ب‌ام‌و i7 در آستانه عرضه

ب‌ام‌و در میانه راه توسعه نسل هفتم از سدان فوق لوکس سری 7 قرار دارد. نسخه جدید نه‌تنها از نظر طراحی کاملاً متفاوت با ویرایش فعلی است بلکه از نظر فنی نیز با ساختاری تمام برقی می‌خواهد چهارچوب‌شکنی کند.

اگرچه هنوز نمی‌دانیم که ترکیب قوای محرکه این خودرو شامل چند موتور برقی است. با این حال شکی نداریم که i7 به صورت چهار چرخ محرک خواهد بود. نسخه الکتریکی ب‌ام‌و سری 7 بعدی قرار است i7 نام بگیرد. خودرویی که تصاویر جدیدی از تست میدانی آن منتشر شده است. این مدل فقط روی مقرون به صرفه بودن متمرکز نیست. بلکه اطلاعاتی در دست است که از توانایی‌هایی جاده‌ای نیز حرف‌هایی برای گفتن دارد.

برخی منابع مدعی شده‌اند که سری هفت جدید از پکیج بزرگ باتری‌های 120 کیلووات ساعت استفاده خواهد کرد. ظرفیتی که برای پیمایش تا 700 کیلومتر کافی به نظر می‌رسد. از سوی دیگر شنیده‌ها حاکی از آن است که سدان جدید ب‌ام‌و قدرتی بیش از 650 اسب‌بخار دارد. اگرچه هنوز نمی‌دانیم که ترکیب قوای محرکه این خودرو شامل چند موتور برقی است. با این حال شکی نداریم که i7 به صورت چهار چرخ محرک خواهد بود.

تصاویر جاسوسی از ب‌ام‌و سری ۷ برقی

ب‌ام‌و برای بازار اروپا ویرایش سبک‌تر از i7 را نیز در نظر خواهد گرفت که گفته می‌شود قرار است از موتور برقی مدل i4 استفاده کند. مدلی که مجهز به باتری‌های 80 کیلووات ساعتی است و با قدرت 536 اسب‌بخاری‌اش می‌تواند تا حدود 470 کیلومتر پیمایش داشته باشد.

جدا از تمام اتفاقات فنی که قرار است روی سری هفت جدید رخ دهد، نباید از تغییرات بزرگ روی طراحی آن نیز غافل شد. باز هم در این مدل شاهد تغییراتی عمده در جلوپنجره و البته المان‌های آیرودینامیک در روی سپرها و رکاب‌ها هستیم. آنطور که مشخص است چراغ‌ها به‌ویژه در قسمت عقب به کلی تغییر خواهند کرد.

به نظر می‌رسد ب‌ام‌و قصد دارد این خودرو را سال جاری میلادی به‌عنوان مدل 2022 راهی میدان کند.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com