انتشار تصاویر و اطلاعات اولیه از بی‌وای‌دی F5

پس از انتشار خبرهایی مبنی بر قصد بی‌وای‌دی (BYD) برای معرفی یک سدان جدید، اکنون تصاویر و مدارکی درباره این خودرو از سوی وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین منتشر شده است، که برخی جزئیات درباره این مدل جدید با نام F5 را آشکار می‌­کند.

قوای محرکه بی‌وای‌دی F5 از سامانه هیبرید 1.5L DM-i تامین می‌شود، که در مجموع 195 اسب­‌بخار قدرت در اختیار راننده قرار می­‌دهد. با استناد بر تصاویری که از این مدل منتشر شده، F5 را می­‌توان در عین شباهت با محصولات بی‌وای‌دی، تاحدی متفاوت از سایرین دانست . فرم تیز گوشه و کشیده چراغ‌های جلو به همراه نوار کرومی بالای آن‌ها، جلوپنجره بزرگ که تا میانه سپر ادامه یافته و با اجزای کرومی همراه شده و فرم جالب چراغ‌های عقب، مهمترین ویژگی‌های قابل ذکر درباره طراحی این سدان چینی است.

طول، عرض، ارتفاع و فاصله میان محورهای بی‌وای‌دی F5 به ترتیب 4.78، 1.3837، 1.495 و 2.718 متر اعلام شده است.

قوای محرکه بی‌وای‌دی F5 از سامانه هیبرید 1.5L DM-i تامین می‌شود، که شامل پیشرانه 1.5 لیتری تنفس طبیعی با کد فنی BYD472QA و نیروی کمکی است، که در مجموع 195 اسب­‌بخار قدرت در اختیار راننده قرار می­‌دهد. شتاب صفر تا صد کیلومتر برساعت این مدل از سوی برخی منابع برابر با 7.9 ثانیه اعلام شده است.

بی وای دی F5 مدل 2022

با توجه به مدارک موجود، طیف وسیعی از امکانات ایمنی و رفاهی برای بی‌وای‌دی F5 درنظر گرفته شده که از میان آن‌ها می­‌توان به سقف شیشه­‌ای، نمایشگر مرکزی 8 اینچی، پشت آمپر دیجیتال، روکش چرمی صندلی­‌ها، سیستم پارک خودکار، سامانه تقسیم نیروی ترمز، کنترل کشش، کنترل پایداری بدنه، سامانه دستیار ترمز و نمایش فشار تایر اشاره کرد.

با توجه به ابعاد مشابه این مدل با یکی دیگر از محصولات بی‌وای‌دی به نام چین پلاس - Qin PLUS - برخی رسانه­‌ها خودروساز چینی را بابت لزوم معرفی F5 مورد پرسش قرار داده‌­اند. نکته مهم این است که برخی خریداران بی‌وای‌دی چین پلاس با تاخیر در تحویل خودروی خود روبرو هستند. البته این مشکل تنها شامل مشتریان Qin plus نشده چراکه به علت عدم هماهنگی ظرفیت تولید خطوط بی‌وای‌دی با میزان محصول پیش فروش شده، بسیاری از مدل‌ها با شش ماه تاخیر به مشتریان تحویل می­‌شود. در چنین شرایطی، برخی رسانه­‌ها به معرفی مدل جدید توسط بی‌وای‌دی انتقاد می­‌کنند.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : inf.news