معرفی هایپرکار هونگچی S9

پس از شایعات فراوانی که از معرفی یک سوپراسپرت توسط برند هونگچی خبر می­‌داد، بالاخره این خودروی قدرتمند چینی در نمایشگاه شانگهای 2021 رونمایی شده است.

با شتابی معادل 1.9 ثانیه، هونگچی حالا هایپرکارهای بوگاتی و هنسی را به چالش کشانده است.فرم بدنه این خودرو تحت نظارت والتر دی سیلوا شکل گرفته که سابقه طراحی خودروهای زیبا و مشهوری همچون آئودی R8، لامبورگینی Egoista و نسل جدید فولکس‌واگن شیروکو را در کارنامه خود دارد. آقای د سیلوا طراحی S9 را نقطه تعادلی میان زیبایی و تناسبات منطبق بر علم آیرودینامیک دانسته که در نهایت به طرحی زیبا و بدون تاریخ مصرف منجر شده است.

هونگچی S9 نخستین بار در نمایشگاه خودرو فرانکفورت 2019 و در قالب یک کانسپت معرفی شد، اما نمونه جدید تغییراتی را نسبت به آن مدل تجربه کرده است. فرم کلی بدنه کمی ساده‌تر شده و به جای رنگ آبی، از قرمز برای تزئین بخش اعظم بدنه استفاده شده است.

شتاب صفر تا صد و حداکثر سرعت هونگچی S9 به ترتیب برابر با 1.9 ثانیه و 400 کیلومتر برساعت اعلام شده که ارقامی درخور توجه است. درحقیقت عملکرد فنی درخشان این خودرو به لطف پیشرانه هیبرید متشکل از یک پیشرانه 8 سیلندر درون‌سوز و سه موتور برقی حاصل شده که در مجموع 1400 اسب‌بخار قدرت در اختیار سوپراسپرت چینی قرار می­‌دهند.

هونگچی برای تولید تنها 99 دستگاه از مدل S9 با قیمت 1.45 میلیون دلار در سال 2022 برنامه­ریزی کرده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com