معرفی فورد رنجر 2022

یازده سال پس از معرفی نسل ششم فورد رنجر در استرالیا و سایر کشورهای جهان، بالاخره نسل جدید این پیکاپ میان­‌سایز معرفی شده است.

بازنگری در طراحی سازه خودرو، به افزایش فضا برای پیشرانه منجر شده به همین دلیل امکان نصب پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری توربودیزل در سینه فورد رنجر 2022 فراهم شده است.طراحی بدنه با جزئیاتی همچون چیدمان ماتریسی چراغ‌های LED جلو، فرم C شکل این چراغ‌ها و نوار بین آن‌ها، به سایر پیکاپ­‌های مدرن فورد همچون F-150 شباهت پیدا کرده و نسبت به قبل کاملاً متحول شده است.

افزایش 5 سانتی‌متری فاصله بین محورها، فضای بیشتر برای سرنشینان ردیف عقب این پیکاپ 5 نفره را به همراه داشته، درحالی‌که عرض محفظه بار نیز به میزان 5 سانتی‌متر افزایش یافته است. قالب پلاستیکی کف محفظه بار با مقاومت بیشتر، در کشویی محفظه بار به همراه میز کار تاشو و تعبیه رکاب در پشت چرخ‌های عقب برای دسترسی بهتر به این بخش، از تغییرات جدید این پیکاپ به شمار می‌­آید.

طراحی کابین نسل جدید فورد رنجر کاملاً متحول شده و بازطراحی بسیاری قطعات همچون اهرم تعویض دنده، نمایشگر 10.1 یا 12 اینچی لمسی با رابط کاربری SYNC4  و اضافه شدن مواردی همچون ترمز دستی برقی و دوربین 360 درجه، مهمترین تحولات فضای داخلی فورد رنجر 2022 است.

فورد رنجر 2022

براساس اعلام فورد، کمک­‌فنرهای سیستم تعلیق مورد بازنگری قرار گرفته است تا راحتی بیشتری برای سرنشینان فراهم شود.

بازنگری در طراحی سازه خودرو، به افزایش فضا برای پیشرانه منجر شده به همین دلیل امکان نصب پیشرانه 6 سیلندر 3 لیتری توربودیزل در سینه فورد رنجر 2022 فراهم شده است. از جزئیات مشخصات فنی فعلاً بی‌خبریم، اما خروجی این پیشرانه در فورد F-150 برابر با 250 اسب‌­بخار قدرت و 597 نیوتن‌متر گشتاور است.

غیر از پیشرانه مذکور، دو پیشرانه 2 لیتری توربو و توئین توربو 4 سیلندر دیزل به همراه پیشرانه 2.3 لیتری اکوبوست بنزینی هم برای فورد رنجر 2022 در دسترس خواهد بود.

فورد رنجر 2022

بسته به پیشرانه، جعبه‌دنده شش سرعته دستی و شش یا ده سرعته اتوماتیک قابل انتخاب است.

با استناد بر تصاویر رسمی انتشار یافته از فورد رنجر 2022، این خودرو در چهار تریم پایه، XLT، اسپرت و Wildtrak عرضه خواهد شد. فعلاً می‌­دانیم که عرضه XLT در ایالات متحده قطعی شده است، اما دو نسخه اسپرت و Wildtrak به این کشور وارد نخواهد شد. این تصمیم فورد کمی عجیب به نظر می‌­رسد، چراکه قابلیت‌­های آفرودی نسخه Wildtrak می‌­تواند موفقیت این مدل در آمریکا را تضمین نماید.

فورد رنجر 2022

مونتاژ فورد رنجر 2022 از اوایل سال آینده میلادی در تایلند و آفریقای جنوبی آغاز خواهد شد. درباره زمان عرضه در ایالات متحده خبری در دسترس نیست، ولی ثبت سفارش مشتریان اروپایی از اواخر 2022 شروع شده و نخستین نمونه‌­ها در اوایل 2023 به دست مشتریان اهل قاره سبز خواهد رسید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com