شرایط فروش بهمن موتور و ثبت نام طرح جوانی جمعیت بهمن خودرو (مهر 1402)

 • شرايط فروش بهمن موتور

1 مهر: فراخوان طرح عادی و طرح جوانی

شرایط فروش بهمن موتور و ثبت نام طرح جوانی جمعیت بهمن خودرو (مهر 1402)

30 شهریور 1402 09:45

فراخوان فروش بهمن موتور: موعد مهر 1402

نحوه تکمیل فرآیند ثبت نام متقاضیان طرح سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی (طرح عادی) با توجه به اولویت بندی اعلام شده از سوی وزارت صمت با نوبت مهرماه 1402 به صورت فروش فوق العاده خودروی دیگنیتی پرایم فراهم گردیده است. همچنین در این مرحله از ثبت نام امکان انتخاب محصولات دیگر نیز در صورت تمایل مشتریان به شرح جدول ذیل مهیا است:

همچنین علاوه بر طرح فروش عادی، متقاضیانی که در طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده نیز شرکت کرده بودند، امکان ثبت نام در این مرحله را مطابق جدول زیر خواهند داشت:

متقاضیان میتوانند نسبت به واریز وجه خودرو به صورت آنلاین از ساعت 10 صبح شنبه مورخ 1402/07/01 لغایت ساعت 24 یکشنبه مورخ 1402/07/09 اقدام نمایند. لازم به ذکر است تکمیل فرآیند ثبت نام صرفاً به صورت آنلاین و از طریق پورتال جامع ایرانی کار به آدرس bahman.iranecar.com امکان پذیر است که با ارسال پیامک به متقاضیان مرتبط مهرماه اطلاع رسانی خواهد شد. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

شرایط فروش بهمن موتور (PDF)

فراخوان ثبت نام بهمن موتور: موعد مهر 1402

شرایط فروش عادی بهمن موتور، ویژه متقاضیانی که در سامانه یکپارچه خودرو ثبت نام کرده و محصولات فیدلیتی پرایم و ریسپکت پرایم را با موعد مهرماه 1402 انتخاب کرده‌اند، اعلام شد. ثبت نام بهمن موتور از ساعت 10 صبح سه‌شنبه مورخ 1402/06/21 آغاز شده و تا ساعت 24 روز سه‌شنبه مورخ 1402/06/28 نیز ادامه می‌یابد:

ثبت نام نقدی بهمن موتور

علاوه بر متقاضیان طرح فروش عادی، متقاضیانی که در طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت بهمن موتور ثبت نام کرده‌اند، نیز می‌توانند جهت تکمیل ثبت نام و واریز وجه مطابق شرایط زیر، اقدام نمایند:

ثبت نام جوانی جمعیت بهمن موتور

براساس بخشنامه فروش بهمن موتور، جریمه تاخیر در تحویل خودروها، ماهانه معادل 3% بوده و موعد تحویل خودروها نیز در آبان‌ماه 1402 است. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

. طرح فروش عادی بهمن موتور (PDF)
طرح جوانی جمعیت بهمن موتور (PDF)

طرح خودرو فرسوده بهمن موتور: شهریور 1402

امکان ثبت نام نهایی و واریز وجه جهت آن‌دسته از متقاضیان طرح نوسازی خودرو فرسوده بهمن موتور، که فرآیند اسقاط خودروی خود را به اتمام رسانده و اسامی ایشان به شرکت بهمن موتور اعلام شده است، از ساعت 10 صبح روز دوشنبه مورخ 1402/06/06 و مطابق جدول زیر، فراهم می‌شود:

ثبت نام خودرو فرسوده بهمن موتور
طرح نوسازی خودرو فرسوده بهمن موتور

براساس بخشنامه فروش بهمن موتور، ثبت نام از متقاضیان واجد شرایط، به مدت یک هفته ادامه داشته و در نهایت، در پایان روز دوشنبه مورخ 1402/06/13 به اتمام می‌رسد. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

فروش نقدی وانت بهمن موتور: شهریور 1402

شرایط ثبت نام نقدی بهمن موتور با تحویل فوری، ویژه خودروهای کارا و کاپرا 2 اعلام گردید. ثبت نام وانت بهمن موتور، از روز سه‌شنبه مورخ 1402/05/31 آغاز شده و تا روز یکشنبه مورخ 1402/06/05 یا تا زمان تکمیل ظرفیت فروش، ادامه دارد.

ثبت نام وانت بهمن موتور
شرایط فروش فوری بهمن موتور

براساس بخشنامه فروش بهمن موتور، ثبت نام از متقاضیان این طرح، فقط از طریق درگاه عاملیت امکان‌پذیر بوده و سایر مراحل (تشکیل پرونده، تحویل خودرو، مدارک و ...) نیز در عاملیت صورت می‌پذیرد. جزییات بیشتر از از لینک زیر دریافت کنید:

طرح جوانی جمعیت بهمن موتور: مرداد 1402

فراخوان بهمن موتور جهت ثبت نام از متقاضیان «طرح جوانی جمعیت» و متقاضیان «طرح فروش عادی» که در سامانه یکپارچه فروش خودرو، ثبت نام کرده و خودروی دیگینیتی پرایم را با موعد تحویل تابستان 1402 انتخاب نموده‌اند، از سوی شرکت بهمن موتور اعلام گردید. همچنین در این مرحله از ثبت نام، امکان انتخاب سایر محصولات بهمن موتور نیز مطابق جدول زیر، فراهم شده است:

طرح تبدیل دیگنیتی بهمن موتور
فراخوان طرح تبدیل دیگنیتی پرایم بهمن موتور

براساس بخشنامه طرح جوانی جمعیت بهمن خودرو و طرح فروش عادی بهمن خودرو، ثبت نام از متقاضیان واجد شرایط، از ساعت 10 صبح شنبه مورخ 21 مردادماه آغاز شده و حداکثر تا روز پنجشنبه مورخ 26 مردادماه 1402 ادامه خواهد داشت. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

طرح خودرو فرسوده بهمن موتور: مرداد 1402

فراخوان جدید بهمن موتور، ویژه متقاضیانی که فرآیند اسقاط خودرو را به اتمام رسانده و اسامی آنها از سوی ستاد نوسازی ناوگان به شرکت بهمن موتور اعلام شده است، از ساعت 10 صبح روز یکشنبه مورخ 8 مردادماه آغای می‌گردد. ثبت نام طرح فرسوده بهمن موتور، حداکثر تا پایان روز چهارشنبه مورخ 11 مردادماه 1402 ادامه خواهد داشت:

فراخوان ثبت نام بهمن موتور در طرح نوسازی خودرو فرسوده
فراخوان ثبت نام بهمن موتور در طرح نوسازی خودرو فرسوده

براساس بخشنامه فروش بهمن موتور، زمان تحویل خودروها در هفته آخر شهریورماه 1402 است. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

5300 دعوتنامه برای مشتریان صادر شد

مرداد 1402: شرکت بهمن موتور هیچ تعهد معوقه‌ای ندارد و تمام تعهدات خود را به روز کرده است. این شرکت دعوتنامه 5300 دستگاه خودرو برای مشتریان سامانه یکپارچه، که برای ماه های مرداد وشهریوراعلام شده بود، را صادر کرد.

طبق اطلاعیه‌های رسمی بهمن موتور، متقاضیان فیدلیتی پرایم، وانت کارا تک کابین، وانت کارا دو کابین و خودروی ریسپکت پرایم، باید نسبت به تکمیل فرآیند ثبت نام خود اقدام کنند تا به ترتیب زمانی نسبت به تحویل خودرو ها اقدام شود. بهمن موتور بر اساس ضوابط شورای رقابت تنها مجاز به عرضه محصولات خود از طریق نوبت دهی وزارت صمت و سامانه یکپارچه فروش خودرو است و فروش محصولات سواری خارج از این سامانه تخلف محسوب می‌شود. به روز شدن تحویل محصولات به خریداران در شرایط تحریمی نیازمند برنامه ریزی دقیق است که این امر منجر به افزایش رضایتمندی مشتریان بهمن موتور شده است.

فراخوان بهمن موتور برای اولویت شهریور 1402

براساس جدیدترین اطلاعیه شرکت بهمن موتور، آن‌دسته از متقاضیانی که در سامانه فروش یکپارچه خودرو، طرح فروش عادی را با موعد تحویل شهریور 1402 انتخاب کرده‌اند، می‌توانند از روز شنبه مورخ 31 تیرماه 1402 راس ساعت 10 صبح، جهت تکمیل ثبت نام خودرو، به سامانه فروش اینترنتی بهمن موتور مراجعه نمایند:

فراخوان ثبت نام بهمن موتور ویژه متقاضیان طرح عادی

براساس اطلاعیه شرکت بهمن موتور، متقاضیان حداکثر تا ساعت 16 روز شنبه مورخ 7 مردادماه 1402 برای واریز وجه خودروها فرصت دارند.

ثبت نام طرح جوانی جمعیت بهمن موتور

به اطلاع عموم متقاضیان محترم و عاملیت‌های مجاز می‌رساند، نحوه تکمیل فرآیند ثبت نام متقاضیان طرح سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی (طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت) با توجه به اولویت بندی اعلام شده از سوی وزارت صمت با موعد تحویل مردادماه ۱۴۰۲، به صورت آنلاین از ساعت ۱۰:۰۰ روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ لغایت ساعت ۱۶:۰۰ روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ با شرایط ذیل اعلام می‌گردد و بازه زمانی مذکور قابل تمدید نیست.

ثبت نام طرح جوانی جمعیت بهمن موتور
ثبت نام طرح جوانی جمعیت بهمن موتور

تکمیل فرآیند ثبت نام صرفاً به صورت آنلاین و از طریق پورتال جامع ایرانی کار به آدرس bahman.iranecar.com امکان پذیر است که با ارسال پیامک به متقاضیان با موعد تحویل مردادماه اطلاع رسانی خواهد شد. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

ثبت نام بهمن موتور برای سامانه یکپارچه

نحوه تکمیل فرآیند ثبت نام متقاضیان طرح سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی طرح عادی، با توجه به اولویت‌بندی اعلام شده از سوی وزارت صمت با موعد تحویل مردادماه 1402، به صورت آنلاین از ساعت 10 روز چهارشنبه مورخ 1402/04/21 لغایت ساعت 16 روز سه شنبه مورخ 1402/04/27 با شرایط ذیل اعلام می‌گردد و بازه زمانی مذکور قابل تمدید نیست.

فروش فوق العاده بهمن موتور با قیمت جدید

همچنین تکمیل فرآیند ثبت نام صرفاً به صورت آنلاین و از طریق پورتال جامع ایرانی‌کار به آدرس bahman.iranecar.com امکان پذیر است که با ارسال پیامک به متقاضیان با موعد تحویل مرداد ماه 1402، اطلاع‌رسانی خواهد شد. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

اصلاح قیمت پایه محصولات بهمن موتور

تیر 1402: براساس مصوبه جلسه 584 شورای رقابت خودرو مورخ 17 تیرماه 1402، قیمت پایه محصولات بهمن موتور، که توسط سازمان حمایت و در کارگروه‌های مربوطه، بررسی شده و به جمع‌بندی نهایی رسیده است، به شرح جدول زیر اعلام گردید:

قیمت پایه بهمن موتور - تیرماه 1402
مدل قیمت پایه جدید
ریسپکت پرایم 859,001,215
دیگنیتی پرایم 1,103,866,326
دیگنیتی پرستیژ 1,291,042,548
فیدلیتی 5 نفره 991,082,768
فیدلیتی 7 نفره 1,013,665,352

*قیمت‌ها برحسب تومان و بدون احتساب مالیات، عوارض و هزینه‌های جانبی است.

دعوتنامه واریز وجه برای برندگان وانت کارا

خرداد 1402: گروه خودروسازی بهمن‌موتور برای منتخبان وانت کارا مرحله اول فروش یکپارچه خودروها که موعد تحویل هفته سوم مرداد ماه دارند، دعوتنامه واریز وجه ارسال کرده است؛ مشتریان عادی و مادران از ۱۲ ظهر روز 30 خرداد تا ساعت 16 یکشنبه مورخ 4 تیر، برای واریز وجه فرصت خواهند داشت.

مشتریان برای تکمیل فرآیند ثبت‌نام می‌توانند صرفا به صورت آنلاین و از طریق سایت بهمن‌موتور به نشانی bahman.iranecar.com اقدام کنند و از ثبت‌نام در سایت‌های غیر معتبر و با نشانی‌های مشابه، پرهیز کنند.

قیمت کارا تک‌کابین ۴۴۸ میلیون تومان و کارا دو کابین ۴۶۹ میلیون تومان قطعی است؛ خودروها با رنگ سفید و مدل ۱۴۰۲ در هفته سوم مرداد ماه تحویل خواهد شد.  سود انصراف ۱۷.۵ درصد سالانه و جریمه تاخیر در تحویل ۳.۵ درصد ماهانه تعیین شده است.

وزارت صمت به بهمن موتور اخطار داد

خرداد 1402: منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت، در روز 24 خردادماه، نامه‌ای را به مدیرعامل گروه بهمن، مبنی بر لغو عرضه خودرو دیگنیتی در بورس کالا، ارسال کرد.

طبق متن این نامه، پس از اتمام اعتبار مصوبه شصت و سومین نشست شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، از تاریخ دهم آبان ۱۴۰۱ تصمیم‌گیری درباره قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت انجام می‌شود که آن شورا نیز در این راستا «دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری» را در نشست شماره ۵۴۳ موخ ۱۱ بهمن ۱۴۰۱ مصوب و ابلاغ کرده است.

سیاست‌های دستورالعمل ابلاغی در راستای عرضه خودرو به مصرف‌کنندگان واقعی بوده و همه شرکت‌های صنایع خودروسازی موظفند مفاد دستورالعمل مذکور را اجرا کنند. با توجه به بند ۵ ماده ۵ شرایط طرف عرضه این دستورالعمل، عرضه‌کنندگان خودرو مکلفند محصولات تولیدی خود را فقط از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو عرضه کنند. فروش خودرو با قیمت‌های خارج از میزان تعیین شده توسط شورای رقابت نیز مشمول تعزیرات بوده و چنانچه محصول جدیدی نیز عرضه شود، باید توسط شورای رقابت تعیین قیمت شود.

پیش از این دستگاه‌های نظارتی و تنظیم‌گر اقتصادی از جمله سازمان بازرسی کل کشور، شورای رقابت، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و غیره، نیز مراتب مخالفت خود را با عرضه خودرو در بورس کالا از نظر قانونی به کرات اعلام کرده بودند که لازم‌الرعایه است.

بازار خودرو پس از فراز و نشیب‌های چند ماهه اخیر در مدار کاهش قرار گرفته است؛ بر این اساس هرگونه تحرک خارج از چارچوب‌های قانونی که منجر به اختلال در بازار و افزایش قیمت شود، توسط مراجع ذیربط تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

براساس اطلاعات عرضه بورس کالای ایران، ۲۹ خرداد میزبان خودروی دیگنیتی پرستیژ متعلق به شرکت بهمن موتور است. ۶۰۰ دستگاه دیگنیتی پرستیژ سفید رنگ، در تالار خودروی بورس کالا عرضه می‌شود که میزان پیش پرداخت ثبت سفارش خرید، ۱۰۰ درصد قیمت پایه اعلام شده است، بهمن موتور قیمت پایه دیگنیتی پرستیژ را یک میلیارد و ۲۹۶ میلیون تومان اعلام کرده است و موعد تحویل این خودرو نیز ۱۲ شهریور خواهد بود. ‌ برنامه‌ریزی عرضه 600 دستگاه دیگنیتی در بورس کالا در حالی انجام شده است که اعلام شده بود خودروسازی نظیر بهمن‌موتور، ‌به علت تکمیل‌ ظرفیتشان در مرحله اول عرضه در سامانه یکپارچه خودرو، در دور دوم عرضه یکپارچه خودرو حضور ندارد و در دور دوم فقط چهار خودروساز و مونتاژکار محصولاتش را به مشتریان در سامانه یکپارچه عرضه کردند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که برخی دیگر از خودروسازان داخلی هم قصد دارند محصولات پرتقاضای خود را که در دور دوم سامانه یکپارچه عرضه نکرده‌اند، به بورس کالا بیاورند و زیان انباشته خود را از این طریق جبران کنند.

ثبت نام بهمن موتور در بورس: خرداد 1402

مرحله جدید عرضه بهمن موتور در بورس کالا، روز سه‌شنبه مورخ 23 خردادماه 1402 برگزار می‌گردد. در این مرحله، وانت کارا تک‌کابین و دوکابین، مجموعا به تعداد 500 دستگاه قابل خریداری هستند:

عرضه وانت کارا بهمن موتور در بورس کالا - خرداد 1402

براساس بخشنامه فروش بهمن موتور در بورس کالا، شرایط عرضه وانت کارا بصورت زیر اعلام شده است:

 1. مهلت ثبت سفارش تا ساعت ۱۶:۰۰ روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ است.
 2. به منظور مدیریت سفارشهای دریافتی مشتریان کارگزاران امکان مسدودسازی سفارشهای دریافتی را تا ساعت ۱۷:۰۰ روز دوشنبه خواهند داشت.
 3. میزان پیش دریافت خرید محصول به میزان ۵۰ درصد است.
 4. هر کد ملی (اشخاص حقیقی) صرفا امکان ثبت سفارش یک دستگاه خودرو را دارند.
 5. هر شناسه ملی (اشخاص حقوقی) امکان ثبت سفارش حداکثر دو دستگاه خودرو را دارد.
 6. اشخاصی که در عرضه های قبلی، موفق به خرید خودرو شده‌اند و از ابتدای سال ۱۳۹۸ از شرکتهای خودروسازی خودرو خریداری نموده‌اند نیز امکان ثبت سفارش دارند.

عرضه بهمن موتور در بورس: خرداد 1402

شرکت بهمن موتور برای نخستین‌بار، اقدام به عرضه پیکاپ کاپرا 2 در بورس کالا نموده است. براساس بخشنامه فروش بهمن موتور در بورس کالا، روز چهارشنبه مورخ 10 خردادماه 1402، عرضه وانت کاپرا 2 در بورس کالا و با شرایط زیر انجام می‌شود:

شرایط عرضه بهمن موتور در بورس - خرداد 1402
مدل کاپرا 2
ظرفیت عرضه 150 دستگاه
موعد تحویل 10 مرداد 1402
مالیات و عوارض 9 درصد قیمت نهایی
پیش پرداخت 100 درصد
هزینه جانبی 22.783 میلیون
قیمت پایه 849 میلیون

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

فروش فوری کارا و کاپرا: خرداد 1402

ثبت نام جدید بهمن موتور برای تحویل فوری خودروهای وانت کارا و همچنین پیکاپ کاپرا 2 به تعداد محدود و به صورت آنلاین، از روز سه شنبه مورخ 2 خردادماه راس ساعت 10 صبح آغاز شده و تا روز پنجشنبه مورخ 4 خردادماه 1402 نیز ادامه خواهد داشت. ثبت نام بهمن موتور فقط از طریق درگاه عاملیت‌های این شرکت، انجام می‌گردد:

شرایط فروش بهمن موتور - خرداد 1402
مدل کارا تک کابین کارا دو کابین کاپرا 2
کارا تک کابین 448 میلیون 469 میلیون 949 میلیون
رنگ خودرو سفید
مدل خودرو 1402
سود انصراف سالانه 17.5 درصد
جریمه تاخیر ماهانه 2.5 درصد
موعد تحویل هفته دوم تیرماه 1402

*قیمت‌‌ها برحسب تومان است.

شرکت بهمن موتور شروطی را مطابق موارد مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه قرار داده است که در صورت ثبت نام مغایر با این شروط ، ثبت نام متقاضی از سوی شرکت بهمن موتور یک طرفه فسخ و وجه واریز شده به حساب مبدأ مسترد خواهد شد. ثبت نام صرفاً به صورت آنلاین و از طریق سامانه فروش آنلاین بهمن موتور قابل انجام است.

تکذیب خبر فروش مزدا 3 صفر کیلومتر

اردیبهشت 1402: آقای امیر میرمنصف، رئیس سازمان فروش و خدمات پس از فروش گروه بهمن، ضمن اشاره به ماجرای انتشار برخی اخبار در فضای مجازی درباره فروش اقساطی محصولات گروه بهمن، می‌گوید اینگونه اخبار، غیررسمی بوده و اعتبار ندارند.

شرایط فروش اقساطی مزدا سه با مدل 1398

امیر میرمنصف، از مشتریان گروه بهمن خواست تا اطلاعات فروش و ... را تنها از طریق وب سایت رسمی گروه بهمن به ادرس www.bahman.ir دنبال کنند.

گفتنی است طی چند روز گذشته، اخبار نادرستی مبنی بر عرضه محصولات شرکت بهمن موتور از قبیل مزدا 3 با مدل 1398 و همچنین محصولات سواری جدید این گروه به صورت اقساطی در صفحات مجازی دست به دست می‌شد، اما براساس اعلام رسمی گروه بهمن، این خبرها واقعیت ندارد.

تخلف بهمن موتور در فروش غیرقانونی خودرو

اسفند 1401: آقای سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به ارسال گزارش تخلف خودروسازان در فروش بدون ضابطه خودرو به ریاست جمهوری، خبر داده که بیشترین تخلف، مربوط به شرکت بهمن موتور بوده است.

سیدرضا فاطمی امین؛ وزیر صمت

براساس گفته‌های وزیر صمت، شرکت بهمن موتور، خودروها را خارج از ضوابط تعیین‌شده به بعضی از سازمان‌ها واگذار کرده بود، که این تخلف گزارش شد. فروش خارج از ضابطه خودرو توسط خودروسازان اواخر دی ماه 1401 به ریس جمهور ارایه و رسیدگی به آن، به بازرسی ریاست جمهوری سپرده شده بود. حجت الاسلام درویشیان، ریس دفتر بازرسی ریاست جمهوری نیز چندی پیش، درباره واگذاری بی‌ضابطه خودروها گفته بود که درخواست‌های واگذاری خودرو خارج از ضابطه، از قوای مختلف بوده است.

برنامه‌ تولید بهمن موتور در سال 1402

اسفند 1401: محمد ضرابیان، مدیرعامل بهمن موتور، از رشد تولید 35 درصدی این شرکت در سال 1401 و همچنین رشد در زمینه فروش و عرضه خبر داد. بهمن موتور در سال جاری سدان ریسپکت پرایم را به همراه شاسی‌بلند دیگنیتی پرستیژ به سبد محصولات خود اضافه کرد. همچنین ون باری اینرودز نیز به محصولات بهمن موتور اضافه شده است. دو خودرو دیگنیتی پرایم و فیدلیتی پرایم نیز از گذشته در سبد محصولات این شرکت حضور داشته‌اند.

آقای ضرابیان گفت بهمن‌ موتور در سال آینده خودرو فیدلیتی پرستیژ و اس‌یووی XV1 را به بازار عرضه خواهد کرد. همچنین برنامه‌هایی برای عرضه پیکاپ G9 نیز در سال آتی وجود دارد و خودرو دیگنیتی دریم نیز به عنوان یک اس‌یووی فول سایز توسط بهمن موتور به بازار عرضه می‌شود.

وی افزود فیدلیتی پرایم در سال آینده نیز یک محصول کلیدی برای بهمن موتور خواهد بود و سعی بر این است که میزان داخلی سازی این خودرو به 40 درصد و حتی فراتر هم برسد. ضمن اینکه تلاش بر این بوده که تیراژ تولید روزانه فیدلیتی پرایم به 100 دستگاه در روز برسد. ضرابیان اظهار کرد که برنامه سال آینده بهمن موتور تولید 57 هزار دستگاه خودرو است.

نشست خبری دستاوردهای بهمن موتور در 1401

بهمن موتور در سال آینده قصد دارد پیکاپ محبوب کاپرا را در مدل عقب محرک (تک دیفرانسیل) در دو استایل تک کابین و دو کابین هم به بازار عرضه کند. آقای ضرابیان همچنین از آغاز تولید آزمایشی فیدلیتی پرستیژ در سه ماه نخست سال 1402 خبر داد و اظهار کرد که خودروهای وارداتی هم در شش ماه نخست سال 1402 عرضه خواهند شد. بهمن موتور در کنار عرضه محصولات مونتاژی، برنامه عرضه محصولات وارداتی و CBU را هم دارد که ابراز امیدواری کرد در سال آینده امکان عرضه 12 تا 15 هزار دستگاه خودرو وجود داشته باشد.

مهندس پور ابراهیم، عضو هیئت مدیره بهمن موتور، توضیح داد تمهیداتی جهت افزایش ظرفیت‌های این شرکت انجام شده است. مساحت و ظرفیت فعلی کارخانه به 30 هکتار و 65 هزار دستگاه می‌رسد. برنامه‌هایی برای تاسیس سایت دوم تولیدی بهمن موتور تدوین شده و و زمین آن هم خریداری شده است. با احداث سایت تولیدی دوم بهمن موتور طی 5 سال آینده، ظرفیت تولیدی این شرکت به 260 هزار دستگاه در سال می‌رسد.

شرکت بهمن موتور

وی همچنین افزود مرکز تحقیقات و توسعه بهمن موتور با هدف افزایش ساخت داخل و خودکفایی در توسعه و تولید محصول احداث شده که مقدمه‌ساز ایجاد زیرساخت برای توسعه پلتفرم محصولات است. تست سنتر بهمن موتور، مرکزی برای پرزنت خودرو به مشتریان و همچنین امکان تست درایو آن برای مشتریان بوده تا مشتری با دید باز امکان خرید خودرو را داشته باشد. بهمن موتور یک فضای دیگری را هم در جاده مخصوص خریداری کرده که در آن قصد عرضه محصولات وارداتی CBU و همچنین ارائه خدمات مربوط به آن‌ها را دارد.

حسین خضری، مدیرعامل بهمن دیزل، اظهار کرد که یک خط تولید جدید در بهمن دیزل در دست احداث بوده که مدرن‌ترین خط تولید کامیون در ایران محسوب می‌شود. به منظور ارائه خدمات بهتر به خودروهای بهمن دیزل هم یک مجموعه 4 هکتاری در جاده مخصوص کرج تهران خریداری شده که مدرن‌ترین مرکز ارائه خدمات پس از فروش به کامیون‌ها، کامیونت‌ها و کشنده‌های بهمن دیزل است.

محصولات جدید بهمن موتور در 1402

اسفند 1401: آقای اسماعیل نوروزی، عضو هیات مدیره شرکت بهمن موتور، خبر داده که این شرکت در سه ماهه دوم سال 1402، قصد معرفی دیگنیتی دریم را در بازار ایران دارد. 

اما علاوه بر این محصول جدید، دو محصول دیگر از شرکت سوکون (از زیرمجموعه‌های دانگ‌فنگ چین) نیز در حال برنامه‌ریزی برای ورود به کشورمان هستند که به صورت CBU عرضه خواهد شد. محصول اول، یک خودرو هیبرید پیشرفته (Plug-in Hybrid) است که اخیرا در کشور چین معرفی و عرضه عمومی شده و محصول دیگر نیز خودرویی برقی با تکنولوژی Range Extended با نام SERES S5 خواهد بود که در بازار چین، با همکاری شرکت Huawei عرضه می‌گردد.

عرضه بهمن موتور در بورس: 26 بهمن 1401

مرحله جدید عرضه محصولات بهمن موتور در بورس کالا، روز چهارشنبه 26 بهمن‌ماه 1401 برگزار گردید. در این مرحله، مدل‌های کارا تک‌کابین و دوکابین، مجموعا به تعداد 1000 دستگاه، عرضه شده‌اند. شرایط فروش بهمن موتور در بورس کالا، مطابق جدول زیر اعلام شده است:

شرایط عرضه بهمن موتور در بورس کالا - 26 بهمن 1401
مدل کارا تک کابین کارا دو کابین
ظرفیت عرضه 500 دستگاه 500 دستگاه
میزان تقاضا 2078 دستگاه 2178 دستگاه
رنگ خودرو سفید سفید
هزینه جانبی 7 میلیون و 420 هزارتومان 8 میلیون و 760 هزارتومان
موعد تحویل 25 اردیبهشت 1402
مالیات و عوارض 9 درصد قیمت نهایی
پیش پرداخت 50 درصد قیمت پایه
قیمت پایه 291.3 میلیون تومان 301.5 میلیون تومان
میانگین قیمت فروش 359.6 میلیون تومان 373 میلیون تومان
قیمت تمام شده 399.3 میلیون تومان 415.3 میلیون تومان

*قیمت‌ تمام شده، بدون احتساب کارمزد و بدون احتساب خواب پول است.

براساس بخشنامه فروش بهمن موتور در بورس کالا، هیچگونه محدودیتی برای خریداران وانت کارا وجود ندارد. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط ثبت نام بهمن موتور در بورس کالا (PDF) ««


قیمت بهمن موتور در سال 1402

در جدول زیر، آخرین تغییرات قیمت محصولات بهمن موتور را در سال 1402 مشاهده می‌کنید:

زمان تیر
ریسپکت پرایم 973.760
دیگنیتی پرایم 1249.600
دیگنیتی پرستیژ -
فیدلیتی پرایم 5 نفره 1123.500
فیدلیتی پرایم 7 نفره 1148.800
کارا تک کابین 448.015
کارا دو کابین 469.015
کاپرا 2 949
ون باری اینرودز 699.015

*قیمت‌ها برحسب میلیون تومان است.

قیمت بهمن موتور در سال 1401

در جدول زیر، آخرین تغییرات قیمت محصولات بهمن موتور را در سال 1401 مشاهده می‌کنید:

زمان فروردین اردیبهشت خرداد شهریور آبان
ریسپکت پرایم - - - 737 ثابت
دیگنیتی پرایم - 935 ثابت ثابت ثابت
دیگنیتی پرستیژ - - - - 1,120
فیدلیتی پرایم 5 نفره - 844 ثابت ثابت ثابت
فیدلیتی پرایم 7 نفره - 859 ثابت ثابت ثابت
کارا تک کابین 255.7 ثابت 325 ثابت ثابت
کارا دو کابین 268 ثابت 337.5 ثابت ثابت
کاپرا 2 568.9 ثابت 652 ثابت ثابت
ون باری اینرودز - - 559 ثابت ثابت

*قیمت‌ها برحسب میلیون تومان است. 

قیمت بهمن موتور در سال 1400

در جدول زیر، آخرین تغییرات قیمت نمایندگی بهمن موتور را در سال 1400 مشاهده می‌کنید:

زمان فروردین اردیبهشت خرداد تیر شهریور آبان بهمن
دیگنیتی پرایم 749.5 ثابت ثابت ثابت ثابت 795 859.9
فیدلیتی پرایم 5 نفره - - 655 ثابت ثابت 735 785.9
فیدلیتی پرایم 7 نفره - - 670 ثابت ثابت 747 797.9
کارا تک کابین 210.8 220 ثابت 236.5 251 ثابت ثابت
کارا دو کابین 225.8 238 ثابت 252.9 269 ثابت ثابت
کاپرا 2 560.8 ثابت ثابت ثابت ثابت ثابت ثابت
ون باری اینرودز - - - - - - 498

*قیمت‌ها برحسب میلیون تومان است. 

نحوه ثبت نام بهمن موتور در بورس کالا

اگر به دنبال شرایط ثبت نام بهمن موتور در بورس کالا هستید و قصد خرید محصولات بهمن موتور از بورس کالا را دارید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • احراز هویت اینترنتی در سامانه اینترنتی sejam.ir
 • انتخاب یکی از کارگزاری‌ها از طریق سامانه اینترنتی ebgo.ir
 • ثبت نام در کارگزاری و ارسال مدارک لازم
 • دریافت کد بورس کالا جهت انجام معامله در بورس
 • افتتاح حساب وکالتی در نزد بانک
 • واریز مبلغ پیش ثبت نام خودرو در حساب وکالتی
 • ثبت سفارش خرید خودرو (تا قبل از شروع عرضه)
 • شرکت در فرآیند حراج خودرو (در روز عرضه)
 • واریز کامل وجه خودرو در مهلت قانونی (در صورت برنده شدن)
 • مراجعه به نمایندگی و تکمیل مراحل ثبت نام بهمن موتور
 • تحویل گرفتن خودرو از نمایندگی در موعد مقرر

همچنین در مقالات زیر، جزییات کامل‌تری درباره چگونگی ثبت نام خودرو در بورس، قیمت خودروهای عرضه شده در بورس کالا و همچنین زمان عرضه خودرو در بورس را مطالعه می‌کنید:

شرایط عرضه بهمن موتور در بورس کالا 1401

آخرین جزییات عرضه بهمن خودرو در بورس کالا، شامل زمان عرضه بهمن موتور در بورس، پایه قیمت بهمن موتور در بورس کالا و همچنین قیمت تمام شده بهمن موتور در بورس، را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

خودروهای عرضه شده در بورس کالا در سال 1401
زمان عرضه مدل خودرو عرضه تقاضا پایه(1) جانبی(2) میانگین(3)
5/26 فیدلیتی 5نفره+سفید 90 531 758.5 17.1 966
5/26 فیدلیتی 5نفره+مشکی 85 411 758.5 17.1 966.7
5/26 فیدلیتی 7نفره+سفید 90 534 772 17.3 966.5
5/26 فیدلیتی 7نفره+مشکی 85 589 772 17.3 1,027
5/26 دیگنیتی+سفید 125 553 821.5 39.4 1,033
5/26 دیگنیتی+مشکی 125 867 821.5 39.4 1,088
6/30 دیگنیتی+سفید/قرمز 38 253 821.5 39.4 1,035
6/30 دیگنیتی+سفید/مشکی 38 339 821.5 39.4 1,024
6/30 دیگنیتی+مشکی/قرمز 38 499 821.5 39.4 1,100
6/30 دیگنیتی+مشکی/مشکی 38 408 821.5 39.4 1,066
7/2 کارا تک کابین 175 34 291.3 7.4 291.3
7/2 کارا دو کابین 121 82 301.5 8.7 301.5
8/2 کارا تک کابین 50 11 291.3 7.4 291.3
8/2 کارا دو کابین 65 80 301.5 8.7 316.6
8/22 فیدلیتی 5نفره+سفید 98 410 758.5 17.1 1,050
8/22 فیدلیتی 5نفره+مشکی 98 419 758.5 17.1 1,066
8/22 فیدلیتی 7نفره+سفید 98 441 772 17.3 1,096
8/22 فیدلیتی 7نفره+مشکی 98 570 772 17.3 1,128
8/23 دیگنیتی+سفید/قرمز 48 283 821.5 39.4 1,170
8/23 دیگنیتی+سفید/مشکی 48 448 821.5 39.4 1,185
8/23 دیگنیتی+مشکی/قرمز 48 606 821.5 39.4 1,286
8/23 دیگنیتی+مشکی/مشکی 48 455 821.5 39.4 1,203
8/24 کارا تک کابین 50 19 291.3 7.4 291.3
8/24 کارا دو کابین 65 102 301.5 8.7 304.4
9/21 فیدلیتی 7نفره+سفید 243 1,826 772 17.3 1,171.4
9/21 فیدلیتی 7 نفره+مشکی 243 1,519 772 17.3 1,200.3
9/22 دیگنیتی+پرایم+سفیدمشکی 53 474 821.5 39.4 1,281.8
9/22 دیگنیتی+پرایم+سفیدقرمز 53 396 821.5 39.4 1,261.3
9/22 دیگنیتی+پرایم+مشکی‌مشکی 54 450 821.5 39.4 1,290.8
9/22 دیگنیتی+پرایم+مشکی‌قرمز 54 470 821.5 39.4 1,342.2
9/23 دیگنیتی+پرستیژ+سفیدمشکی 26 382 996.5 33.9 1,752
9/23 دیگنیتی+پرستیژ+سفیدقرمز 26 382 996.5 33.9 1,797
9/23 دیگنیتی+پرستیژ+مشکی‌مشکی 27 450 996.5 33.9 1,901
9/23 دیگنیتی+پرستیژ+مشکی‌قرمز 27 470 996.5 33.9 2,150
9/27 کارا+تک کابین 492 380 291.3 7.4 291.3
9/27 کارا+دو کابین 150 448 301.5 8.7 321.4
10/5 دیگنیتی+پرستیژ+سفیدمشکی 126 478 997 33.9 1,674.1
10/5 دیگنیتی+پرستیژ+سفیدقرمز 126 357 997 33.9 1,642.1
10/5 دیگنیتی+پرستیژ+مشکی‌مشکی 127 416 997 33.9 1,705.9
10/5 دیگنیتی+پرستیژ+مشکی‌قرمز 127 396 997 33.9 1,670.5
10/20 کارا+دوکابین 500 1,438 301.5 8.7 333
10/21 فیدلیتی 7نفره+مشکی 750 3,939 772 17.3 1,267
11/25 فیدلیتی پرایم 5 نفره+سفید 250 831 759 17.1 1,357
11/25 فیدلیتی پرایم 5 نفره+مشکی 250 720 759 17.1 1,362
11/25 فیدلیتی پرایم 7 نفره+سفید 250 993 772 17.3 1,440
11/25 فیدلیتی پرایم 7 نفره+مشکی 250 1,336 772 17.3 1,536
11/25 ریسپکت پرایم+سفید 300 1,792 643 36.1 1,095
11/25 ریسپکت پرایم+مشکی 200 1,069 643 36.1 1,110
11/26 کارا+تک کابین 500 2,078 291.3 7.4 359.6
11/26 کارا+دو کابین 500 2,178 301.5 8.7 373

(1): قیمت پایه، قیمت خام خودرو بوده و برحسب میلیون تومان است.
(2): هزینه‌های جانبی شامل بیمه شخص ثالث، صدور اسناد و مدارک، خدمات پست و ... برحسب میلیون تومان است که باید توسط خریدار پرداخت گردد. ضمن اینکه مالیات بر ارزش افزوده و سایر عوارض، بر مبنای قیمت نهایی خودرو بوده و باید توسط خریدار پرداخت گردد.
(3) قیمت میانگین، متوسط قیمت حداقل و قیمت حداکثر ثبت شده بوده و برحسب میلیون تومان است.


اخبار شرکت بهمن موتور

برای اطلاع از آخرین اخبار شرکت بهمن موتور، شامل طرح پیش فروش خودروهای بهمن موتور، طرح فروش فوری بهمن موتور، طرح فروش اقساطی محصولات بهمن موتور و شرایط فروش خودروهای سنگین بهمن موتور، مطالب منتخب زیر را مطالعه کنید:

همچنین در مقاله سرویس ادواری بهمن موتور می‌توانید آخرین اخبار سرویس محصولات بهمن موتور، شرایط جدید گارانتی خودروهای بهمن و جدیدترین اخبار خدمات پس از فروش شرکت بهمن موتور را مشاهده کنید. اگر شما هم یکی از مالکان محصولات شرکت بهمن موتور هستید، احتمالا خواندن مقالات زیر نیز برای‌تان مفید خواهد بود:

اخبار شرکت بهمن دیزل

جدیدترین شرایط فروش بهمن دیزل، نحوه عرضه کامیون های بهمن دیزل در بازار، قیمت محصولات بهمن دیزل، شرایط پیش فروش کامیون کشنده امپاور و شرایط فروش نقدی کامیونت فورس و همچنین شرایط فروش کامیون فاو سیبا موتور را در مطالب منتخب زیر بخوانید:

آرشیو

فراخوان فروش بهمن موتور

31 شهریور 1402
دانلود فایل PDF

فراخوان طرح فروش عادی با موعد مهر 1402

19 شهریور 1402
دانلود فایل PDF

فراخوان طرح جوانی جمعیت با موعد مهر 1402

19 شهریور 1402
دانلود فایل PDF

طرح نوسازی خودرو فرسوده بهمن موتور

4 شهریور 1402
دانلود فایل PDF

طرح فروش فوری بهمن موتور: شهریور 1402

31 مرداد 1402
دانلود فایل PDF

طرح جوانی جمعیت بهمن موتور: مرداد 1402

21 مرداد 1402
دانلود فایل PDF

طرح فروش عادی بهمن موتور: مرداد 1402

21 مرداد 1402
دانلود فایل PDF

ثبت نام طرح خودرو فرسوده بهمن موتور

7 مرداد 1402
دانلود فایل PDF

ثبت نام طرح جوانی جمعیت بهمن موتور

20 تیر 1402
دانلود فایل PDF

ثبت نام متقاضیان مرحله دوم طرح یکپارچه

18 تیر 1402
دانلود فایل PDF

عرضه وانت کارا در بورس کالا

21 خرداد 1402
دانلود فایل PDF
دیدگاه کاربران