راهکار تویوتا برای شرایط سخت آب‌وهوایی

لباس امداد بر تن Rav4

23 اسفند 1399 13:47

کانسپت جدیدی که تویوتا روی شاسی‌بلند راوفور خود به اجرا درآورده، Mountain Rescue نام دارد. خودرویی که قصد دارد سبک جدیدی از محصولات امداد و نجات را به نمایش بگذارد. ابتدا قرار بود تویوتا این خودرو را در نمایشگاه توکیو رونمایی کند. ولی با توجه به شرایط فعلی قرار است که رونمایی آن آنلاین باشد.

تویوتا می‌گوید روی این خودرو بیش از 1000 کیلوگرم تجهیزات را برای انجام وظایف امداد و نجات تعبیه شده است. کانسپت فوق دارای چند المان قرمز رنگ روی سپر جلو، سپرها و حتی ستون A است. هم‌چنین بخش جلویی خودرو به صورت کامل به رنگ مشکی مات درآمده است. روی سقف چراغ گردان LED و میله‌های اتصالی در چهار طرف دیده می‌شود. بقیه قسمت‌های بدنه نیز ترکیبی از رنگ آبی روشن و خاکستری و البته گرافیک‌های نوشتاری هستند.

طبیعی است که چنین خودرویی نسبت به سایر مدل‌های استاندارد، تحت فشار عملکردی بیشتر قرار بگیرد. به همین خاطر بوده که تویوتا تغییراتی در سیستم تعلیق آن ایجاد کرده و آن را تا حدودی بالاتر آورده است. حتی رینگ و تایر این خودرو نیز مخصوص خودروهای آفرود ویژه خدمت‌رسانی طراحی شده‌اند.

تویوتا می‌گوید روی این خودرو بیش از 1000 کیلوگرم تجهیزات را برای انجام وظایف امداد و نجات تعبیه شده است. بر حسب کارهایی که این خودرو باید انجام دهد، بلندگو، دوربین، سیستم لایدار و حتی یک پهپاد نیز در نظر گرفته شده است.

تویوتا راوفور مخصوص امداد

تویوتا راوفور کانسپت را حدود یک هفته دیگر در استان تویاما به نمایش عمومی می‌‌گذارد. استانی که در ابتدای سال جاری میلادی رکورددار بارش برف شد. به طوری که این اتفاق منجر به به چالش افتادن بسیاری از وسایل نقلیه این منطقه هم شد. به همین خاطر بود که به طرزی ناگهانی تقاضا برای خرید شاسی‌بلند در این شهر افزایش پیدا کرد.

نباید انتظار داشت که این خودرو به صورت تولید انبوه عرضه شود. اما خبر خوب این است که بخش TRD تویوتا یک نسخه سفارشی از راوفور را با قابلیت‌های مشابه در دست ساخت دارد.

دیدگاه کاربران