سایبرستر؛ کانسپت فضایی ام‌جی

کمی قبل از معرفی رسمی در نمایشگاه خودرو شانگهای، شرکت ام‌جی از کانسپت سایبرستر (Cyberster) رونمایی کرده است.

سایبرستر در عین وفاداری به گذشته برند ام‌جی، نمایش‌دهنده فناوری و طراحی پیشرفته بکار رفته در خودروهای این شرکت در آینده است.قرار است این خودروی رودستر در عین یادآوری سابقه برند ام‌جی در ساخت مدل‌های هیجان‌­انگیز، پیش­ن‌مایشی از خودروهای اسپرتی باشد که احتمالاً در آینده توسط این برند معرفی خواهند شد.

فرم منحنی کاپوت، چراغ‌های جلو که با نام Magic Eye از سوی سازنده معرفی شده و پس از روشن شدن خودرو آشکار می‌­شوند و طرح آیرودینامیک سپر جلو با کانال‌هایی که احتمالاً جریان هوا را به سوی کالیپر ترمزهای جلو هدایت می­‌کنند، مهمترین نکاتی بوده که در نمای جلوی این خودرو جلب توجه می­‌کنند.

قاب شیشه جلو با ارتفاع کم و طرح ساده نیز می­‌تواند یادآور مدل‌هایی همچون MG B باشد. رکاب­‌های جانبی، خطوط شکسته نمای جانبی، رینگ‌های بزرگ با تایرهای میشلین و گلگیر عضلانی عقب هم در نمای کناری چشم بیننده را به سوی خود می­‌کشانند.

کانسپت ام‌جی سایبرستر

در نمای عقب هم علاوه بر دیفیوزر بزرگ و لوگوی MG، با نوار سرتاسری LED و طرح خاص چراغ‌های عقب روبرو هستیم که تاحدی طرح پرچم انگلستان را تداعی می‌­کنند.

آقای کارل گوتهام که ریاست مرکز طراحی سایک در شهر لندن را برعهده دارد، سایبرستر را خودرویی هیجان‌­انگیز توصیف کرده که در عین وفاداری به گذشته برند ام‌جی، نمایش‌دهنده فناوری و طراحی پیشرفته بکار رفته در خودروهای این شرکت در آینده است.

کانسپت ام‌جی سایبرستر

شرکت ام‌جی فعلاً از انتشار مشخصات فنی این خودرو پرهیز کرده اما تا این لحظه می­‌دانیم که سایبرستر روی پلتفرم انحصاری برای خودروهای برقی این برند ساخته شده و قادر است با یک بار شارژ باتری­‌ها تا 800 کیلومتر مسافت را طی کند. قابلیت ارتباطی 5G و دستیابی به سرعت صد کیلومتر برساعت در کمتر از 3 ثانیه، سایر ویژگی‌­های مهمی است که فعلاً درباره این خودرو می‌دانیم.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carscoops.com