مطالعه‌ای درباره میزان باکتری خودروها

مطالعه جدیدی که توسط محققان علوم زیستی دانشگاه Aston انجام شده، نشان می‌دهد که خودروها می‌توانند کثیف‌تر از یک توالت معمولی باشند! بنابراین، اگر عادت دارید که در خودرو خود غذا بخورید، بهتر است در تصمیم خود تجدید نظر کنید.

بر خلاف تصور عموم مردم، تمیز‌ترین بخش خودرو فرمان است! با وجود این که دست رانندگان دائما روی فرمان است، اما به اندازه سایر بخش‌های خودرو کثیف نیست.محققان در این تحقیق، از دو توالت و پنج خودرو (که یکی از آن‌ها تنها دو سال کار کرده بود)، نمونه تهیه کردند؛ متاسفانه در خودروها، همان باکتری‌های موجود در مدفوع یافت شد. بیش‌ترین میزان این باکتری‌ها، در قسمت بدنه وجود داشت؛ جایی که اکثر مردم مواد غذایی خود را جا‌به‌جا می‌کنند.

باکتری‌های مدفوع، معمولا روی صندلی راننده یافت می‌شوند. در حال حاضر کثیف‌ترین مکان در خودرو، صندوق محسوب می‌شود که 1425 باکتری در آن یافت شد. پس از آن، صندلی راننده قرار دارد که 649 باکتری دارد. اهرم تعویض دنده با 407 باکتری، صندلی عقب با 323 باکتری و داشبورد با 317 باکتری، در مراتب بعدی قرار دارند.

خودروها کثیف‌تر از کاسه توالت!

بر خلاف تصور عموم مردم، تمیز‌ترین بخش خودرو فرمان است! با وجود این که دست رانندگان دائما روی فرمان است، اما به اندازه سایر بخش‌های خودرو کثیف نیست. محققان اعتقاد دارند که شیوع ویروس کرونا و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها سبب این نتیجه شده است‌.

این مطالعه کوچک همچنین نشان داد که هر چه خودرو قدیمی‌تر باشد، احتمال وجود باکتری‌ها بیش‌تر می‌شود.

دکتر Jonathan Cox در این باره می‌گوید که نیازی نیست بیش از حد نگران باشیم؛ اما باید بدانیم که همه کثیفی‌ها با چشم دیده نمی‌شوند و باید برای تمیز نگه داشتن خودرو خود بیش‌تر تلاش کنیم؛ زیرا خطر ابتلا به بیماری را کاهش می‌دهد.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : carscoops.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید