پورشه ماکان برقی
پورشه ماکان برقی
پورشه ماکان برقی

آشنایی اولیه با پورشه ماکان EV

با معرفی پورشه ماکان برقی 2024، تنوع مدل‌های برقی برند آلمانی افزایش می­‌یابد. این خودرو که از سال آینده وارد بازار می­‌شود، در تحقق برنامه پورشه برای اختصاص 80 درصد از کل تیراژ به محصولات برقی تا سال 2030، نقش مهمی ایفا خواهد کرد.

پورشه ماکان برقی 2024 در قدرتمندترین نسخه، 603 اسب­‌بخار قدرت و یک هزار نیوتن‌متر گشتاور در اختیار خواهد داشت.اکنون پورشه برخی ویژگی‌های ماکان برقی 2024 را اعلام کرده است، تا مخاطبان را تاحدی با این خودرو آشنا سازد. در برخی تریم‌های پورشه ماکان برقی 2024، محور عقب پرفورمنس نصب می­‌شود تا به یاری تقسیم وزن 48:52، سامانه چهارچرخ محرک و فرمان‌پذیری محور عقب، عملکرد فنی این خودرو را بهبود بخشد.

ساختار ماکان برقی روی پلتفرم پرمیوم برقی گروه فولکس‌­واگن که با حروف اختصاری PPE نامگذاری شده، شکل می­‌گیرد. قرار است برخی محصولات دیگر آئودی و پورشه نیز در آینده از این ساختار استفاده کنند، درحالی‌که نسل جدید ماکان بنزین-سوز روی پلتفرم مشترک با نسل فعلی این خودرو ساخته می­‌شود.

پورشه ماکان برقی

طراحی سیستم تعلیق به صورت دوبل-جناغی در جلو و چند اتصالی در محور عقب به طور کامل مورد بازنگری قرار گرفته و تعلیق عقب از طریق یک سازه ارتجاع‌­پذیر به بدنه متصل شده است. تریم‌های بالاتر پورشه ماکان برقی 2024 به سامانه تقسیم گشتاور مجهز شده، که درحقیقت یک دیفرانسیل برقی در محور عقب است.

کمک‌­فنرهای دارای دو سوپاپ، به عنوان بخشی از سامانه مدیریت سیستم تعلیق فعال به پورشه ماکان برقی 2024 اضافه شده است، که هریک به طور مستقل تنظیم شده و می‌­توانند در بازه بزرگتری، تغییر مکان دهند.

رینگ‌های جدید 22 اینچی برای پورشه ماکان برقی 2024 درنظر گرفته شده است، که به علت تقسیم وزن متفاوت محورهای جلو و عقب، از تایرهای با عرض متفاوت در این بخش‌ها بهره‌­مند خواهد شد.

پورشه ماکان برقی

پورشه ماکان برقی 2024 در قدرتمندترین نسخه، 603 اسب­‌بخار قدرت و یک هزار نیوتن‌متر گشتاور در اختیار خواهد داشت. این خودروی برقی که براساس پلتفرم PPE شکل گرفته است، مجموعه باتری به ظرفیت 100 کیلووات ساعت را به همراه دارد.

ساختار 800 ولتی، امکان افزایش شارژ باتری از 5 به 80 درصد ظرف 25 دقیقه را فراهم خواهد کرد.

با وجود آن‌که نام پورشه ماکان برقی از چند سال پیش در رسانه‌­ها مطرح شده است، ولی ظاهراً این خودرو زودتر از سال 2024 به مشتریان تحویل نخواهد شد. پورشه قصد داشت فروش این خودرو را از سال 2023 آغاز کند ولی با توجه به مشکلاتی که برای زیرمجموعه تامین‌­کننده نرم­‌افزار گروه فولکس ­واگن یعنی Cariad پیش آمده، این برنامه با تاخیر مواجه شده است.

پورشه ماکان برقی

خودروساز آلمانی برای گسترش زیرساخت لازم برای خودروهای برقی در ایالات متحده هم برنامه­‌ریزی کرده است. کراس‌اور پورشه در حال حاضر در چهار نسخه پایه، ماکان S، ماکان توربو و ماکان GTS به همراه پیشرانه چهار یا شش سیلندر (هردو مجهز به توربوشارژر) در این کشور عرضه می­‌شود.

آقای مایکل اشتاینز از مدیران بخش توسعه محصول پورشه با ارجاع به تفاوت ظاهری میان پانامرا و تایکان، از تمایز چهره ماکان برقی با نسخه بنزین-سوز خبر داده است. با نگاهی به تصاویر نمونه آزمایشی ماکان برقی هم می‌­توان تاحدی این تفاوت ظاهری را متوجه شد. چراغ‌های جلو با طراحی باریک‌­تر و فرم متفاوت جلوپنجره، نقاط تمایز واضح ماکان برقی با مدل بنزین-سوز بشمار می‌آید، ضمن­ این‌که طراحی بخش‌هایی از بدنه که متخصصان پورشه به کمک پوشش استتاری سعی در مخفی کردن آن داشته­‌اند نیز مطمئنا متفاوت خواهد بود.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com