معرفی فورد F150 رپتور مدل 2021

شرکت فورد اقدام به معرفی نسخه رپتور از پیکاپ F150 برای سال 2021 کرده است. برخلاف آنچه انتظار می­‌رفت، طراحی ظاهری و فضای کابین این خودرو تغییری نداشته و فعلاً قرار نیست پیشرانه 8 سیلندر در زیر کاپوت آن نصب شود.

فعلاً قرار نیست پیشرانه 8 سیلندر در زیر کاپوت آن نصب شود، به همبن خاطر می­‌توان از همین حالا آن را در مقابل رم TRX که 700 اسب‌بخار قدرت دارد، به عنوان یک بازنده شناخت.رپتور جدید به استفاده از پیشرانه 3.5 لیتری شش سیلندر توئین توربوشارژر ادامه خواهد داد. اگر خروجی پیشرانه مدل 2021 همچون مدل قبلی برابر با 450 اسب‌بخار قدرت و 691 نیوتن‌متر گشتاور باشد، می­‌توان از همین حالا آن را در مقابل رم TRX که 700 اسب‌بخار قدرت دارد، به عنوان یک بازنده شناخت.

اما خبر خوش این‌که به لطف سیستم اگزوز جدید با دریچه‌های قابل تنظیم و خروجی‌های 7.5 سانتیمتری، صدای خروجی از پیشرانه رپتور بهتر از قبل خواهد بود. سیستم مذکور در چهار حالت کم صدا، نرمال، اسپرت و باجا قابل تنظیم است تا سلیقه راننده را در شرایط مختلف تامین کند.

برای رانندگی با فورد F150 رپتور هم 7 حالت مختلف قابل انتخاب است که انتخاب هرکدام بر رفتار پدال‌های گاز و ترمز، میزان سفتی کمک‌فنرها و غیره تاثیرگذار خواهد بود. بد نیست بدانید فورد سیستم تعلیق عقب رپتور را از نو طراحی کرده و فنرها و کمک‌فنرهای چهار گوشه خودرو را با انواع جدید تعویض کرده که انعطاف‌پذیری بالایی دارند.

فورد F150 رپتور مدل 2021

تایرهای استاندارد F150 رپتور 35 اینچی است ولی می‌­توان نمونه 37 اینچی را نیز برای آن سفارش داد که همگی از نوع KO2 ساخت بی‌اف گودریچ هستند.

تغییرات ظاهری رپتور جدید شامل کاپوت جدید، طرح تازه نمای جلو و تغییر در چراغ‌های عقب است که البته در مجموع هنوز هم به مدل قبلی شباهت دارد.

جزئیات نارنجی رنگ به همراه قطعات فیبرکربن و پدال‌های تعویض دنده مشابه با شلبی GT500 مهمترین تغییرات اعمال شده بر فضای کابین هستند.

کابین فورد F150 رپتور مدل 2021

فورد نه تنها درباره اعداد خروجی پیشرانه رپتور رقمی اعلام نکرده، بلکه درباره قیمت این خودرو نیز سکوت کرده است. البته با توجه به قیمت پایه 56,440 دلاری رپتور 2020 و تغییرات اندکی که در مدل 2021 اعمال شده، می­‌توان انتظار داشت که قیمت نسخه جدید این خودرو همچنان زیر 60 هزار دلار باقی بماند.

انتظار می­‌رود در هفته­‌های آتی اخبار بیشتری از فورد F150 رپتور بشنویم، خودرویی که از تابستان سال جاری به فروش خواهد رسید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید