادرست، تمام مسئولیت آن متوجه متقاضی خواهد بود.

9- شماره تلفن همراه اعلام شده، باید متعلق به شخص متقاضی باشد.

10- کدپستی متقاضی ثبت نام سایپا و کد نمایندگی انتخابی توسط مشتری، باید از یک استان باشند. بدیهی است پس از انتخاب کد نمایندگی، امکان تغییر نمایندگی تحویل گیرنده وجود نداشته و مسئولیت آن بر عهده گروه سایپا نیست.

11- در صورتیکه مشتری، حداکثر 3 ماه پس از تاریخ تحویل خودرو، برای سرویس اولیه به نمایندگی مجاز سایپا مراجعه نکند، کارت گارانتی خودرو غیرفعال خواهد شد.

12- در مراجعه مشتریان به نمایندگی های مجاز گروه خودروسازی سایپا، پیمایش (کارکرد) حداقل 1000 کیلومتر الزامی است.

13- ثبت نام سایپا برای مشتریان حقوقی، امکان پذیر نیست.

14- در قراردادهای پیش فروش اینترنتی سایپا، سود مشارکت و سود انصراف درنظرگرفته نشده و معادل صفر است.

15- در صورتیکه متقاضی خرید خودرو، در قرعه کشی فروش فوق العاده خودرو گروه سایپا و ایران خودرو، انتخاب شده باشد، امکان شرکت در طرح‌های پیش فروش سایپا یا شرکت در طرح های فروش فوری سایپا را نخواهد داشت.

16- پیش فروش سایپا با قیمت غیر قطعی بوده و هیچگونه مبلغی بعنوان پیش دریافت، تا قبل از اعلام اسامی انتخاب شدگان در قرعه کشی، اخذ نمی گردد.

17- ظرفیت ثبت نام مشتریان در طرح‌های پیش فروش اینترنتی سایپا یا فروش فوری سایپا، متناسب با برنامه تولید گروه خودروسازی سایپاست.

18- در صورت ثبت نام بیش از ظرفیت تعیین شده برای خودروهای تحویلی در این طرح، پس از پایان ثبت نام اولیه و پس از صحت سنجی اطلاعات ثبت شده و با حضور مراجع نظارتی، قرعه کشی به تفکیک هر خودرو، جهت انتخاب متقاضیان نهایی برگزار می شود.

19- فهرست انتخاب شدگان نهایی از طریق سایت ثبت نام فروش اینترنتی سایپا و همچنین از طریق ارسال پیامک، ظرف 3 روز پس از اتمام قرعه کشی اعلام خواهد شد.

20- پس از اعلام نتایج قرعه کشی سایپا، منتخبین باید طی 48 ساعت نسبت به واریز وجه پیش پرداخت قیمت خودرو (به صورت على الحساب)، انتخاب نوع و مدل خودرو و زمان تحویل، اقدام نمایند.

21- در صورت عدم تکمیل وجه در موعد مقرر، امتیاز ثبت نام برنده قرعه کشی، باطل شده و فرد دیگری جایگزین آن خواهد شد.

22- در قراردادهای پیش فروش سایپا و همچنین قراردادهای فروش اقساطی سایپا، قیمت نهایی خودرو معادل قیمت روز شرکت و بر اساس قیمت زمان تحویل (مندرج در قرارداد مشتریان) محاسبه خواهد شد. مابه التفاوت قیمت خودرو نیز، در زمان ارسال دعوتنامه و به قیمت روز سایپا، از مشتریان اخذ خواهد شد.

23- رنگ خودرو توسط مشتری و پس از صدور دعوتنامه تکمیل وجه بر اساس رنگ های قابل عرضه، انتخاب خواهد شد.

24- در صورتی که پس از امضای قرارداد، بر حسب ضرورت و یا برحسب الزامات قانونی و یا لزوم رعایت استانداردهای اجباری، شرکت سایپا ملزم به نصب تجهیزات و یا لوازم اضافی (آپشن) بر روی خودرو گردد و یا تغییری در برخی از قطعات خودرو ایجاد شود، ضمن اطلاع رسانی مراتب مذکور، دعوتنامه تکمیل وجه بر اساس ضوابط و آئین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو صادر خواهد شد.

25- امکان انتخاب بسته گارانتی بدنه پایه برای خودروهای سایپا بصورت اختیاری فراهم است. در صورت انتخاب بسته، مبلغ آن در زمان پرداخت مابه التفاوت، از مشتریان اخذ می گردد.

26- در صورت تاخیر در تحویل خودرو از جانب شرکت سایپا، خسارت تاخیر به ازای مبالغ پرداختی مشتری (صرفا به شرط تکمیل وجه قرار داد مطابق با شرایط بخشنامه) و از زمان تاریخ تحویل مندرج در قرارداد تا زمان تحویل خودرو به صورت روز شمار (12 درصد سالیانه) پرداخت خواهد شد.

نصب پلاک در نمایندگی سایپا

شرکت سایپا، طی اطلاعیه ای که در تاریخ 28 اردیبهشت ماه 99 منتشر شده، از تمامی نمایندگی هایش خواسته تا هیچ خودرویی را بدون پلاک، در نمایندگی نداشته باشند چراکه در غیراینصورت، تخلف قانونی محسوب می شود.

»» بخشنامه الزامی شدن نصب پلاک در نمایندگی ««

الزامی شدن نصب پلاک در زمان تحویل خودرو به مشتریان، قانون جدیدی است که پلیس راهور ناجا با هدف ساماندهی بازار خودرو و همچنین جلوگیری از دپوی خودرو در پارکینگ ها یا انبارها، به تمامی خودروسازان ابلاغ کرده است. 

نحوه ثبت نام اینترنتی سایپا

سایت فروش اینترنتی سایپا، به سامانه امتا (سامانه یکپارچه احراز هویت تجارت الکترونیک) متصل شده است. به همین دلیل نیز تغییراتی در نحوه ثبت نام اینترنتی سایپا و نحوه ورود مشتریان به سایت فروش سایپا، ایجاد شده که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

1- به سایت ثبت نام اینترنتی سایپا به نشانی saipa.iranecar.com مراجعه کنید و از منوی بالای صفحه، گزینه «ورود / ثبت نام» را انتخاب کنید.

2- مطابق تصویر زیر، بعد از وارد کردن کد ملی و رمز عبور، گزینه «ورود» را کلیک کنید. همچنین اگر رمز عبورتان را فراموش کرده اید، گزینه «بازیابی رمز عبور» را بزنید. اگر هم اطلاعات شما در سایت اینترنتی فروش سایپا وجود ندارد، باید گزینه «تاکنون ثبت نام نکرده اید؟» را انتخاب کنید.

3- بعد از بارگذاری صفحه، به سامانه امتا هدایت میشوید. مطابق تصویر زیر، حالا باید شماره تفلن همراه‌تان را وارد کنید. دقت داشته باشید که این شماره همراه باید فعال بوده و متعلق به مشتری باشد. بعد از کلیک بر روی «ادامه»، کد احراز هویت برای‌تان پیامک میشود.

4- مطابق تصویر زیر، حالا باید کد ملی، تاریخ تولد و همچنین کد ارسال شده را در این کادر وارد کرده و سپس گزینه «ثبت و تایید» را کلیک کنید. اما اگر پیامکی به دست‌تان نرسیده، باید گزینه «ارسال مجدد کد تایید» را انتخاب کنید.

5- در صورت موفقیت آمیز بودن مرحله قبل، مطابق تصویر زیر، به صفحه اجازه دسترسی منتقل میشوید. در این حالت باید گزینه «اعطای مجوز ورود یکپارچه» را انتخاب کنید. اما اگر از ادامه ثبت نام منصرف شده اید، گزینه «عدم اعطای مجور ورود یکپارچه» را انتخاب کنید.

6- در این قسمت، به صفحه تعیین رمز منتقل می شوید. حالا باید رمز عبورتان را یکبار (در کادر سمت راست) تایپ کنید. یکبار هم برای تایید نهایی (در کادر سمت چپ) دوباره آنرا وارد کنید. با انتخاب گزینه «تایید»، از این به بعد میتوانید با کد ملی و رمز عبور، به سایت فروش اینترنتی سایپا وارد شوید.

   


در صورت داشتن هرگونه سوال درباره نحوه ثبت نام و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر، کافی است با مرکز تماس گروه خودروسازی سایپا به شماره تلفن 096550 تماس بگیرید.

آرشیو
 • 24 تیر 1400 پیش فروش عید تا عید سایپا
  PDF
 • 15 تیر 1400 فروش فوری و پیش فروش کوییک آر
  PDF
 • 18 خرداد 1400 دومین فروش فوق العاده سایپا در 1400
  PDF
 • 04 خرداد 1400 اولین فروش فوق العاده سایپا در 1400
  PDF
 • 03 خرداد 1400 قیمت محصولات سایپا در خرداد 1400
  PDF

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : saipacorp.com

381 دیدگاه

Sajad6625(58 روز پیش)

اگر خواستار ساینا هستید ،فقط معمولی سفارش بدید..بخاطر اینکه ۴۰ تومن گرانتره ولی قیافه همونه.. هیچ آپشن چشمگیری هم نسبت به معمولی نداره.. ساینا اس رو تحریم کنید...نه به ساینا اس

Maher(77 روز پیش)

تا۱۴۰۳ تحویل میدن حتما،

Smz(272 روز پیش)

سلام کار بسیار خوبی که شرکت سایپا را همیشه درجایگاه نخست خودرو سازی کشور قرار میدهد در نظر گرفتن شرایط مردم است تشکر فراوان از کلیه عوامل شرکت خودرو سازی سایپا

BehrozCr7 (127 روز پیش)

برا چاپلوسی خودرو نمیدن برادر ... بیخیال نمیبینی چه به روزمون آوردن؟؟؟

fari(148 روز پیش)

لطفا جواب منو بدید ادمین بایک هویت دوبار بنویسی ثبت نام دومی ثبت میشه؟؟

fari(148 روز پیش)

سلام من اول یکساله نوشتم بعدمتوجه شدم اشتباه نوشتم برگشتم ۹۰ روزه فوق العاده نوشتم حالا کدومش ثبت میشه ممنونم کسی ج بده

Lida(166 روز پیش)

سلام این طرح پیش فروش یکساله چه سودی داره ؟ اگه قرار باشه ی مبلغی الان واریز کنیم مابقی هم سال آینده به قیمت روز مثلا سودش چیه ؟ جزازنکا یکسال پولمون خوابیده؟ متعجبم ازاین کارا

Sajjadam(167 روز پیش)

منی که واقعا نیاز دارم به خرید ماشین نمیتونم از شرکت ایرانخودرو یا سایپا خرید کنم مردمو به چه روزی انداختید قرعه کشی😔 ده بار تو قرعه کشیا شرکت کردم اما هیچچچچ من خودم پرسنل ایرانخودرو خراسان هستم همه ماشین هارو احتکار میکنن به مردم نمیدن برا سود خودشون بعدم هی قیمتارو میبرن بالااین انسانیته؟

Hosseinm(260 روز پیش)

سلام الان ۶۵ تومن بدیم موقع تحویل هم باید پول بدیم؟

Hossz (171 روز پیش)

سلام یکساله اصلا ثبت نام نکن که سرت کلاه می‌ره تفاوت کارخونه با بازار در سایپا خیلی نیست پولاتو باید بخا بونی به روزم ازت میگیره در کل کلاه گشادی سرت میزاره از ما گفتن بود

jamalrahanjam (200 روز پیش)

اره

areffadaei1234(201 روز پیش)

لطفا جواب بدید مرحله بعدی ثبت نام ۳ماهه کی هست و کل هزینه رو بجا باید بپردازی یا خیر ممنون

areffadaei1234(201 روز پیش)

مرحله بعدی فروش فوق العاده کی معلوم نیست هنوز

Show More