معرفی مورگان سوپر 3

شرکت مورگان در راستای حفظ پیشینه 113 ساله خود ، یک مدل سه چرخه کاملاً جدید معرفی کرده که در عین هویت و ظاهر شبیه به نسل‌های قبلی، جایگاهی متفاوت در میان محصولات این شرکت پیدا کرده است.

نیروی حرکتی مورگان سوپر 3 از پیشرانه 3 سیلندر تنفس طبیعی ساخت فورد تامین شده و جعبه‌دنده پنج سرعته دستی آن با مزدا MX-5 مشابه است.مورگان سوپر 3 از نظر ظاهری روی پلتفرم آلومینیومی مونوکوک شکل گرفته، که بنابر اعلام شرکت سازنده، در ستون‌های A تقویت شده و در عین وزن سبک، از مقاومت بالایی برخوردار است. برخلاف پیشینیان، در آن از پیشرانه V-twin خبری نیست.

طراحی کابین مورگان سوپر 3 از پایه انجام شده و فضای بیشتری نسبت به مدل‌های مشابه قبل دارد. مورگان به مشتریان اطمینان داده که تمام بخش‌های کابین این خودرو حتی در پورت‌های USB و نمایشگرهای دیجیتال، کاملاً در برابر نفوذ آب و گرد و خاک عایق شده است.

استفاده وسیع از قطعات فلزی در کابین این خودرو، جلب نظر می­‌کند. از میان همه، می­‌توان به دکمه استارت پیشرانه اشاره کرد، که با الهام از طراحی این قطعه در هواپیماهای نظامی شکل گرفته است.

مورگان سوپر 3

نیروی حرکتی مورگان سوپر 3 از پیشرانه 3 سیلندر تنفس طبیعی ساخت فورد تامین شده است، که فعلاً از خروجی آن اطلاعی نداریم ولی از سوی مورگان، قدرتمند و کافی برای Super 3 توصیف شده است. این پیشرانه به جعبه‌دنده پنج سرعته دستی متصل می‌شود که در مزدا MX-5 هم نصب شده، اما برای مورگان مورد برخی تغییرات قرار گرفته است.

مورگان سوپر 3 از همین حالا در بریتانیا، اروپا و ایالات متحده قابل سفارش است، اما تحویل به مشتریان اروپایی ظرف چند ماه آینده آغاز می­‌شود درحالی‌که خریداران آمریکایی باید تا اواخر سال 2022 منتظر بمانند. پس از آن، نوبت به معابر ژاپن و استرالیا می­‌رسد، تا میزبان مورگان سوپر 3 شوند.

مورگان سوپر 3

قیمت پایه مورگان سوپر 3 در بریتانیا 34,958 پوند تعیین شده است، که تقریباً برابر با 47,070 دلار است. از قیمت این خودرو در ایالات متحده فعلا اطلاعی در دسترس نیست.

شرکت مورگان قصد دارد Super 3 را در تاسیسات خود در وُرچِستر شایر در بریتانیا به تولید برساند.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید