معرفی فیات ای-اولیسه 2022

در روزگار نه چندان دور، فیات اولیسه در بازار خودروهای مینی‌­ون اروپا، از موقعیت مناسبی برخوردار بود. این خودرو در سال 2010 از صحنه خارج شد، اما خبر خوش این‌که، اولیسه با پیشرانه برقی و طراحی کاملاً جدید به میدان بازگشته است.

فیات ای-اولیسه برای حضور در تاکسیرانی، سرویس هتل‌ها و ناوگان شرکت‌ها طراحی شده است و در دو چیدمان هفت یا هشت نفره تولید خواهد شد. ای-اولیسه به عنوان دومین محصول کاملاً برقی فیات پس از مدل 500e، با باتری‌هایی به ظرفیت 50 یا 75 کیلووات ساعت قابل سفارش است. با اتصال این باتری‌­ها به جریان سریع 100 کیلووات، 80 درصد از ظرفیت در مدت 45 دقیقه بازیابی می­‌گردد.

فیات ای-اولیسه 136 اسب­‌بخار قدرت و 260 نیوتن‌متر گشتاور در اختیار دارد و می‌تواند تا حداکثر 130 کیلومتر برساعت، سرعت بگیرد. رقم شتاب صفر تا صد کیلومتر برساعت برای این خودرو اعلام نشده است، که البته با توجه به کلاس و کاربری آن، برای مشتریان فیات ای-اولیسه چندان حیاتی به نظر نمی‌­رسد.

فیات ای-اولیسه برای حضور در تاکسیرانی، سرویس هتل‌ها و ناوگان شرکت‌ها طراحی شده است و در دو چیدمان هفت یا هشت نفره تولید خواهد شد. در نسخه هفت نفره، سرنشینان ردیف‌­های دوم و سوم در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند درحالیکه یک میز تاشو در میان آن‌ها قرار دارد.

فیات ای-اولیسه 2022

در نسخه هشت نفره، یک صندلی به ردیف دوم اضافه می­‌شود. صندلی‌­های ردیف دوم و سوم را می‌­توان با ریل جابجا کرد و یا حذف نمود. در این صورت، فضای بار فیات ای-اولیسه به 4200 لیتر در مدل استاندارد و 4900 لیتر در نسخه بدنه-بلند افزایش می­‌یابد.

مجموعه‌­ای کامل از سامانه‌­های دستیار راننده شامل ترمز خودکار اضطراری، هشدار تغییر خط، پایش نقطه کور و حسگر تابلوخوان برای فیات ای-اولیسه درنظر گرفته شده است، که البته فعلا معلوم نیست کدام استاندارد و کدام سفارشی خواهد بود.

فیات ای-اولیسه 2022

در تریم‌­های کامل از فیات ای-اولیسه، امکانات رفاهی شامل نمایشگر 7 اینچی لمسی، سقف شیشه­‌ای پانوراما، روکش چرمی صندلی‌­ها، چراغ‌های زنون، در صندوق برقی و دستگاه تصفیه هوای قابل حمل نیز برای این خودرو پیش‌­بینی شده است.

قیمت فیات ای-اولیسه هنوز اعلام نشده است، ولی این خودرو از می 2022 وارد بازار اروپا خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید