ثبت‌ نام سایپا؛ شرایط فروش فوق العاده و پیش‌ فروش اینترنتی (اسفند 1401)

فروش فوق العاده سایپا 151: 18 اسفند 1401

ثبت نام وانت 151 سایپا، از ساعت 10 صبح روز پنجشنبه 18 اسفندماه 1401 آغاز شده و تا زمان تکمیل ظرفیت فروش خودروها ادامه دارد. در این طرح، متقاضیان خرید وانت 151، می‌توانند این محصول را با موعد تحویل 90 روزه تحویل بگیرند.

ضمن اینکه خودروهای تحویلی، مجهز به لاینر (کفی اطاق بار) بوده و قیمت قطعی خودروها نیز 220 میلیون و 883 هزارتومان اعلام شده است. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش سایپا 151 لاینر (PDF) ««

شرایط پیش فروش سایپا: 3 اسفند 1401

ثبت نام پیش فروش سایپا از ساعت 10 صبح سه‌شنبه 2 اسفندماه 1401 آغاز می‌شود و تا زمان تکمیل ظرفیت فروش خودروها نیز ادامه خواهد داشت. براساس بخشنامه سایپا، فقط آن‌دسته از متقاضیانی مجاز به ثبت نام هستند که تا ساعت 13 روز سه‌شنبه، دوم اسفندماه، کلیه مراحل افتتاح حساب و همچنین واریز وجه 110 میلیون تومان در حساب وکالتی را انجام داده باشند.

همانطور که می‌دانید، براساس قوانین جدید فروش خودرو که از بهمن‌ماه 1401 اجرایی شده، افتتاح حساب وکالتی سایپا، برای متقاضیانی که قصد ثبت نام در طرح‌های «فروش عادی» این شرکت را دارند، الزامی شده است. البته برای طرح جوانی جمعیت سایپا (ویژه ثبت نام مادران) و همچنین طرح نوسازی سایپا (ویژه مالکان خودرو فرسوده) نیازی به داشتن حساب وکالتی نیست. 

ثبت نام پیش فروش سایپا 1401
شرایط پیش فروش سایپا در اسفندماه 1401

براساس بخشنامه پیش فروش سایپا، متقاضیانی که واجد شرایط ثبت نام هستند، از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 3 اسفندماه 1401 نیز می‌توانند جهت تکمیل وجه واریزی اقدام کرده و ثبت نام خودروی‌شان را نهایی کنند. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط پیش فروش محصولات سایپا (PDF) ««

قیمت سایپا در بهمن 1401

شرکت خودروسازی سایپا، در تاریخ 26 بهمن‌ماه، لیست قیمت مصوب محصولاتش را منتشر کرده است:

»» لیست قیمت نمایندگی سایپا در بهمن (PDF) ««

براساس لیست فوق، بغیر از وانت 151 که با افزایش قیمت 30 میلیون تومانی همراه شده، قیمت سایر محصولات سایپا تغییری نداشته و همانند فصل پاییز است.

فروش فوق العاده وانت 151

ثبت نام وانت 151 ویژه طرح فروش فوق العاده سایپا، از ساعت 14 روز سه‌شنبه 25 بهمن‌ماه 1401 آغاز شده و تا تکمیل ظرفیت فروش خودروها نیز ادامه دارد. در این طرح، قیمت وانت 151 قطعی بوده و معادل 199 میلیون و 871 هزارتومان اعلام شده است. براساس بخشنامه فروش سایپا، موعد تحویل خودرو، سه ماهه بوده و رنگی خودروها نیز سفید است. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش فوق العاده وانت سایپا (PDF) ««

تمدید پیش فروش سایپا ویژه دهه فجر

با اعلام شرکت خودروسازی سایپا، شرایط پیش فروش اینترنتی سایپا تمدید شده است. برهمین اساس، امکان افتتاح حساب وکالتی و همچنین واریز وجه موردنیاز در این حساب، تا ساعت 13 روز چهارشنبه 19 بهمن‌ماه تمدید شده است. بنابراین متقاضیان شرکت در طرح پیش فروش سایپا، می‌توانند از ساعت 9 صبح پنجشنبه 20 بهمن‌ماه 1401 جهت ثبت نام خودروها اقدام کنند.

»» تمدید پیش فروش سایپا (PDF) ««

پیش فروش سایپا در دهه فجر 1401

به مناسبت فرا رسیدن ایام دهه فجر، طرح پیش فروش محصولات سایپا از ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 13 بهمن‌ماه 1401 آغاز شده و تا زمان تکمیل ظرفیت فروش خودروها ادامه دارد. متقاضیان برای ثبت نام خودرو باید تا ساعت 15 روز چهارشنبه 12 بهمن‌ماه، کلیه فرآیندهای مربوط به حساب وکالتی (افتتاح حساب و واریز وجه) را انجام داده باشند.

ثبت نام پیش فروش سایپا در دهه فجر
شرایط پیش فروش سایپا در دهه فجر 1401

براساس بخشنامه پیش فروش سایپا، قیمت خودروها غیرقطعی بوده و در زمان صدور دعوتنامه به اطلاع خریداران می‌رسد. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» پیش فروش سایپا در دهه فجر (PDF) ««

فروش فوق العاده سایپا: 4 بهمن 1401

ثبت نام فروش فوق العاده سایپا، از ساعت 14 روز سه‌شنبه 4 بهمن‌ماه 1401 آغاز می‌شود. در این مرحله از ثبت نام سایپا، داشتن حساب وکالتی، برای همه متقاضیان طرح فروش عادی سایپا الزامی شده است:

شرایط فروش فوق العاده سایپا - بهمن 1401
مدل قیمت قطعی تولیدکننده موعد تحویل
کوییک R پلاس اتومات آپشنال 297.5 میلیون پارس خودرو 90 روزه
شاهین G 344.7 میلیون سایپا 90 روزه

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

همچنین علاوه بر طرح فروش عادی سایپا، طرح فروش سایپا برای مادران نیز فعال شده است. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش فوق العاده سایپا (PDF) ««

پیش فروش سایپا: 22 دی 1401

جدیدترین پیش فروش سایپا، از روز پنجشنبه 22 دی‌ماه، راس ساعت 10 صبح آغاز شده است. ثبت نام از متقاضیان به مدت چهار شبانه‌روز ادامه داشته و نهایتا در پایان روز یکشنبه 25 دی‌ماه نیز به اتمام می‌رسد. در این طرح، برای نخستین‌بار شاهد عرضه مدل‌های GX برای خانواده کوییک هستیم.

ضمن اینکه افتتاح حساب وکالتی، برای متقاضیان طرح پیش فروش عادی سایپا، الزامی شده است. در همین راستا، آقای حسین کاظمی، معاون فروش و بازاریابی سایپا، گفته که به منظور اختصاص خودرو به مصرف کنندگان واقعی امکان خرید از طریق افتتاح حساب وکالتی فراهم شده است. در حساب وکالتی، هیچگونه انتقال وجه در زمان پیش ثبت نام صورت نمی‌پذیرد و وجه خودرو در حساب مشتری تا اعلام منتخبین جهت ثبت نام باقی می‌ماند و مشتری میتواند وجه مربوط به ثبت نام در حساب وکالتی را در آخرین روز ثبت نام (1401/10/25) نزد بانک تکمیل کند.

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر امکان تعریف حساب وکالتی در بانک‌های، تجارت، صادرات، اقتصاد نوین و ملت به صورت حضوری و مراجعه به شعب فراهم شده که این فرآیند در بانک تجارت به صورت آنلاین امکان پذیر است:

ثبت نام پیش فروش سایپا دی 1401
شرایط پیش فروش سایپا در دی‌ماه 1401

براساس بخشنامه پیش فروش اینترنتی سایپا، قیمت خودروها نامشخص بوده و در زمان صدور دعوتنامه به خریداران اعلام می‌گردد. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط پیش فروش سایپا (PDF) ««

»» شرایط افتتاح حساب وکالتی (PDF) ««

فروش سایپا در بورس کالا: دی 1401

مرحله سوم فروش محصولات سایپا در بورس کالا، روز یکشنبه 18 دی‌ماه 1401 برگزار می‌شود. در این مرحله، همانند دو مرحله پیش، فقط خودرو شاهین G با رنگ سفید، قابل خریداری است. شرایط ثبت نام سایپا در بورس، بصورت زیر اعلام شده است:

 • قیمت پایه شاهین در بورس: 304 میلیون تومان
 • مالیات برارزش افزوده: 12 درصد قیمت نهایی
 • سایر هزینه‌های جانبی: 4 میلیون و 371 هزارتومان
 • پیش پرداخت جهت ثبت سفارش: 100 درصد قیمت پایه
 • ظرفیت عرضه خودرو: 4000 دستگاه
 • موعد تحویل خودرو: 30 فروردین 1402

براساس بخشنامه عرضه سایپا در بورس کالا، محدودیت کد ملی و همچنین محدودیت خرید خودرو از ابتدای سال 1398 تا به امروز، برای متقاضیان وجود دارد. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط ثبت نام سایپا در بورس کالا (PDF) ««

ثبت نام سایپا در بورس: آذر 1401

دومین مرحله عرضه محصولات سایپا در بورس کالا، روز چهارشنبه 30 آذرماه 1401 انجام می‌شود. در این مرحله، متقاضیان ثبت نام سایپا در بورس کالا، فقط امکان خریداری شاهین دنده‌ای را با شرایط زیر دارند:

 • قیمت پایه شاهین در بورس: 304 میلیون تومان
 • مالیات برارزش افزوده: 12 درصد قیمت نهایی
 • سایر هزینه‌های جانبی: 4 میلیون و 371 هزارتومان
 • پیش پرداخت جهت ثبت سفارش: 50 درصد
 • ظرفیت عرضه خودرو: 2000 دستگاه
 • موعد تحویل خودرو: 25 اسفندماه 1401

براساس اطلاعیه شرکت سایپا، مشتریان حداکثر تا 5 روز پس از ارسال پیامک تکیمل وجه، باید نسبت به واریز هزینه‌های قانونی اقدام کنند و در غیر اینصورت، موعد تحویل خودروها نیز به تاخیر می‌افتد. جزییات دومین مرحله خرید سایپا از بورس کالا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش سایپا در بورس کالا (PDF) ««

فروش فوق العاده سایپا: 19 آذر 1401

طرح فروش فوق العاده سایپا، ویژه مشتریان عادی، در سومین هفته آذرماه 1401 برگزار می‌شود. ثبت نام سایپا فروش فوق العاده از ساعت 11 روز شنبه 19 آذرماه شروع شده و تا زمان تکمیل ظرفیت فروش خودروها نیز ادامه دارد. در این مرحله از فروش سایپا، خودروهای کوییک اتومات و همچنین وانت 151 قابل خریداری هستند:

شرایط فروش فوق العاده سایپا در آذرماه 1401
مدل قیمت قطعی رنگ موعد تحویل
کوییک اتومات پلاس 287.8 میلیون سفید سه ماهه
وانت 151 169.8 میلیون سفید سه ماهه

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

براساس بخشنامه فروش فوق العاده سایپا، قیمت کوییک اتومات و قیمت وانت 151، هر دو حدود 9 میلیون تومان افزایش یافته است.

پیش فروش سایپا: 17 آذر 1401

جدیدترین پیش فروش سایپا، از ساعت 10 صبح روز پنجشنبه 17 آذرماه 1401 آغاز می‌شود و تا زمان تکمیل ظرفیت فروش نیز ادامه دارد. در این مرحله، برای نخستین‌بار شاهد فروش ساینا S اتوماتیک و همچنین ساینا S دوگانه سوز هستیم:

ثبت نام پیش فروش سایپا در آذر 1401
شرایط پیش فروش سایپا در آذرماه 1401

در پیش فروش سایپا، قیمت خودروها نامشخص است و در زمان تحویل، به اطلاع خریداران خواهد رسید. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط پیش فروش سایپا (PDF) ««

فروش فوق العاده کوییک: 12 آذر 1401

شرکت خودروسازی سایپا، ثبت نام کوییک با گیربکس دستی را از روز شنبه 12 آذرماه 1401 راس ساعت 11 صبح آغاز می‌کند. این مرحله از فروش سایپا بدون قرعه کشی برگزار می‌شود، بنابراین اولویت با خریدارانی است که زودتر از سایر متقاضیان، فرآید ثبت نام سایپا و واریز وجه خودرو را انجام دهند.

ثبت نام کوییک سایپا
طرح فروش فوق العاده کوییک در آذرماه 1401

در طرح فروش فوق العاده کوییک سایپا، قیمت خودروها قطعی بوده و موعد تحویل آنها 90 روزه است. جزییات کامل شرایط فروش سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش فوق العاده کوییک (PDF) ««

فروش بدون قرعه کشی سایپا: 3 آذر 1401

فروش بدون قرعه کشی سایپا ویژه آذرماه 1401 اعلام شد. ثبت نام سایپا از روز پنجشنبه 3 آذرماه شروع شده و تا زمان تکمیل ظرفیت فروش خودروها ادامه دارد. در این مرحله از ثبت نام اینترنتی سایپا، مشتریان فقط امکان خریداری شاهین دستی را دارند:

ثبت نام بدون قرعه کشی سایپا در آذر 1401
شرایط فروش بدون قرعه کشی سایپا در آذر 1401

براساس بخشنامه فروش سایپا، موعد تحویل خودروها در فروش فوق العاده 90 روزه است اما در پیش فروش سایپا، خودروها در فروردین لغایت خرداد 1402 تحویل می‌گردند. جزییات کامل شرایط فروش سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» دانلود شرایط فروش بدون قرعه کشی سایپا (PDF) ««

قیمت سایپا در آبان 1401

شرکت خودروسازی سایپا پس از مدت‌ها، لیست قیمت محصولاتش را در دسترس عموم مشتریان قرار داده است. طبق اعلام این شرکت، قیمت نهایی خودروها، با احتساب مالیات نقل و انتقال خواهد بود:

»» دانلود لیست قیمت محصولات سایپا در آبان ««

فروش فوری محصولات سایپا: 11 آبان 1401

مرحله جدید فروش محصولات سایپا، از روز چهارشنبه 11 آبان 1401 آغاز می‌شود. ثبت نام خودرو سایپا از ساعت 11 صبح شروع شده و مشتریان می‌توانند برای فروش فوری سایپا (با تحویل 30 روزه) یا برای فروش فوق العاده سایپا (با تحویل 90 روزه) اقدام کنند. 

ثبت نام فوری سایپا در آبان 1401
شرایط فروش فوری و فوق العاده سایپا ویژه آبان 1401

براساس بخشنامه فروش فوری سایپا، محدودیت زمان خرید خودرو برای انواع محصولات کوییک، به 18 ماه اخیر، کاهش یافته است اما برای محصولات سایپا 151 و سایپا شاهین، محدودیت زمان خرید، حذف گردیده. همچنین محدودیت پلاک انتظامی فعال، در این مرحله از فروش خودروها، حذف شده است. جزییات کامل شرایط فروش سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» دانلود شرایط فروش فوری و فوق العاده سایپا (PDF) ««

پیش فروش سایپا شاهین: 30 مهر 1401

طرح پیش فروش سایپا از روز شنبه 30 مهرماه 1401 آغاز می‌شود. ثبت نام پیش فروش سایپا، از ساعت 11 صبح شروع شده و تا تکمیل ظرفیت فروش خودروها نیز ادامه خواهد داشت. ضمن اینکه مشتریان، فقط امکان خریداری خودرو شاهین را دارند. 

پیش فروش سایپا شاهین دنده ای
پیش پرداخت تسهیلات بازپرداخت
172.3 میلیون 100 میلیون 6 چک 4 ماهه
172.3 میلیون 70 میلیون 3 چک 4 ماهه

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

در این مرحله از پیش فروش سایپا، قیمت خودرو، غیرقطعی بوده و موعد تحویل نیز برای دی و بهمن‌ماه 1401 است. جزییات کامل پیش فروش اعتباری سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» دانلود شرایط پیش فروش سایپا (PDF) ««

فروش سایپا بدون قرعه کشی - مهر 1401

با اعلام شرکت سایپا، دور جدید فروش فوق العاده و پیش فروش انواع محصولات این شرکت از ساعت 11 پنجشنبه 14 مهر ماه 1401 آغاز می‌شود. متقاضیان می‌توانند از طریق آدرس اینترنتی saipa.iranecar.com نسبت به انتخاب نوع خودرو و ثبت نام اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که امکان ثبت نام در طرح‌های مربوط به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به مدت 7 روز فعال بوده و در خصوص ثبت نام سایر روش‌های فروش تا زمان تکمیل ظرفیت امکان ثبت نام وجود دارد.

فروش فوق العاده سایپا در مهر 1401

در طرح فروش فوق العاده انواع کوییک پلاس و کوییک R متقاضی خرید خودرو طی 18 ماه گذشته ثبت نام و یا صدور فاکتور نزد شرکت‌های خودروساز نباید داشته باشد، اما این محدودیت برای خودروهای سایپا 151 و شاهین برداشته شده است. علاوه‌براین محدودیت دارا بودن پلاک فعال اانتظامی جهت خرید خودروهای این بخشنامه در کلیه روش‌های فروش حذف شده است.

ثبت نام فروش فوری سایپا در مهر 1401
فروش فوق العاده سایپا ویژه مهر 1401

پیش فروش سایپا در مهر 1401

در شرایط پیش فروش سایپا نیز 8 محصول این خودروسازی، قابل انتخاب است. مبلغ پیش پرداخت برای این خودروها، بصورت علی الحساب از مشتریان دریافت می‌گردد چراکه قیمت نهایی خودرو، در زمان تحویل مشخص می‌شود. در شرایط پیش فروش عادی سایپا، موعد تحویل خودروها از دی‌ماه 1401 لغایت تیرماه 1402 خواهد بود.

ثبت نام پیش فروش سایپا در مهر 1401
پیش فروش سایپا ویژه مهر 1401

جزییات کامل فروش فوق العاده سایپا و همچنین پیش فروش سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» دانلود شرایط ثبت نام سایپا (PDF) ««

فروش فوق العاده شاهین - شهریور 1401

با اعلام شرکت سایپا، فروش فوق العاده شاهین از روز چهارشنبه 30 شهریورماه 1401 آغاز می‌شود. ثبت نام شاهین از ساعت 10 صبح شروع شده و تا زمان تکمیل ظرفیت فروش خودرو نیز ادامه دارد.

فروش فوق العاده سایپا شاهین
مدل قیمت قطعی رنگ تحویل
شاهین دنده ای 344 میلیون و 715 هزار سفید 90 روزه

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

براساس بخشنامه فروش شاهین، محدودیت پلاک انتظامی فعال و همچنین محدودیت خرید خودرو در 48 ماه اخیر، برای این مرحله از فروش خودرو شاهین، حذف شده است. جزییات کامل فروش اینترنتی شاهین را از لینک زیر دریافت کنید:

»» دانلود شرایط فروش شاهین (PDF) ««

تمدید پیش فروش یکپارچه سایپا

سومین مرحله پیش فروش یکپارچه سایپا، به دلیل عدم تکمیل ظرفیت فروش محصولات این شرکت، از روز دوشنبه 22 شهریور 1401 مجددا در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو، فعال شده و تا زمان تکمیل ظرفیت فروش خودروها ادامه خواهد داشت. شرکت سایپا ضمن اعلام این خبر، همچنین گفته که محدودیت خرید در 48 ماه اخیر و همچنین محدودیت پلاک انتظامی فعال، برای همه خودروهای عرضه شده در این مرحله از طرح پیش فروش سایپا، حذف شده است.

پیش فروش یکساله سایپا در سومین فروش یکپارچه 1401

در طرح پیش فروش یکپارچه سایپا، شش محصول قابل خریداری بوده که قیمت آنها علی‌الحساب است و موعد تحویل آنها نیز حداکثر یکساله خواهد بود.

سومین فروش یکپارچه سایپا

سومین مرحله فروش یکپارچه سایپا 1401 اعلام شد. ثبت نام جدید سایپا از ساعت 14 روز چهارشنبه 16 شهریورماه 1401 آغاز می‌شود. متقاضیان سومین فروش یکپارچه سایپا، باید ثبت نام را از طریق سامانه جامع تخصیص خودرو انجام دهند. همچنین مشتریان علاوه بر ثبت نام در طرح فروش عادی، می‌توانند در طرح فروش خودرو برای مادران و همچنین طرح فروش خودرو برای مالکان خودروهای فرسوده نیز شرکت کنند:

توجه داشته باشید که مدت زمان ثبت نام سایپا، فقط برای خودرو ساینا S به مدت چهار شبانه‌روز بوده اما ثبت نام برای مابقی محصولات سایپا، تا تکمیل ظرفیت فروش خودروها ادامه دارد. در سومین فروش یکپارچه سایپا، پنج محصول در فروش فوق العاده سایپا قابل خریداری است. قیمت تمامی این خودروها قطعی بوده و موعد تحویل آنها نیز 90 روزه است:

فروش فوق العاده سایپا در سومین فروش یکپارچه 1401
فروش فوق العاده سایپا در سومین فروش یکپارچه 1401

اما علاوه بر فروش فوق العاده سایپا، مشتریان می‌توانند در طرح پیش فروش عادی سایپا نیز ثبت نام کنند. در پیش فروش یکپارچه سایپا، شش محصول قابل خریداری بوده که قیمت آنها علی‌الحساب است و موعد تحویل آنها نیز حداکثر یکساله خواهد بود.

پیش فروش یکساله سایپا در سومین فروش یکپارچه 1401
پیش فروش یکساله سایپا در سومین فروش یکپارچه 1401

جزییات کامل سومین فروش یکپارچه سایپا، شامل طرح فروش فوری سایپا و همچنین طرح پیش فروش سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» دانلود سومین فروش یکپارچه سایپا (PDF) ««

فروش فوق العاده سایپا کوییک بدون قرعه کشی

مرحله جدید ثبت نام سایپا ۱۴۰۱، از ساعت 11 روز یکشنبه 9 مردادماه آغاز می‌شود. در این مرحله از فروش اینترنتی سایپا، مشتریان می‌توانند در طرح فروش فوق العاده سایپا ویژه ثبت نام کوییک، شرکت کنند. همچنین طبق اعلام سایپا، در این فروش، فرآیند قرعه کشی انجام نمی‌شود. بنابراین تعداد ثبت نام کنندگان سایپا، ملاک قرعه کشی در این مرحله نیست چراکه به محض تکمیل ظرفیت فروش، ثبت نام اینترنتی سایپا نیز متوقف می‌شود. باتوجه به توقف ثبت نام سایپا تیبا 2 و تیبا صندوقدار، سایپا درصدد است تا شرایط خرید کوییک را آسانتر کند.

مدل قیمت قطعی تحویل
کوییک معمولی 168.07 میلیون تومان 90 روزه
کوییک R 178.02 میلیون تومان 90 روزه

*فروش فوق العاده کوییک ویژه مردادماه 1401

در این مرحله از فروش سایپا، تمامی محدودیت‌های ثبت نام مشتریان، پابرجاست. جزییات کامل فروش فوق العاده کوییک را از لینک زیر دریافت کنید:

»» فروش فوق العاده کوییک - ویژه مرداد (PDF) ««

فروش ساپیا از سامانه یکپارچه خودرو

ثبت نام سایپا از روز شنبه 25 تیرماه 1401 آغاز می‌شود. این مرحله از فروش سایپا، از طریق سامانه یکپارچه خودرو و به مدت سه شبانه‌روز ادامه داشته و نهایتا در روز دوشنبه 27 تیرماه نیز به پایان می‌رسد. مشتریان در این مرحله از فروش سایپا می‌توانند یکی از طرح‌های زیر را انتخاب نمایند:

 • فروش فوق العاده سایپا
 • فروش فوق العاده شاهین (بدون محدودیت و قرعه کشی)
 • پیش فروش یکساله سایپا
 • پیش فروش یکساله شاهین (بدون محدودیت و قرعه کشی)
 • پیش فروش یکساله وانت 151 (بدون قرعه کشی)
 • پیش فروش مشارکتی سایپا (بدون قرعه کشی)

نکته مهم اینجاست که در طرح‌های فروش فوق العاده شاهین و پیش فروش شاهین، محدودیت‌های خرید خودرو طی 48 ماه اخیر و همچنین پلاک انتظامی فعال، حذف شده‌اند. همچنین در کلیه طرح‌های فروش شاهین، قرعه کشی انجام نشده و تمامی ثبت نام‌کنندگان این خودرو (تا زمان تکمیل ظرفیت فروش) بعنوان برنده نهایی مشخص می‌شوند.

علاوه بر متقاضیان عادی، امکان ثبت نام مادران برای همه طرح‌های فروش سایپا نیز وجود دارد. جزییات کامل فروش یکپارچه سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» فروش یکپارچه سایپا 1401 ویژه تیر (PDF) ««

فروش فوق العاده سایپا 151

مرحله جدید فروش فوری سایپا از روز شنبه 18 تیرماه 1401 آغاز می‌شود. ثبت نام سایپا فروش فوق العاده تیرماه، فاقد محدودیت زمانی بوده و به محض تکمیل ظرفیت فروش خودروها، متوقف خواهد شد. در این مرحله از فروش سایپا، مشتریان فقط امکان ثبت نام ساپیا 151 را دارند.

مدل قیمت قطعی رنگ تحویل
سایپا 151 160 میلیون و 577 هزارتومان سفید 90 روزه

*فروش فوق العاده وانت 151 سایپا

در این مرحله از فروش اینترنتی سایپا، فروش خودروها با قیمت قطعی بوده و زمان تحویل نیز 90 روزه است. جزییات کامل فروش محصولات سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» فروش ویژه سایپا وانت (PDF) ««

پیش فروش یکپارچه سایپا در تیر 1401

دومین مرحله فروش یکپارچه سایپا اعلام شد. ثبت نام سایپا از ساعت 9 صبح پنجشنبه 2 تیرماه 1401 در سامانه فروش یکپارچه خودرو آغاز می‌شود. در این مرحله، مشتریان امکان نام‌نویسی برای پیش فروش سایپا را خواهند داشت. ضمن اینکه قرعه کشی سایپا نیز در این مرحله انجام نشده و به محض تکمیل ظرفیت فروش خودروها، ثبت نام اینترنتی سایپا نیز متوقف می‌شود. همچنین برای خریداران شاهین جی (بررسی سایپا شاهین دنده‌ای)، دو قانون جدید تعیین شده:

 • مشتریانی که پلاک فعال دارند، می‌توانند برای ثبت نام شاهین نیز اقدام کنند.
 • مشتریانی که از ابتدای سال 1401 اقدام به خریداری شاهین کرده‌اند، امکان ثبت نام در جدیدترین پیش فروش سایپا را ندارند.
دومین فروش یکپارچه سایپا تیر 1401
دومین فروش یکپارچه سایپا

علاوه بر پیش فروش یکساله سایپا، مشتریان می‌توانند در پیش فروش مشارکتی این شرکت نیز ثبت نام کنند. جزییات کامل پیش فروش سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» پیش فروش سایپا 1401 (PDF) ««

قیمت محصولات سایپا در خرداد 1401

در آخرین روزهای خردادماه 1401، لیست قیمت محصولات سایپا منتشر شد. در جدیدترین قیمت سایپا، تغییری در هیچکدام از قیمت‌های سابق رخ نداده است اما نکته جالب توجه اینجاست که تیبا پلاس و ساینا پلاس همچنان درحال تولید هستند.

»» لیست قیمت سایپا در خردادماه ««

فروش یکپارچه سایپا در اردیبهشت 1401

اولین مرحله فروش یکپارچه محصولات سایپا در سال 1401، شامل فروش فوق العاده سایپا و پیش فروش سایپا، از ساعت 9 صبح سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1401 آغاز می‌شود. ثبت نام خودرو سایپا فقط از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو بوده به نشانی اینترنتی sale.iranecar.com امکان‌پذیر بوده و به مدت 7 روز نیز ادامه خواهد داشت. ثبت نام فروش یکپارچه سایپا نهایتا در پایان روز سه‌شنبه 3 خردادماه به اتمام می‌رسد.

براساس بخشنامه سایپا، موعد تحویل خودروها در فروش فوری سایپا 90 روزه خواهد بود اما در پیش فروش سایپا، حداکثر 12 ماهه است. جزییات کامل شرایط فروش سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش سایپا یکپارچه - اردیبهشت (PDF) ««

پیش فروش شاهین بدون قرعه کشی

با اعلام شرکت سایپا، دومین طرح ثبت نام شاهین، از تاریخ 8 اردیبهشت‌ماه 1401 برگزار می‌گردد. ثبت نام شاهین فاقد محدودیت زمانی بوده و به محض تکمیل ظرفیت فروش خودرو سایپا، متوقف می‌شود. در این مرحله، ثبت نام سایپا بدون قرعه کشی است.

پیش فروش سایپا شاهین 1401

در این مرحله از فروش سایپا، مشتریان امکان خریداری شاهین دنده‌ای بصورت پیش فروش ولی با موعد تحویل در تابستان 1401 را دارند. جزییات کامل بخشنامه فروش شاهین سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» فروش ویژه سایپا شاهین - اردیبهشت (PDF) ««

طرح پیش فروش سایپا 1401 - مرحله 2

مرحله 2 شرایط پیش فروش سایپا 1401 اعلام شد. ثبت نام جدید سایپا از ساعت 13 سه‌شنبه 6 اردیبهشت آغاز می‌شود. نام‌نویسی از مشتریان پیش فروش سایپا، بصورت شبانه‌روزی است و نهایتا در پایان روز چهارشنبه 7 اردیبهشت‌ماه نیز ثبت نام اینترنتی سایپا 1401 به اتمام می‌رسد. در جدیدترین پیش فروش سایپا، مشتریان امکان انتخاب 5 محصول سایپا را دارند. طبق اعلام سایت سایپا فروش جدید این شرکت، مطابق همان شرایط و قوانین سابق بوده و تغییری در محدودیت‌های فروش محصولات سایپا نیز رخ نداده است. 

پیش فروش سایپا 1401 در اردیبهشت

طبق بخشنامه ثبت نام شرکت سایپا، موعد تحویل خودروها در پیش فروش سایپا برای مرداد لغایت اسفند 1401 است. فایل شرایط پیش فروش سایپا به همراه جزییات شرایط خرید اینترنتی سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش سایپا 1401 - ویژه اردیبهشت (PDF) ««

ثبت نام سایپا برای مادران - مرحله 3

مرحله 3 فروش سایپا برای مادران، از تاریخ 6 رادیبهشت 1401 راس ساعت 13 شروع شده و در پایان روز چهارشنبه 7 اردیبهشت نیز به اتمام می‌رسد. در این مرحله از ثبت نام سایپا ویژه مادران، مشتریان امکان خریداری 4 محصول زیر را دارند.

طبق بخشنامه ثبت نام خودرو سایپا ویژه مادران، موعد تحویل خودروها برای مرداد لغایت اسفند 1401 است. جزییات کامل فروش خودرو سایپا را از لینک زیر، دریافت کنید:

»» پیش فروش سایپا 1401 برای مادران - اردیبهشت (PDF) ««

شرایط فروش نقدی سایپا - فروردین 1401

فروش نقدی سایپا از ساعت 10 صبح سه‌شنبه 30 فروردین‌ماه 1401 آغاز می‌شود. این مرحله از فروش نقدی خودروها، ثبت نام سایپا بدون قرعه کشی بوده و به محض تکمیل ظرفیت فروش خودروها، متوقف می‌شود. مشتریان در این مرحله از فروش بدون قرعه کشی سایپا، فقط امکان خریداری سایپا شاهین دستی را با قیمت قطعی 344.5 میلیون تومان را دارند.

شرایط فروش فوق العاده سایپا - فروردین 1401

ثبت نام سایپا امروز اعلام شد و به این ترتیب، تاریخ مرحله 1 فروش فوق العاده سایپا 1401 نیز مشخص گردید. نام‌نویسی مشتریان از روز دوشنبه 29 فروردین‌ماه آغاز شده و سایت فروش فوق العاده سایپا نیز از ساعت 9 صبح، در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد. ثبت نام اینترنتی سایپا به مدت 2 شبانه‌روز ادامه خواهد داشت و نهایتا در پایان روز سه‌شنبه 30 فروردین‌ماه نیز نام‌نویسی از مشتریان برای فروش فوری سایپا به اتمام می‌رسد. در این مرحله از فروش فوری سایپا، مشتریان امکان خریداری 4 محصول را دارند.

ثبت نام سایپا فروش فوق العاده 1401

طبق بخشنامه فروش سایپا، موعد تحویل خودروها حداکثر 3 ماهه خواهد بود. فایل کامل بخشنامه فروش فوری سایپا به همراه قوانین و محدودیت‌های ثبت نام خودرو سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش فروش فوق العاده سایپا - فروردین (PDF) ««

طرح پیش فروش سایپا 1401 - مرحله 1

اولین مرحله شرایط پیش فروش سایپا 1401 اعلام شد. ثبت نام جدید سایپا از ساعت 9 صبح چهارشنبه 17 فروردین‌ماه آغاز می‌شود. نام‌نویسی از مشتریان پیش فروش سایپا، بصورت شبانه‌روزی است و نهایتا در پایان روز پنجشنبه 18 فروردین‌ماه 1401 نیز ثبت نام اینترنتی سایپا به اتمام می‌رسد. در جدیدترین پیش فروش سایپا، مشتریان امکان انتخاب پیش فروش یکساله را دارند. طبق اعلام سایت سایپا فروش جدید این شرکت، با شرایط و قوانین سابق بوده و تغییری در محدودیت‌های فروش محصولات سایپا نیز رخ نداده است. 

جدیدترین پیش فروش سایپا 1401

طبق بخشنامه ثبت نام شرکت سایپا، موعد تحویل خودروها در پیش فروش سایپا برای مرداد لغایت اسفند 1401 است. فایل شرایط پیش فروش سایپا به همراه شرایط خرید اینترنتی سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش سایپا 1401 - ویژه فروردین (PDF) ««

شرایط فروش فوق العاده سایپا - اسفند 1400

ثبت نام سایپا امروز اعلام شد و به این ترتیب، تاریخ مرحله 22 فروش فوق العاده سایپا 1400 نیز مشخص گردید. نام‌نویسی مشتریان از روز دوشنبه 16 اسفندماه آغاز شده و سایت فروش فوق العاده سایپا نیز از ساعت 10 صبح، در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد. ثبت نام اینترنتی سایپا به مدت 2 شبانه‌روز ادامه خواهد داشت و نهایتا در پایان روز سه‌شنبه 17 اسفندماه نیز نام‌نویسی از مشتریان برای فروش فوری سایپا به اتمام می‌رسد. در این مرحله از فروش خودرو سایپا، مشتریان امکان خریداری پنج محصول این شرکت شامل شاهین جی، ساینا اس، کوییک معمولی، تیبا هاچبک و وانت 151 را دارند.

طبق بخشنامه ثبت نام سایپا، موعد تحویل خودروها حداکثر 3 ماهه خواهد بود. فایل کامل بخشنامه فروش فوری سایپا به همراه قوانین و محدودیت‌های ثبت نام خودرو سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش فوق العاده سایپا - اسفند (PDF) ««

طرح پیش فروش سایپا - اسفند 1400

جدیدترین شرایط فروش سایپا 1400 اعلام شد. ثبت نام جدید سایپا از ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 12 اسفندماه آغاز می‌شود. نام‌نویسی از مشتریان پیش فروش سایپا، بصورت شبانه‌روزی است و نهایتا در پایان روز جمعه 13 اسفندماه نیز ثبت نام اینترنتی سایپا به اتمام می‌رسد. در جدیدترین پیش فروش سایپا، مشتریان امکان انتخاب پیش فروش یکساله را دارند. طبق اعلام سایت سایپا فروش جدید این شرکت، با شرایط و قوانین سابق بوده و تغییری در محدودیت‌های فروش محصولات سایپا نیز رخ نداده است. 

پیش فروش اینترنتی سایپا اسفند 1400

طبق بخشنامه ثبت نام شرکت سایپا، موعد تحویل خودروها در پیش فروش سایپا برای مرداد لغایت اسفند 1401 است. فایل شرایط پیش فروش سایپا به همراه شرایط خرید اینترنتی سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط پیش فروش سایپا - ویژه اسفند (PDF) ««

شرایط فروش فوق العاده سایپا - اسفند 1400

ثبت نام سایپا امروز اعلام شد و به این ترتیب، تاریخ مرحله 21 فروش فوق العاده سایپا 1400 نیز مشخص گردید. نام‌نویسی مشتریان از روز پنج‌شنبه 5 اسفندماه آغاز شده و سایت فروش فوق العاده سایپا نیز از ساعت 8 صبح، در دسترس متقاضیان قرار می‌گیرد. ثبت نام اینترنتی سایپا به مدت 2 شبانه‌روز ادامه خواهد داشت و نهایتا در پایان روز جمعه 6 اسفندماه نیز نام‌نویسی از مشتریان برای فروش فوری سایپا به اتمام می‌رسد. در این مرحله از فروش سایپا، مشتریان امکان خریداری پنج محصول این شرکت شامل کوییک آر، تیبا هاچبک، ساینا و وانت 151 را دارند.

ثبت نام سایپا فروش فوق العاده اسفند 1400

طبق بخشنامه ثبت نام سایپا، موعد تحویل خودروها حداکثر 3 ماهه خواهد بود. فایل کامل بخشنامه فروش فوری سایپا به همراه قوانین و محدودیت‌های ثبت نام خودرو سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش فوق العاده سایپا اسفندماه (PDF) ««


قیمت خودرو سایپا در سال 1402

در جدول زیر، جدیدترین قیمت نمایندگی سایپا در سال 1402 را مشاهده می‌کنید:

زمان فروردین
وانت 151 220.88
ساینا S -
کوییک دنده‌ای -
کوییک اتومات پلاس  
کوییک R -
کوییک R پلاس اتومات -
کوییک R پلاس اتومات آپشنال -
کوییک S -
شاهین G -

*در جدول فوق، قیمت ها برحسب میلیون تومان است.

جهت اطلاع از آخریت قیمت روز خودروها و همچنین جدیدترین قیمت محصولات سایپا در نمایندگی و بازار، لینک های زیر را ببینید:

»» قیمت روز خودرو
»» قیمت روز محصولات سایپا

قیمت خودرو سایپا در سال 1401

در جدول زیر، جدیدترین قیمت نمایندگی سایپا در سال 1401 را مشاهده می‌کنید:

زمان بهار تابستان پاییز زمستان
وانت 151 150.5 160.7 169.8 199.8
 
ساینا - 124.7 توقف تولید
ساینا پلاس - 144.7 توقف تولید
ساینا S 169.8 169.8 169.9
 
تیبا صندوقدار 119.9 ثابت توقف تولید
تیبا صندوقدار پلاس - 141.8 توقف تولید
تیبا 2 - 126.9 توقف تولید
تیبا 2 پلاس - 144.1 توقف تولید
 
کوییک 168 168.2 ثابت
کوییک R - 178.1 ثابت
کوییک R پلاس اتومات - - 288.1
کوییک R پلاس اتومات آپشنال - - 297.5
کوییک S - 184.6 184.8
کوییک اتومات پلاس - 277.8 287.8
 
شاهین G 344.5 344.7 ثابت

*در جدول فوق، قیمت ها برحسب میلیون تومان است.

قیمت خودرو سایپا در سال 1400

در جدول زیر، جدیدترین قیمت نمایندگی سایپا در سال 1400 را مشاهده میکنید.

زمان اردیبهشت مهر آبان آذر دی بهمن
وانت 151 105.1 124.9 - 146.9 148.1 149.6
وانت 151 آپشنال 107.8 146.8 - 172.7 174 175.6
 
ساینا 104.6 ثابت 120.8 122.8 123.9 ثابت
ساینا پلاس 121.4 ثابت - - - -
ساینا S 142.5 ثابت 164.8 167.5 169 ثابت
 
تیبا صندوقدار 100.6 ثابت 116.2 118.1 118.3 119.1
تیبا صندوقدار پلاس - 119 - - - -
تیبا 2 106.5 ثابت 123.1 125 125.3 126.1
تیبا 2 پلاس - 120 - - - -
 
کوییک 141 ثابت 162.8 165.8 167.2 ثابت
کوییک R 149.4 ثابت 172.4 175.6 177.2 ثابت
کوییک S 154.9 ثابت 178.8 182.2 183.8 ثابت
کوییک اتومات پلاس - - 265.6 274.6 277 ثابت
 
شاهین G 291.8 ثابت 341.2 343.6 346.7 343.6

*در جدول فوق، قیمت ها برحسب میلیون تومان است.

قیمت خودرو سایپا در سال 1399

در جدول زیر، جدیدترین قیمت محصولات سایپا در سال 1399 را براساس دعوتنامه های صادر شده برای مشتریان این شرکت، مشاهده می کنید.

تغییرات قیمت نمایندگی محصولات سایپا در سال 99
زمان اردیبهشت خرداد تیر مرداد مهر آبان
پراید 151 40.7 48.4 65.4 ثابت ثابت 91
پراید 151 پلاس 58.1 - 81.4 ثابت - -
 
کوییک 61.7 79.4 94.4 ثابت - 129.7
کوییک R 68.8 88.6 101.6 ثابت - 140
 
تیبا صندوقدار فولادی 44 - 71.2 ثابت ثابت 87
تیبا صندوقدار آپشنال - - - 87.2 - -
 
تیبا 2 فولادی 51.9 60.6 77.8 ثابت ثابت 95.4
تیبا 2 پلاس 66 75.6 90.8 ثابت - -
 
ساینا فولادی 56.5 61.2 76.2 ثابت ثابت 92.9
ساینا آپشنال - - 91.2 ثابت - -

*در جدول فوق، قیمت ها برحسب میلیون تومان است.

تیپ بندی محصولات سایپا

سایپا از تیرماه 99، دوباره پروژه یکسان‌سازی نامگذاری تیپ‌های محصولاتش را از سرگرفته؛ چیزی شبیه همان پروژه‌ای که اواخر دهه 80 شمسی برای نامگذاری انواع پراید استفاده شد، حالا دوباره روی میز مدیران این شرکت قرار گرفته و از همین امسال نیز آنرا عملی می‌کند.

در سیستم جدید نامگذاری تیپ‌ های خودرو سایپا، تمامی محصولات می‌توانند 5 تیپ مختلف (مطابق جدول زیر) داشته باشند که تیپ S، تیپ پایه و ارزان‌تر بوده و تیپ P نیز تیپ فول آپشن یا گران‌تر خواهد بود. البته همه محصولات سایپا، الزما همه این 5 تیپ را ندارند؛ به عنوان مثال ساینای جدید فقط در 2 تیپ S و G عرضه می‌شود.

تیپ نماد تجاری برگرفته از
تیپ 1 S Standard Version
تیپ 2 G Graded Version
تیپ 3 L Limited Version
تیپ 4 E Exclusive Version
تیپ 5 P Premium Version

همچنین علاوه بر تیپ‌های پنج‌تایی جدول فوق، سایپا از 4 نماد تجاری دیگر (مطابق جدول زیر) هم استفاده خواهد کرد.

نماد تجاری برگرفته از نوع کاربرد
X Extra خودروهای سفارشی
R Rainbow خودروهایی با بدنه دو رنگ
Plus+ - خودروهایی با آپشن بیشتر
Auto Automatic خودروهایی با گیربکس اتومات

این 4 نماد فوق، می‌توانند در تمامی تیپ‌های پنج‌گانه محصولات سایپا نیز استفاده شوند.

نتایج قرعه کشی فروش سایپا

در مقاله نتایج قرعه کشی سایپا می‌توانید آخرین اخبار قرعه کشی سایپا، زمان قرعه کشی خودرو سایپا و همچنین ظرفیت فروش خودروهای قرعه کشی شرکت سایپا را مشاهده کنید.

سایت ثبت نام ماشین سایپا

برای اطلاع از آخرین شرایط فروش فوری سایپا، شرایط فروش فوق العاده سایپا و شرایط پیش فروش سایپا و همچنین جهت اطلاع از نحوه ثبت نام سایپا، به سایت ثبت نام سایپا به نشانی اینترنتی saipa.iranecar.com مراجعه کنید.

شرایط فروش اقساطی سایپا

شرکت سایپا، مدت‌هاست که طرح فروش اقساطی سایپا را متوقف کرده است و فقط شرایط فروش فوق العاده سایپا (یا شرایط فروش فوری سایپا)، شرایط پیش فروش عادی سایپا و شرایط پیش فروش مشارکتی سایپا برای مشتریان این شرکت، قابل انتخاب هستند. بنابراین اگه در فضای مجازی، با آگهی‌هایی تحت عنوان «شرایط فروش اقساطی سایپا» یا «فروش اقساطی سایپا تحویل فوری» مواجه شدید، مطمئن باشید که این نوع از فروش خودرو، هیچ ارتباطی به شرکت سایپا ندارد.

>> برای خرید خودرو اقساطی در سایت باما کلیک کنید <<

همچنین برای دیدن آخرین آگهی‌های محصولات سایپا و همچنین آگهی‌های به روز فروش اقساطی سایپا، می‌توانید لینک‌های فروش اقساطی سایپا و خرید و فروش خودرو سایپا را نیز مشاهده کنید.

شرایط ثبت نام سایپا برای مادران

براساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، شرکت سایپا از اسفندماه 1400، طرح فروش محصولاتش را برای مادران آغاز کرده است. ثبت نام سایپا برای مادران، دو شرط مهم دارد:

 • مادران باید دارای دو فرزند (یا بیشتر) باشند.
 • تاریخ تولد فرزند دوم مادران، باید بعد از 19 آبان 1400 باشد.

جزییات کامل فروش سایپا ویژه طرح حمایت از جوانی جمعیت را در مقاله ثبت نام سایپا برای مادران مطالعه کنید.

قوانین ثبت نام خودرو سایپا

مواردی که در ادامه مطالعه می کنید، قوانین و شرایطی است که مشتریان خرید خودرو در طرح های پیش فروش سایپا، فروش اقساطی سایپا و همچنین فروش فوری سایپا باید آنها را رعایت کنند. بدیهی است در صورت انجام ثبت نام بدون رعایت شرایط زیر، مسولیت باطل شدن قرارداد یا تبعات ناشی از عدم رعایت قوانین، برعهده مشتری است. 

1- در ثبت نام اینترنتی سایپا، به هر کد ملی، فقط یک دستگاه خودرو تعلق می گیرد.  

2- هر کد ملی مجاز به ثبت نام یک دستگاه خودرو از سایپا و ایران خودرو است؛ بنابراین مشتریان یا باید در ثبت نام سایپا شرکت کنند یا باید برای ثبت نام ایران خودرو اقدام کنند.

3- حداقل سن متقاضیان خرید خودرو سایپا، باید ۱۸ سال باشد.

4- داشتن گواهینامه رانندگی خودرو (حداقل پایه سوم) الزامی است. در صورتیکه ثبت نام سایپا را بدون داشتن گواهینامه، انجام دهید، به مدت 3 سال از شرکت در شرایط فروش فوری سایپا و پیش فروش محصولات سایپا و ایران خودرو، محروم می شوید.

5- در قراردادهای پیش فروش سایپا، امکان صلح (خرید انصرافی) و امکان انتقال خودرو بصورت وکالتی، وجود ندارد.

6- متقاضی ثبت نام سایپا، طی 48 ماه گذشته نباید ثبت نام یا صدور فاکتور خودرو نزد شرکت های سایپا و ایران خودرو داشته باشد.

7- متقاضی خودرو سایپا، نباید پلاک انتظامی فعال داشته باشد. در صورت عدم رعایت این قانون، فرد متقاضی به مدت 3 سال، امکان ثبت نام در بخشنامه های فروش خودروسازی سایپا و ایران خودرو را نخواهند داشت.

8- شماره کارت، شماره حساب بانکی و شماره شبا (که در آینده، وجوه خرید خودرو از آن به حساب شرکت سایپا واریز می گردد)، الزاما باید متعلق به شخص متقاضی باشد. در صورت درج اطلاعات نادرست، تمام مسئولیت آن متوجه متقاضی خواهد بود.

9- شماره تلفن همراه اعلام شده، باید متعلق به شخص متقاضی باشد.

10- کدپستی متقاضی ثبت نام سایپا و کد نمایندگی انتخابی توسط مشتری، باید از یک استان باشند. بدیهی است پس از انتخاب کد نمایندگی، امکان تغییر نمایندگی تحویل گیرنده وجود نداشته و مسئولیت آن بر عهده گروه سایپا نیست.

11- در صورتیکه مشتری، حداکثر 3 ماه پس از تاریخ تحویل خودرو، برای سرویس اولیه به نمایندگی مجاز سایپا مراجعه نکند، کارت گارانتی خودرو غیرفعال خواهد شد.

12- در مراجعه مشتریان به نمایندگی های مجاز گروه خودروسازی سایپا، پیمایش (کارکرد) حداقل 1000 کیلومتر الزامی است.

13- ثبت نام سایپا برای مشتریان حقوقی، امکان پذیر نیست.

14- در قراردادهای پیش فروش سایپا، سود مشارکت و سود انصراف درنظرگرفته نشده و معادل صفر است.

15- در صورتیکه متقاضی خرید خودرو، در قرعه کشی فروش فوق العاده خودرو گروه سایپا و ایران خودرو، انتخاب شده باشد، امکان شرکت در طرح‌های پیش فروش سایپا یا شرکت در طرح های فروش فوری سایپا را نخواهد داشت.

16- پیش فروش سایپا با قیمت غیر قطعی بوده و هیچگونه مبلغی بعنوان پیش دریافت، تا قبل از اعلام اسامی انتخاب شدگان در قرعه کشی، اخذ نمی گردد.

17- ظرفیت ثبت نام مشتریان در طرح‌های پیش فروش سایپا یا فروش فوری سایپا، متناسب با برنامه تولید گروه خودروسازی سایپاست.

18- در صورت ثبت نام بیش از ظرفیت تعیین شده برای خودروهای تحویلی در این طرح، پس از پایان ثبت نام اولیه و پس از صحت سنجی اطلاعات ثبت شده و با حضور مراجع نظارتی، قرعه کشی به تفکیک هر خودرو، جهت انتخاب متقاضیان نهایی برگزار می شود.

19- فهرست انتخاب شدگان نهایی از طریق سایت سایپا و همچنین از طریق ارسال پیامک، ظرف 3 روز پس از اتمام قرعه کشی اعلام خواهد شد.

20- پس از اعلام نتایج قرعه کشی سایپا، منتخبین باید طی 48 ساعت نسبت به واریز وجه پیش پرداخت قیمت خودرو (به صورت على الحساب)، انتخاب نوع و مدل خودرو و زمان تحویل، اقدام نمایند.

21- در صورت عدم تکمیل وجه در موعد مقرر، امتیاز ثبت نام برنده قرعه کشی، باطل شده و فرد دیگری جایگزین آن خواهد شد.

22- در قراردادهای پیش فروش سایپا و همچنین قراردادهای فروش اقساطی سایپا، قیمت نهایی خودرو معادل قیمت روز شرکت و بر اساس قیمت زمان تحویل (مندرج در قرارداد مشتریان) محاسبه خواهد شد. مابه التفاوت قیمت خودرو نیز، در زمان ارسال دعوتنامه و به قیمت روز سایپا، از مشتریان اخذ خواهد شد.

23- رنگ خودرو توسط مشتری و پس از صدور دعوتنامه تکمیل وجه بر اساس رنگ های قابل عرضه، انتخاب خواهد شد.

24- در صورتی که پس از امضای قرارداد، بر حسب ضرورت و یا برحسب الزامات قانونی و یا لزوم رعایت استانداردهای اجباری، شرکت سایپا ملزم به نصب تجهیزات و یا لوازم اضافی (آپشن) بر روی خودرو گردد و یا تغییری در برخی از قطعات خودرو ایجاد شود، ضمن اطلاع رسانی مراتب مذکور، دعوتنامه تکمیل وجه بر اساس ضوابط و آئین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو صادر خواهد شد.

25- امکان انتخاب بسته گارانتی بدنه پایه برای خودروهای سایپا بصورت اختیاری فراهم است. در صورت انتخاب بسته، مبلغ آن در زمان پرداخت مابه التفاوت، از مشتریان اخذ می گردد.

26- در صورت تاخیر در تحویل خودرو از جانب شرکت سایپا، خسارت تاخیر به ازای مبالغ پرداختی مشتری (صرفا به شرط تکمیل وجه قرار داد مطابق با شرایط بخشنامه) و از زمان تاریخ تحویل مندرج در قرارداد تا زمان تحویل خودرو به صورت روز شمار (12 درصد سالیانه) پرداخت خواهد شد.

نحوه ثبت نام اینترنتی سایپا

سایت فروش سایپا، به سامانه امتا (سامانه یکپارچه احراز هویت تجارت الکترونیک) متصل شده است. به همین دلیل نیز تغییراتی در نحوه ثبت نام اینترنتی سایپا و نحوه ورود مشتریان به سایت فروش سایپا، ایجاد شده که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

1- به سایت ثبت نام اینترنتی سایپا به نشانی saipa.iranecar.com مراجعه کنید و از منوی بالای صفحه، گزینه «ورود / ثبت نام» را انتخاب کنید.

2- مطابق تصویر زیر، بعد از وارد کردن کد ملی و رمز عبور، گزینه «ورود» را کلیک کنید. همچنین اگر رمز عبورتان را فراموش کرده اید، گزینه «بازیابی رمز عبور» را بزنید. اگر هم اطلاعات شما در سایت اینترنتی فروش سایپا وجود ندارد، باید گزینه «تاکنون ثبت نام نکرده اید؟» را انتخاب کنید.

ثبت نام سایپا

3- بعد از بارگذاری صفحه، به سامانه امتا هدایت میشوید. مطابق تصویر زیر، حالا باید شماره تفلن همراه‌تان را وارد کنید. دقت داشته باشید که این شماره همراه باید فعال بوده و متعلق به مشتری باشد. بعد از کلیک بر روی «ادامه»، کد احراز هویت برای‌تان پیامک میشود.

ثبت نام شرکت سایپا

4- مطابق تصویر زیر، حالا باید کد ملی، تاریخ تولد و همچنین کد ارسال شده را در این کادر وارد کرده و سپس گزینه «ثبت و تایید» را کلیک کنید. اما اگر پیامکی به دست‌تان نرسیده، باید گزینه «ارسال مجدد کد تایید» را انتخاب کنید.

فروش اینترنتی سایپا

5- در صورت موفقیت آمیز بودن مرحله قبل، مطابق تصویر زیر، به صفحه اجازه دسترسی منتقل میشوید. در این حالت باید گزینه «اعطای مجوز ورود یکپارچه» را انتخاب کنید. اما اگر از ادامه ثبت نام منصرف شده اید، گزینه «عدم اعطای مجور ورود یکپارچه» را انتخاب کنید.

ثبت نام خودرو سایپا

6- در این قسمت، به صفحه تعیین رمز منتقل می شوید. حالا باید رمز عبورتان را یکبار (در کادر سمت راست) تایپ کنید. یکبار هم برای تایید نهایی (در کادر سمت چپ) دوباره آنرا وارد کنید. با انتخاب گزینه «تایید»، از این به بعد میتوانید با کد ملی و رمز عبور، به سایت اینترنتی فروش سایپا وارد شوید.

سایت سایپا فروش

   


در صورت داشتن هرگونه سوال درباره نحوه ثبت نام و همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر، کافی است با مرکز تماس گروه خودروسازی سایپا به شماره تلفن 096550 تماس بگیرید.

اخبار مهم شرکت سایپا

جدیدترین و به روزترین خبرها از شرکت سایپا، مانند اخبار طرح تبدیل سایپا، اخبار کارت طلایی سایپا، اخبار مزایده اینترنتی سایپا، اخبار سرویس سایپا و اخبار تولید سایپا را در مطالب منتخب زیر مطالعه کنید:

طرح تبدیل ثبت نام خودرو سایپا

در مقاله دعوتنامه سایپا آخرین خبرها از دعوتنامه‌های صادره سایپا و پیگیری تعهدات باقیمانده این شرکت و همچنین از آخرین شرایط طرح تبدیل محصولات سایپا را مشاهده کنید.

کارت نارنجی سایپا

برای آشنایی با کارت نارنجی سایپا، مقایسه کارت طلایی سایپا با بیمه، نحوه ثبت نام کارت طلایی امداد خودرو، قیمت کارت طلایی سایپا و همچنین استعلام کارت طلایی خودرو، مقاله خدمات کارت طلایی سایپا را مطلاعه کنید.

مزایده اینترنتی سایپا

برای اطلاع از آخرین اخبار مزایده سایپا، زمان ثبت نام جدید سایپا برای فروش خودروهای مزایده‌ای و قوانین و شرایط فروش خودرو مزایده سایپا، مقاله مزایده اینترنتی سایپا را مطالعه کنید.

سرویس اولیه سایپا

برای اطلاع از آخرین اخبار شرکت سایپا یدک و جهت مشاهده جدول سرویس اولیه سایپا و سرویس ادواری سایپا و آخرین شرایط گارانتی سایپا، مقاله شرایط سرویس سایپا را مطالعه کنید.

دفترچه خودرو سایپا

برای دانلود دفترچه راهنمای انواع محصولات سایپا، دفترچه راهنمای محصولات پارس خودرو و همچنین دفترچه راهنمای محصولات زامیاد، مقاله دانلود دفترچه راهنمای خودرو را مطالعه کنید.

آمار تولید ماشین سایپا

جهت بررسی جزییات آمار تولید ماهانه سایپا، تولید سالانه سایپا و آمار تولید پارس خودرو و آمار تولید زامیاد، مقاله آمار تولید خودرو سایپا را مطالعه کنید.

شرایط جدید واردات خودرو

جزییات آیین نامه جدید واردات خودرو، شرایط انتخاب واردکنندگان جدید خودرو، قیمت خودروهای وارداتی به ایران و زمان ورود خودروهای خارجی به ایران را در مقاله واردات خودروهای خارجی مطالعه کنید. 

آرشیو
 • 18 اسفند 1401 فروش فوق العاده سایپا 151 لاینر
  PDF
 • 28 بهمن 1401 پیش فروش سایپا 1401
  PDF
 • 26 بهمن 1401 لیست قیمت سایپا در بهمن 1401
  PDF
 • 23 بهمن 1401 فروش فوق العاده وانت 151
  PDF
 • 18 بهمن 1401 تمدید پیش فروش سایپا 1401 در دهه فجر
  PDF

نویسنده : مرتضی برجسته

عکاس : ثبت‌ نام سایپا؛ شرایط فروش فوق العاده و پیش‌ فروش اینترنتی (اسفند 1401)

منبع : saipacorp.com

387 دیدگاه

45mary(405 روز پیش)

سلام یک سال ما خودرو ثبت نام کردیم قراربود نیمه دوم بهمن تحویل بدن هنوز هیچ خبری نیست تکلیف ما چیه

72sobhan(456 روز پیش)

چرااسمم درنمیادمگه چطوری هست این قرعه کشی

Mohammad67(471 روز پیش)

برای قرعه کشی ها همه مبلغ ابتدا بگیرید ۹۰ درصد کسانی که ثبت نام میکنن دلال هستن و هیچ پولی ندارن داخل حسابشون من مصرف کننده چه گناهی کردم که پول دارم و نمیتونم از شرکت بخرم باید برم بازار آزاد بخرم

09159612009(547 روز پیش)

با سلام بنده تیبا 2سه ماه ثبت‌نام کردم باید آخر برج 6تحویل میدادن هنوز تحویل ندادن این چه وضعیتی هست که سایپا داره اگر طرح سه ماه میذارین که سر موقع بدین اگر هم نمی‌تونید تو را خدا با پول مردم بازی نکنید .من اگر میدونستم تا سه ماه نمیدن به هیچ وجه پرداخت نمی‌کردم .یکی هم نیست نظارت کنه جواب خدارو چجوری میخواین بدین

Mohammad67 (475 روز پیش)

شما اگه عقل داشتی حلبی نمیخریدی

53Aligh(600 روز پیش)

چرا تعهدات خودروسازا همه یکطرفه است چقدر ظلم و اجحاف در حق مردم ؟ چرا کسی پیگیر نیست ؟ هر قیمتی دلشون میخواد روی خودروهاشون میذارن هر شرایطی عشقشونه برا مشتری میذارن ولی موعد تحویل شد تحویل ندادن جایی برای اعتراض و خسارت نیست ...

Sajad6625(668 روز پیش)

اگر خواستار ساینا هستید ،فقط معمولی سفارش بدید..بخاطر اینکه ۴۰ تومن گرانتره ولی قیافه همونه.. هیچ آپشن چشمگیری هم نسبت به معمولی نداره.. ساینا اس رو تحریم کنید...نه به ساینا اس

Maher(687 روز پیش)

تا۱۴۰۳ تحویل میدن حتما،

Smz(882 روز پیش)

سلام کار بسیار خوبی که شرکت سایپا را همیشه درجایگاه نخست خودرو سازی کشور قرار میدهد در نظر گرفتن شرایط مردم است تشکر فراوان از کلیه عوامل شرکت خودرو سازی سایپا

BehrozCr7 (737 روز پیش)

برا چاپلوسی خودرو نمیدن برادر ... بیخیال نمیبینی چه به روزمون آوردن؟؟؟

fari(758 روز پیش)

لطفا جواب منو بدید ادمین بایک هویت دوبار بنویسی ثبت نام دومی ثبت میشه؟؟

fari(758 روز پیش)

سلام من اول یکساله نوشتم بعدمتوجه شدم اشتباه نوشتم برگشتم ۹۰ روزه فوق العاده نوشتم حالا کدومش ثبت میشه ممنونم کسی ج بده

Show More

برای اطلاع از شرایط فروش، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین شرایط فروش پس از اعلام خودروسازها، از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید