ب‌ام‌و M8 خودروی ایمنی مسابقات MotoGP

رقابت‌های MotoGP را به جرات می‌توان گل سرسبد مسابقات موتورسواری دانست چراکه تقریباً همان نقشی که رقابت‌های فرمول یک در عالم اتومبیلرانی دارد را MotoGP برای علاقمندان به موتورسیکلت ایفا می‌کند.

عرضه خودرویی قدرتمند همچون ب‌ام‌و M8 برای حضور در مسابقات MotoGP را به عنوان اتفاقی هیجان‌انگیز می‌توان توصیف کرد.شرکت ب‌ام‌و که در طول 20 سال گذشته به عنوان تامین‌کننده خودروی ایمنی رقابت‌های MotoGP با برگزارکنندگان آن همکاری داشته، در جدیدترین دوره این مسابقات نیز خودرویی را روانه میدان کرده که از هرجهت شایستگی حضور در معتبرترین پیست‌های جهان و همراهی با موتورسیکلت‌های قدرتمند حاضر در این میادین را داشته باشد.

خودروی موردبحث چیزی نیست جزء ب‌ام‌و M8 MotoGP که براساس مدل تازه معرفی شده M8 Competition ساخته شده و به عنوان پرچمدار ناوگان خودروهای ایمنی پیشاپیش آن‌ها حرکت خواهد کرد. با استناد بر گفته‌های مدیر بخش خودروهای M شرکت ب‌ام‌و یعنی آقای Markus Flasch، طراحی و توسعه M8 و نسخه مسابقه‌ای آن یعنی M8 GTE به صورت موازی انجام شده است.

ب‌ام‌و M8 خودروی ایمنی مسابقات MotoGP

وی در صحبت‌های خود از منطق انتخاب مدل M8 Competition به عنوان پایه و اساس ساخت خودروی ایمنی مسابقات MotoGPدفاع کرده زیرا به گفته ایشان این خودرو در نمونه تولیدی نیز به لطف مشخصات فنی و فناوری‌های نوآورانه موجود در آن، برای حضور در پیست‌های مسابقه عملکرد بسیار مناسبی ارائه داده و می‌تواند مرزهای جدیدی را تعریف نماید.

همان‌طور که از چنین خودرویی انتظار می‌رود، نسخه ویژه ب‌ام‌و M8 که به عنوان خودروی ایمنی در مسابقات MotoGP شرکت خواهد داشت باید خودرویی سبک، با آیرودینامیک بالا و ظاهر جذاب باشد که البته هرچند این ویژگی‌ها در نسخه استاندارد M8 نیز یافت می‌شود اما به واسطه تغییر در برخی قطعات فنی مدل استاندارد، باز هم عملکرد بهتری برای این نسخه حاصل شده است.

اضافه شدن چراغ‌های گردان، تجهیزات مخصوص خودروهای مسابقه‌ای و البته تجهیزات ایمنی را می‌توان تکمیل‌کننده ظاهر و باطن این خودروی قدرتمند دانست که 625 اسب‌بخار قدرت در سینه دارد. اکنون که صحبت از قدرت ب‌ام‌و M8 شده، بد نیست بدانید قوای محرکه آن از پیشرانه هشت سیلندر توئین توربو تامین می‌شود که نیروی خود را از طریق جعبه‌دنده هشت سرعته خودکار به تمام چرخ‌ها ارسال می‌کند. به لطف این پیشرانه قدرتمند، M8 ظرف تنها 3.2 ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت دست می‌یابد.

مترجم :