معرفی ب‌ام‌و CE 02

به نظر می‌­رسد متخصصان BMW Motorrad به عنوان بازوی سازنده موتورسیکلت‌های این برند آلمانی، توجه و تمرکز خود را بر ساخت وسایل نقلیه برقی دوچرخ معطوف کرده‌­اند. مدت کوتاهی پس از معرفی اسکوتر برقی CE 04، اکنون تصاویری از کانسپت CE 02 منتشر شده، که با هدف جلب نظر نسل جوان و موتورسیکلت‌سواران تازه­‌کار طراحی شده است.

این محصول با هدف جلب نظر مشتریان دارای گواهینامه A1 طراحی شده است، یعنی افرادی که 16 ساله و بیشتر هستند.تناسبات و فرم کلی CE 02 به گونه‌­ای شکل گرفته که می­‌توان آن را یادآور انیمیشن­‌های ژاپنی همچون مانگا دانست.  بدنه کشیده در جهت افقی، رینگ‌های بدون منفذ، دسته­‌های فرمان با روکش پلاستیک مشکی و تایرهای ضخیم، عواملی است که طرح این وسیله را دوست‌داشتنی جلوه می­‌دهد. از ارتفاع 73 سانتی‌متری صندلی راکب می­‌توان دریافت که CE 02 بگونه­‌ای طراحی شده که برای استفاده سنین مختلف مناسب باشد.

هرچند CE 02 فعلاً یک کانسپت است، اما فضای کوچکی برای قرار دادن اسکیت برد پیش‌­بینی شده که ممکن است در مدل نهایی به محفظه بار تبدیل شود.

ب‌ام‌و CE 02 موتورسیکلتی برقی برای تازه‌کارها

این محصول با هدف جلب نظر مشتریان دارای گواهینامه A1 طراحی شده است، یعنی افرادی که 16 ساله و بیشتر هستند. بنابراین نیروی پیشرانه و حداکثر سرعت این وسیله نباید به ترتیب از 15 اسب‌بخار و 90 کیلومتر برساعت تجاوز کند. پیش‌­بینی می‌شود که شعاع حرکتی این موتورسیکلت 120 کیلوگرمی هم چیزی در حدود 90 کیلومتر باشد.

درصورت ورود CE 02 به خط تولید، به نظر می­‌رسد که قیمت آن بیشتر باید به مدل‌های G310R و GS نزدیک باشد تا CE 04.

با توجه به فناوری­‌ها، طرحها و محصولات جدیدی که در سال‌های اخیر توسط ب‌ام‌و موتوراد معرفی شده، می‌­توان عزم و اراده راسخ این شرکت آلمانی برای نفوذ بیشتر در میان خریداران را درک کرد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : rideapart.com