معرفی موتورسیکلت بنلی 752S

شرکت ایتالیایی بنلی - Benelli - طی سال‌های اخیر با عرضه چندین موتورسیکلت جالب، توجهات جهانی را به سوی خود جلب کرده است. حال این شرکت در بازار آسیا به سمت احیای مدل‌های جوان‌پسند با استایل قدیمی Retro رفته است.

قرار است مالزی اولین پایگاه آسیایی بنلی 725S شود. ماحصل این فلسفه جدید عرضه مدل‌های لئونچینو 500 و 502C بوده که در بین بالارده‌ها بی‌اندازه محبوب هستند. در حالی که بنلی با عرضه نسخه TRK502 دیدگاه معمولی خود را حفظ کرده است.

بنلی در بازار اروپا علاوه بر مدل لئونچینو 500 حضوری قدرتمند را با مدل 752S نیز تجربه می‌کند ولی خبر بد اینجاست که تاکنون هیچ‌یک از مدل‌های فوق در بازار آسیا عرضه نشده‌اند. با این حال قرار است مالزی اولین پایگاه آسیایی بنلی 725S شود.

این موتورسیکلت از نظر طراحی شبیه برادر کوچک‌تر خود 302S است. شاسی اصلی برجسته و عضلانی است. این زبان طراحی را می‌توان نسخه ساده‌تر شده دوکاتی Monster تلقی کرد. درواقع به همین دلیل بوده که بنلی این موتورسیکلت را رقیب مانستر تلقی می‌کند. البته تردیدی نیست که بنلی جدید با تریومف Street Twin و این اواخر مدل 700CL-X از شرکت چینی CFMoto رقابت خواهد کرد.

موتورسیکلت بنلی 752S

از نظر فنی می‌توان روی قابلیت‌های بنلی 752S حساب باز کرد. برای این موتورسیکلت یک پیشرانه 750 سی‌سی دوقلوی موازی با 75 اسب‌بخار قدرت در نظر گرفته شده است. سیستم تعلیق حرفه‌ای آن از برند Marzocchi است که در مدل‌های نامداری مانند MV آگوستا هم دیده می‌شود.

شرکت محصول فوق را در بازار مالزی به قیمت معادل 9000 دلار عرضه می‌کند، نرخی که در بازار رقابت مناسب به نظر می‌رسد. بنلی 752S در سه رنگ جدید قرمز، سیاه و سبز تولید خواهد شد.

مترجم : نیما حدادی

منبع : rideapart.com