برابوس 800 برپایه مرسدس-آام‌گ GLE 63 S

 برابوس 800، نام مرسدس‌بنز GLE 63 S AMG 4Matic کوپه است که توسط تیونر آلمانی، تقویت شده است.

با تغییرات ایجاد شده توسط برابوس، مرسدس GLE63 S می‌تواند 789 اسب‌بخار قدرت و 1000 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.نسخه استاندارد این کراس‌اور قادر به تولید 603 اسب‌بخار قدرت و 850 نیوتن‌متر گشتاور است، اما اکنون با تغییرات ایجاد شده توسط برابوس، می‌تواند 789 اسب‌بخار قدرت و 1000 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.

با کمک این خروجی، برابوس 800 در مدت زمان 3.4 ثانیه به سرعت صد کیلومتر برساعت می‌رسد و نهایت سرعت آن 280 کیلومتر برساعت است. این اعداد در مقایسه با نسخه استاندارد با شتاب3.7 ثانیه‌ای و نهایت سرعت 280 کیلومتر برساعت، دستاورد بزرگی برای برابوس محسوب نمی‌شود.

برابوس از توربوشارژرهایی با کمپرسور بزرگ‌تر و اجزای تقویت‌شده استفاده می‌کند، که تا فشار را تا 1.6 بار افزایش می‌دهد.

برابوس 800 برپایه مرسدس-آام‌گ GLE 63 S

با کمک نصب یک کیت‌بدنه تهاجمی، تغییرات ظاهری بسیاری روی مرسدس-آام‌گ GLE کوپه پدید آمده است. قطعات این کیت از جنس فیبرکربن هستند و خریداران می‌توانند طبق سلیقه‌ خود، قطعات براق و یا مات را برای برابوس 800 انتخاب کنند. اجزای این کیت بدنه شامل یک اسپلیتر با گوشه‌های برجسته و تیز و یک جلوپنجره جدید است. در قسمت عقب نیز یک اسپویلر سه تکه و دیفیوزر تهاجمی اضافه شده است‌. علاوه بر تغییرات ظاهری، ارتفاع GLE کوپه نیز 25 میلی‌متر کاهش یافته است.

برابوس می‌تواند بنا به خواست مشتری، فضای داخلی را با چرم مرغوب آلکانترا تودوزی کند و از روکش‌هایی از جنس چوب یا فیبرکربن برای تزئین استفاده کند.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com