انتشار اولین تصاویر از رولزرویس اسپکتر

در سپتامبر گذشته و به واسطه یک فیلم تبلیغاتی، از برنامه رولزرویس برای ساخت نخستین محصول برقی خود به نام اسپکتر باخبر شدیم. اکنون به نظر می‌­رسد که عکاسان حوزه خودرو موفق به ثبت چندین تصویر از نمونه اولیه این خودرو شده‌­اند، که جزئیات بیشتری از طراحی اسپکتر را به معرض نمایش می‌گذارد.

با وجود شباهت به ریث، رولزرویس اسپکتر یک محصول کاملاً جدید است، که روی ساب‌فریم آلومینیومی مشترک رولزرویس شکل گرفته است. این سازه ماژولار از ابتدای طراحی بگونه‌­ای توسعه یافته که قابلیت نصب پیشرانه برقی را نیز داشته باشد.فرم کلی بدنه این کوپه الکتریکی را می­‌توان شبیه به مدل ریث دانست که پیش از این توسط رولزرویس عرضه شده است، اما غیر از جلوپنجره سنتی رولزرویس و دهنه بزرگ پایین سپر برای حسگرهای سامانه ایمنی، نکته مهم دیگری هم در طراحی بخش جلوی بدنه وجود دارد، که طراحی دوقسمتی چراغ‌های جلوست.

همچون سایر محصولات برند بریتانیایی در سال‌های اخیر، در این مدل هم با درهای بزرگ معروف به سوئیساید، کاپوت کشیده و سقف شیب­دار روبرو هستیم. اما با نگاهی دقیق‌­تر می­‌توان دریافت که فرم بدنه حالتی عضلانی پیدا کرده و یک باله هم در بخش عقب نصب شده است. خط حاشیه شیشه‌های جانبی با نوار عریض کرومی مشخص شده، درحالی‌که دیفیوزر عقب با رنگ مشابه زیرسپری جلو و رکاب‌­های جانبی قابل مشاهده است.

با وجود شباهت به ریث، رولزرویس اسپکتر یک محصول کاملاً جدید است، که روی ساب فریم آلومینیومی مشترک با مدل‌های گوست، کالینان و فانتوم شکل گرفته است. این سازه ماژولار از ابتدای طراحی بگونه‌­ای توسعه یافته که قابلیت نصب پیشرانه برقی را نیز داشته باشد. البته رولزرویس فعلاً به مشخصات موتورهای برقی این مدل اشاره نکرده، ولی از قدرت و شعاع حرکتی «شایسته» برای این خودرو سخن گفته است.

انتشار اولین تصاویر از رولزرویس اسپکتر

طی ماه­‌های آینده و پس از پیمایش 2.5 میلیون کیلومتر در جاده‌­های مختلف سراسر جهان و شرایط گوناگون آب و هوا و مسیر، اسپکتر احتمالاً برای معرفی رسمی آماده خواهد بود. نکته جالب این‌که این آزمایش‌ها شرایط استفاده از این خودرو در طی 400 سال را شبیه‌سازی کرده تا پیش از رونمایی رسمی، از توانایی و دوام اسپکتر اطمینان حاصل شود.

بنابر اظهارنظر مدیرعامل رولزرویس، نخستین نمونه­‌های اسپکتر در سه ماهه چهارم سال 2023 به مشتریان تحویل داده می‌­شود.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : carscoops.com