تویوتا راوفور پلاگین هیبرید در راه است

میتسوبیشی اوتلندر PHEV که در سال‌های اخیر فروش خوبی را در بازارهای مختلف جهان تجربه کرده، احتمالاً باید خود را برای رویارویی با رقیبی تازه آماده کند زیرا اخیراً تصاویری مخفیانه از یک نمونه درحال آزمایش تویوتا راوفور منتشر شده که به نظر می‌رسد نسخه پلاگین هیبرید این خودرو باشد.

با توجه به تنوع نسبتاً پایین مدل‌های کراس‌اور هیبرید می‌توان پیش‌بینی کرد راوفور هیبرید نیز فروش موفقیت‌آمیزی را تجربه نماید.در نگاه اول این خودرو چندان متفاوت از مدل‌های عادی به نظر نمی‌رسد اما با دقت بیشتر در تصاویر می‌توان پورت شارژ را روی گلگیر عقب خودرو مشاهده کرد، بخشی که تلاش شده با پوشش‌های همرنگ بدنه از دید سایرین مخفی شود. غیر از این مورد نمی‌توان نکته دیگری روی بدنه خودروی موردنظر یافت هرچند که باید درنظر داشت این نمونه آزمایشی تنها برای تست قوای حرکتی در حال گذراندن آزمایش‌های فنی است.

هرچند درباره مشخصات فنی تویوتا راوفور پلاگین هیبرید اطلاعاتی منتشر نشده اما می‌توان حدس زد که تویوتا از همان پیشرانه 2.5 لیتری چهار سیلندر استفاده کند که در مدل هیبرید نسل فعلی راوفور نصب شده است. این پیشرانه قدرتی برابر با 176 اسب‌بخار و 221 نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

اما تفاوت پیشرانه نسل جدید تویوتا راوفور هیبرید با نمونه‌های فعلی را باید در بخش برقی آن جستجو کرد، بخشی که پیش‌بینی می‌شود از باتری بزرگتر و موتورهای الکتریکی قدرتمندتر در آن استفاده شود. براساس گمانه‌زنی‌ها، احتمال داده می‌شود نسل جدید راوفور هیبرید قادر باشد در حالت کاملاً برقی 48 کیلومتر را طی نماید.

تصاویر جاسوسی تویوتا راوفور پلاگین هیبرید

با وجود ابهامات زیادی که درباره این خودرو وجود دارد، اما به راحتی می‌توان حدس زد که در صورت عرضه این مدل شاهد استقبال گسترده خریداران از آن باشیم. شاهد این ادعا را می‌توان آمار فروش 427 هزار دستگاهی تویوتا راوفور آن هم تنها در ایالات متحده در سال گذشته دانست. با توجه به تنوع نسبتاً پایین مدل‌های کراس‌اور هیبرید می‌توان پیش‌بینی کرد راوفور هیبرید نیز فروش موفقیت‌آمیزی را تجربه نماید.

البته نباید فراموش کرد که در بازار آمریکای شمالی رقیب قابلی به نام میتسوبیشی اوتلندر PHEV نیز حضور دارد که در سال‌های اخیر توانسته خریداران زیادی را به سوی خود جلب نماید. اوتلندر PHEV به پیشرانه 2 لیتری 4 سیلندر به همراه 2 موتور الکتریکی و یک مجموعه باتری 12 کیلووات ساعتی مجهز شده که در مجموع 190 اسب‌بخار قدرت را به این کراس‌اور هیبرید هدیه می‌دهد. این خودرو قادر است تنها با تکیه بر ظرفیت باتری‌ها 35 کیلومتر مسافت را طی نماید.

مترجم :