ثبت رکورد تولید چهل میلیون دستگاه فورد F-150

شرکت فورد به نقطه عطف مهمی در تاریخ فعالیت خود رسیده، چراکه آمار تولید سری F به عنوان یکی از محبوب­‌ترین خودروهای پیکاپ جهان، از مرز 40 میلیون دستگاه عبور کرده است.

یکی از تغییرات بنیادین که در طول زندگی فورد سری F اتفاق افتاده، عرضه پیشرانه 3.5 لیتری شش سیلندر توئین توربو با فناوری هیبرید اکوبوست است.نسل اول فورد سری F نخستین بار در سال 1948 به جهانیان معرفی شد و همچنان روی خط تولید قرار دارد. خانواده سری F در طول 40 سال گذشته همواره به عنوان پرفروش‌­ترین خودروی ایالات متحده شناخته می­‌شود.

اما لقب پرافتخار چهل میلیون‌امین دستگاه از سری F، به یک دستگاه فورد F-150 ترمور مدل 2022 رسیده است، که با رنگ نقره‌­ای Iconic تزئین شده و به خریدار اهل تگزاس تحویل خواهد شد.

سری F که اکنون در چهاردهمین نسل به حیات خود ادامه می‌­دهد، از یک وانت نیم تنی به یک پیکاپ باری قدرتمند با ویژگی­‌های مشترک با خودروهای لوکس تبدیل شده است.

یکی از تغییرات بنیادین که در طول زندگی فورد سری F اتفاق افتاده، عرضه پیشرانه 3.5 لیتری شش سیلندر توئین توربو با فناوری هیبرید اکوبوست است، که 430 اسب­‌بخار قدرت و 773 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار این خودرو قرار می‌دهد. در صورت تجهیز این مدل به ژنراتور Pro Power، چهار خروجی 120 ولتی و یک خروجی 240 ولت هم به پیکاپ آمریکایی اضافه می­‌شود که قابلیت‌های کاربردی آن را افزایش خواهد داد.

ثبت رکورد تولید چهل میلیون دستگاه فورد F-150

امسال قرار است یک تحول مهم دیگر هم درمورد سری F رخ دهد، چراکه نسخه برقی F-150 با لقب Lightning در اواخر امسال وارد بازار خواهد شد. این نسخه بسته به تریم انتخابی، بین 426 تا 536 اسب­‌بخار قدرت ارائه می‌دهد، درصورتی‌که گشتاور همواره 1050 نیوتن‌متر خواهد بود.

شعاع حرکتی نیز بین 368 تا 480 کیلومتر اعلام شده است. یکی دیگر از ویژگی­‌های جالب نسخه Lightning از فورد سری F، قابلیت تامین برق برای منزل تا سقف 9 ساعت است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید