معرفی یانگ گوانژیائوژین، هاچ‌بک برقی چینی

با افزایش استقبال مشتریان از خودروهای برقی، هر روز شاهد ورود یک بازیگر تازه به میدان هستیم. خودروی L400 از شرکت یانگ گوانژیائوژین YOUNG Guangxiaoxin - - یکی از تازه‌واردهای بازار است، خودرویی کوچک با قیمت 59.800 یوان (9400 دلار) که بنابر اعلام سازنده برای حمل 4 سرنشین طراحی شده است.

مجموعه باتری 38.54 کیلووات ساعت لیتیوم-یون، ظرف 10 ساعت و نیم، شارژ می‌شود و شعاع حرکتی 402 کیلومتر را برای آن فراهم می­‌کند.در نمای جلو با چراغ‌های C شکل، لوگوی سازنده بر پیشانی خودرو و فرم ذوزنقه ورودی هوا در پایین سپر مواجه هستیم. غیر از دیلایت، تنظیم ارتفاع و چراغ بدرقه هم برای سامانه روشنایی این خودرو پیش‌­بینی شده است.

در نمای جانبی با سقف مشکی و رینگ‌های  15 اینچی مشکی با تایرهای 185/55 روبرو هستیم، درحالی‌که در نمای عقب، چراغ‌های نسبتا کوچک عقب و نوار ارتباطی میان آن‌ها دیده می­‌شود.

طول، عرض، ارتفاع  فاصله بین محورهای یانگ گوانژیائوژین L400 به ترتیب برابر با 3.74، 1.655، 1.55 و 2.415 متر اعلام شده است. با توجه به آن‌که شرکت سازنده بر چهار نفره بودن L400 تاکید کرده، نمی­‌توان انتظار داشت که سه سرنشین بزرگسال در ردیف عقب احساس راحتی کنند. فضای صندوق بار هم 230 لیتر است، که پس از تا شدن صندلی‌­های عقب به 540 لیتر افزایش می‌یابد.

یانگ گوانژیائوژین هاچ‌بک برقی چینی

طراحی فضای کابین L400 در کمال سادگی انجام شده و غیر از صفحه پشت آمپر دیجیتال و نمایشگر 10 اینچی با پشتیبانی از مسیریاب، بلوتوث و فرامین صوتی، نکته مهم دیگری ندارد. این خودروی برقی چینی به صورت استاندارد به اینترنت بی‌سیم هات‌اسپات، ABS و EBD ترمزها، دو کیسه هوا، سنسور فشار باد تایر، دوربین و سنسور عقب، روکش چرم مصنوعی صندلی‌­ها و تنظیم دستی صندلی­‌ها مجهز شده است.

یانگ گوانژیائوژین هاچ‌بک برقی چینی

نیروی محرکه این خودرو از پیشرانه برقی با 48 اسب­‌بخار قدرت و 125 نیوتن‌متر گشتاور تامین شده که این خودرو را به حداکثر سرعت 100 کیلومتر برساعت می­‌رساند. مجموعه باتری 38.54 کیلووات ساعت لیتیوم-یون، ظرف 10 ساعت و نیم، شارژ می‌شود و شعاع حرکتی 402 کیلومتر را برای آن فراهم می­‌کند. با اتصال باتری به جریان سریع، زمان شارژ به 36 دقیقه کاهش می‌­یابد.

سیستم تعلیق این خودروی 1091 کیلوگرمی در محور جلو با چیدمان مستقل مک­‌فرسون طراحی شده که نیروی پیشرانه را دریافت می­‌کند.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : min.news