سینوتراک VGV VX7
سینوتراک VGV VX7
سینوتراک VGV VX7
سینوتراک VGV VX7
سینوتراک VGV VX7
سینوتراک VGV VX7
سینوتراک VGV VX7
Sinotruk VGV VX7
Sinotruk VGV VX7
Sinotruk VGV VX7
Sinotruk VGV VX7

معرفی VX7، نخستین پیکاپ سینوتراک VGV

شرکت چینی سینوتراک (Sinotruk) که به عنوان سازنده کامیون و خودروهای سنگین شناخته می‌شود و کارخانجاتی در هنگ‌کنگ و پاکستان احداث کرده، با معرفی زیربرند سینوتراک VGV به بازار خودروهای سواری هم وارد شده است. پس از معرفی شاسی‌­بلند VGV U75PLUS، این شرکت اکنون نخستین پیکاپ ساخت خود یعنی VX7 را نیز معرفی کرده است.

در نمای جانبی سینوتراک VX7، با یک خودروی شاسی­‌بلند مواجه هستید که محفظه بار به انتهای بدنه آن چسبیده است. این سبک طراحی را قبلا در هوندا ریجلاین مشاهده کرده­‌ایم.این خودرو روی شاسی مشترک با U75PLUS شکل گرفته و البته در نمای جلو نیز غیر از لوگو و جزئیات جلوپنجره، در سایر موارد به این مدل شباهت دارد.

در نمای جانبی سینوتراک VX7، با یک خودروی شاسی­‌بلند مواجه هستید که محفظه بار به انتهای بدنه آن چسبیده است. این سبک طراحی را در هوندا ریجلاین مشاهده کرده­‌ایم، اما در میان شرکت‌های چینی، ابتدا جیلی و بعد سینوتراک هم قصد دارند از این روش استفاده کنند. در نمای عقب سینوتراک VX7 نیز با دو چراغ L شکل و البته یک نوار نورانی سرتاسری مواجه هستیم.

ابعاد سینوتراک VX7 در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 5.015، 1.87، 1.732 و 2.8 متر اعلام شده است، که افزایش 186 میلیمتری طول بدنه نسبت به شاسی­‌بلند U75PLUS را نشان می­‌دهد.

سینوتراک VGV VX7

ابعاد محفظه بار نیز 1.114، 1.438 و 0.588 متر اعلام شده که چندان زیاد به نظر نمی‌­رسد، ولی باید توجه داشت که دو محفظه جعبه­‌ای شکل در کف خودرو تعبیه شده است، که می­‌تواند کاربردی باشد. رکاب برقی برای دسترسی بهتر به این بخش را هم نباید فراموش کرد.

طراحی فضای کابین VX7 شبیه به همتای شاسی­‌بلند این خودرو بوده و شامل فرمان سه شاخه و نمایشگر بزرگ عمودی در مرکز داشبورد می­‌شود. غیر از این‌ها و تزئین دورنگ کابین، باید به قابلیت تغییر زاویه تا 120 درجه برای صندلی‌­های عقب سینوتراک VX7 و همچنین امکان سفارش سقف شیشه‌ای پانوراما برای تریم کامل این خودرو اشاره کرد، که این مورد آخری در خودروهای پیکاپ کمتر یافت می­‌شود.

سینوتراک VGV VX7

سینوتراک VX7 به پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ GDI مجهز شده است، که 221 اسب­‌بخار قدرت و 380 نیوتن‌متر گشتاور را از طریق جعبه‌دنده 8 سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می­‌کند. گویا این پیشرانه از ساخته­‌های شرکت گریت‌وال است.

قیمت سینوتراک VX7 برابر با 115,800 یوان تعیین شده که تقریبا معادل 18,200 دلار است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : inf.news