اولین رونمایی از مرسدس-آام‌گ GT 73e

ماه جاری میلادی می‌تواند برای دوست‌داران حوزه خودرو، ماه جذابی باشد. چراکه فصل جدید فرمول آغاز خواهد شد و تیم‌ها با رونمایی از محصولات جدید خود باز هم هیجان ایجاد می‌کنند.

قدرت خروجی پیشرانه مرسدس-آام‌گ GT 73e به 805 اسب‌بخار می‌رسد.در همین راستا، تیم فرمول یک مرسدس نیز خودروی جدید خود را رونمایی کرده است. اما این یک رونمایی ساده نبود. در کنار این خودروی مسابقه‌ای دو محصول جدید جاده‌ای هم به نمایش درآمد. اولی ابرخودروی One و دیگری سدان اسپرت GT73e بود.

هرچند از خودروی اول تا کنون تصاویر و تیزرهای مختلفی منتشر شده ولی درباره خودروی دوم باید گفت که این برای اولین‌بار است که مرسدس آن را به نمایش درمی‌آورد. سدان جدید شرکت یک هیبریدی توانمند خواهد بود. احتمالاً برای قوای محرکه آن نیز از همان پیشرانه 4 لیتری هشت سیلندر دو توربو استفاده خواهد شد.

شنیده‌ها حاکی از آن است که GT73e قدرتی معادل 800 اسب‌بخار دارد. البته نباید در این میان توانایی موتور برقی را هم نادیده گرفت. این هیبریدی جوان‌پسند در کمتر از سه ثانیه به سرعت 100 کیلومتر برساعت می‌رسد. در حال حاضر جدیدترین عضو خانواده AMG مدل GT63 S است که 630 اسب‌بخار نیرو دارد.

مرسدس-آام‌گ GT 73e مدل 2022

البته مرسدس هنوز تا این لحظه اطلاعاتی درباره ظرفیت پکیج باتری‌های GT 73e منتشر نکرده است. البته کارشناسان انتظار دارند خودروی جدید بتواند در صورت استفاده مستقل و مستقیم از برق تا حدود 50 کیلومتر پیمایش داشته باشد

مرسدس برای رسیدن به این رکورد خیره‌کننده از المان‌های خودروهای فرمول یک نیز بی‌بهره نبوده است تا بتواند بخش اعظمی از ساختار مهندسی آن را ارتقا دهد. اگرچه ارتباط بین این دو واحد از سال 2012 آغاز شده ولی چندی است که مشاهده می‌شود بخش فرمول یک و بخش خودروهای جاده‌ای مرسدس‌بنز روابط بهتری با هم برقرار می‌کنند.

به گفته فیلیپ شیمر رئیس هیئت‌مدیره مرسدس-آام‌گ با خانواده نوظهور E Performance ما در مسیر پیشرفت هستیم و قصد داریم تفسیری جدید از فناوری هیبریدی‌های قدرتمند و کم‌مصرف را ارائه بدهیم.

شکی نیست که مرسدس-آام‌گ قصد دارد خودروی جدید خود را برای رقابت با پورشه پانامرا توربو S هیبریدی راهی میدان کند. هم‌وطن چشم‌نوازی که 690 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند.

مترجم : نیما حدادی

منبع : carscoops.com