معرفی رنو تالیانت مدل 2021

شرکت رنو تصمیم گرفته نسل سوم داچیا لوگان را با نام رنو تالیانت در برخی بازارهای منتخب عرضه کند. این خودرو که هفته جاری در ترکیه معرفی شد، جانشین رنو سیمبل شده که از سال 1999 و به عنوان نسل دوم کلیو سدان پا به عرضه گذاشت.

می‌­توان حدس زد که پیشرانه­‌های مشترک با لوگان در زیر کاپوت این خودرو نصب شوند که در قوی‌ترین نسخه، 100 اسب‌بخار قدرت تولید می­‌کند.به منظور هماهنگی با سایر محصولات خودروساز فرانسوی، فرم چراغ‌های جلو و عقب، جلوپنجره و رینگ‌های خودرو کاملاً تغییر کرده و هویت تازه‌­ای به رنو تالیانت اعطا شده است.

هرچند هنوز تصویری از فضای کابین رنو تالیانت منتشر نشده اما می‌­توان انتظار داشت که در این بخش هم شاهد شباهت­‌های عمده با فضای داخلی داچیا لوگان باشیم.

با توجه به خلوت شدن سگمنت سدان‌­های کوچک و جایگزین شدن بسیاری مدل‌ها با انواع کراس‌اور، رنو تالیانت می­‌تواند ادعا کند که یکی از جادارترین خودروهای حاضر در این بخش از بازار است.

درباره مشخصات فنی رنو تالیانت هم اطلاعی در دسترس نیست اما می‌­توان حدس زد که پیشرانه­‌های 3 سیلندر تنفس طبیعی یا توربوشارژ مشترک با لوگان در زیر کاپوت این خودرو نصب شوند که در قوی‌ترین نسخه، 100 اسب‌بخار قدرت تولید می­‌کند.

در کنار قطعیت عدم امکان انتخاب پیشرانه دیزل برای این مدل، احتمال دارد که پیشرانه سازگار با سوخت گاز مایع (LPG) در سینه رنو تالیانت نصب شود.

بسته به پیشرانه، جعبه‌دنده تالیانت از نوع شش سرعته دستی یا CVT خودکار خواهد بود.

شعبه رنو در ترکیه از اواسط سال 2021 فروش تالیانت را آغاز می‌­کند.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com