انتشار اولین تیزرها از سانگ‌یانگ تورِس

مشکلات مالی متعددی که شرکت سانگ‌یانگ را در سال‌های اخیر مشغول کرده هم نتوانسته این خودروساز کره­‌ای را از طراحی محصولات جدید باز دارد. انتشار چند تصویر گرافیکی از یک شاسی‌­بلند جدید توسط این شرکت را می­‌توان شاهدی برای این مدعی دانست.

براساس اعلام رسمی شرکت سانگ‌یانگ، تورس در فاصله خالی بین کوراندو و رکستون قرار خواهد گرفت.اگر خبرهای خودرویی را دنبال می­‌کنید، احتمالاً با چهره تورس - Torres -  آشنایی دارید، چراکه این خودرو به عنوان یک طرح مطالعاتی به نام J100، سال گذشته میلادی رونمایی شد.

این خودرو نام خود را از پارک ملی تورس دل‌پین در کشور شیلی به عاریت گرفته که به دلیل کوهستان­، دریاچه­‌ها و رودخانه­‌های خود، شهرت زیادی دارد. سانگ‌یانگ با انتخاب این نام، سعی داشته نظر علاقمندان به طبیعت‌گردی را به سوی این خودرو جلب نماید. در پس زمینه تصاویر تورس هم می­‌توان تصاویر خیالی از طبیعت را مشاهده کرد.

براساس اعلام سانگ‌یانگ، تورس با زبان طراحی جدید این شرکت یعنی Powered by Toughness پا به عرصه خواهد گذاشت. چراغ‌های باریک LED، جلوپنجره شبیه به محصولات جیپ، قطعات محافظ زیر سپرها، چرخ زاپاس روی در صندوق و گلگیرهای عریض، مهمترین عناصر این زبان جدید است.

با نصب رینگ‌های بزرگ به همراه تایرهای چهار فصل و چراغ‌های سقفی، تورس آمادگی خود را برای بیراهه‌­نوردی اعلام کرده است.

براساس اعلام رسمی شرکت سانگ‌یانگ، تورس در فاصله خالی بین کوراندو و رکستون قرار خواهد گرفت. خودروساز کره‌­ای قصد دارد با آفرینش یک رده جدید در محصولات خود، سهم خود را از بازار رو به گسترش خودروهای شاسی‌­بلند افزایش دهد. ثبت سفارش برای سانگ‌یانگ تورس از ماه ژوئن و ابتدا برای مشتریان کره‌­ای آغاز خواهد شد.

نسخه کاملاً برقی از این خودرو با نام U100 در اواخر سال 2023 راهی بازار اروپا می‌­شود. این شاسی‌بلند الکتریکی به باتری‌های BYD مجهز خواهد شد. درباره موتور برقی نیز نمی‌­توان به راحتی حدس زد، اما امکان دارد شاهد نصب پیشرانه مشترک با نخستین محصول برقی سانگ‌یانگ یعنی کوراندو e-Motion در این مدل باشیم که البته احتمالاً با مجموعه باتری بزرگتر همراه خواهد شد.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : باما

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید