معرفی های‌فای Z

در آوریل سال 2020 شاهد معرفی نخستین محصول شرکت هیومن هورایزنز (Human Horizons) با نام های‌فای ایکس (HiPhi X) بودیم که بنابر ادعای رسانه‌های چینی با استقبال مشتریان مواجه شده است. اکنون این خودروساز چینی خود را برای عرضه یک محصول جدید آماده ساخته چراکه در تاریخ ششم نوامبر (15 آبان) از مدل های‌فای زد (HiPhi Z) رونمایی کرده است.

های‌فای Z به عنوان سدان پرچمدار هیومن هورایزنز، ظاهری آینده­‌نگرانه دارد و از جدیدترین تکنولوژی‌ها بهره‌مند است.اعضای سری های‌فای، خودروهای برقی با ساختار سبک از جنس آلومینیوم-فولاد هستند، که در ساخت آن‌ها از چرم گیاهی و مواد بازیافتی استفاده شده است.

در ظاهر آینده­‌نگرانه های‌فای Z که به عنوان سدان پرچمدار این شرکت معرفی شده است، خطوط و فرم‌های سیال بدنه به همراه اجزایی همچون چیدمان دیجیتالی اجزای چراغ‌های عقب، باله عقب با حرکت خودکار بسته به شرایط و نصب دوربین به جای آینه­‌های جانبی، جلب نظر می­‌کند.

فضای داخلی های‌فای Z هم بیشتر شبیه به خودروهای کانسپت طراحی شده و بسیاری موارد مثل نمایشگر LCD با قابلیت چرخش در زوایای مختلف و طرح فرمان و نحوه اتصال آن به داشبورد، قابل توجه است. علاوه‌براین های‌فای Z به هوش مصنوعی، درهای NT الکترومغناطیسی و نورپردازی هوشمند داخلی مجهز شده است، که بنابر اعلام شرکت سازنده، توانایی تشخیص شرایط محیطی را دارد.

های‌فای Z سدان برقی از هیومن هورایزنز

این خودرو به مجموعه‌­ای از فناوری­های دستیار رانندگی مجهز است که به یاری دو دوربین 8 مگاپیکسل HD، یک دوربین 2 مگاپیکسل، رادارهای موج 5 میلی‌متری، یک لیدار، چهار دوربین جانبی و 31 حسگر دستیار راننده، فعالیت می‌­کنند.

خودروساز چینی ادعا کرده 95 درصد از فرآیند طراحی این خودرو تکمیل شده است و نمونه نهایی در جریان نمایشگاه خودرو پکن در آوریل 2022 به صورت رسمی رونمایی خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carnewschina.com