انتشار اولین تصاویر از رنو آسترال

به نظر می‌­رسد شرکت رنو در حال انجام کارهای نهایی برای تکمیل محصول جدید خود است. این خودرو که آسترال - Austral - نام گرفته، قرار است به عنوان جایگزین یک کراس‌­اور دیگر به نام کَجار در نیمه اول سال جاری میلادی وارد بازار شود.

خودروساز فرانسوی از امکان نصب دو پیشرانه بنزین­‌سوز هیبرید روی آسترال سخن گفته، بنابراین قرار نیست در این خودرو از موتور دیزل استفاده شود.آسترال اکنون در حال گذراندن مراحل آخر بررسی‌­هاست، که به عنوان گواهی نهایی پیش از معرفی شناخته می­‌شود. البته آخرین مرحله به معنای راحت‌ترین مرحله نیست، چراکه ناوگانی شامل صد دستگاه رنو آسترال باید مسافتی در حدود 2 میلیون کیلومتر در فرانسه، اسپانیا، آلمان و رومانی را طی کنند. خودروساز فرانسوی اعلام کرده از 900 راننده برای انجام این تست یاری خواهد گرفت، که 1.4 میلیون کیلومتر را در پیست مسابقات و 600 هزار کیلومتر را در مسیرهای جاده­ای رانندگی می­‌کنند.

با توجه به طول 4.51 متری بدنه رنو آسترال، می‌­توان دریافت که این خودرو کمی بزرگتر و عریض­‌تر از کَجار است، اما فعلا از ابعاد دقیق این خودرو اطلاع دقیقی نداریم. با وجود پوشش‌­های استتاری روی بدنه این کراس­‌اور جدید، می‌توان شباهت آسترال با مگان E-Tech را درک کرد.

رنو آسترال

علاوه بر انتشار تصاویر اولیه، خودروساز فرانسوی از امکان نصب دو پیشرانه بنزین­‌سوز هیبرید روی آسترال سخن گفته، بنابراین قرار نیست در این خودرو از موتور دیزل استفاده شود.

دو گزینه مذکور شامل پیشرانه 1.3 لیتری با سامانه هیبرید-خفیف 12 ولتی و پیشرانه 1.2 لیتری TCe با فناوری هیبرید-خفیف 48 ولتی خواهد بود، که احتمالاً بخش اعظمی از فروش رنو آسترال به همین گزینه دوم اختصاص یابد. به نظر می­‌رسد رنو در حال کار روی نسخه برقی آسترال باشد تا در آینده نزدیک این نسخه را نیز عرضه کند.

رنو از حداکثر قدرت 200 اسب­‌بخار دو پیشرانه درنظر گرفته شده برای آسترال و آلایندگی دی­‌اکسید کربن کمتر آن‌ها خبر داده، ولی تا لحظه نگارش این مطلب، جزئیات دیگری درباره مشخصات فنی محصول جدید رنو منتشر نشده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com