معرفی مرسدس‌بنز اسپرینتر 2023

ون محبوب ساخت مرسدس‌بنز یعنی اسپرینتر با مدل 2023 به میدان آمده است، تا قابلیت‌­های کاربردی بیشتری از خود را به نمایش بگذارد.

یکی از مهمترین تحولات این خودرو، به مشخصات فنی آن ارتباط دارد، چراکه پیشرانه 2 لیتری چهار سیلندر توربودیزل، جایگزین نمونه شش سیلندر 3 لیتری قبلی شده است.یکی از مهمترین تحولات این خودرو، به مشخصات فنی آن ارتباط دارد، چراکه پیشرانه 2 لیتری چهار سیلندر توربودیزل، جایگزین نمونه شش سیلندر 3 لیتری قبلی شده و در دو نسخه قابل انتخاب است. گزینه اول، 168 اسب‌­بخار قدرت و 400 نیوتن‌متر گشتاور تولید می­‌کند، اما خروجی نسخه دوم به 208 اسب‌­بخار قدرت و 450 نیوتن‌متر گشتاور افزایش یافته است. در مقام مقایسه باید اشاره کنیم که نمونه قبلی همین پیشرانه، 161 اسب‌­بخار قدرت و 441 نیوتن‌متر گشتاور تولید می­‌کرد. این اعداد برای پیشرانه شش سیلندر هم به ترتیب 188 اسب‌­بخار و 441 نیوتن‌متر بود.

اما طرفداران پیشرانه‌­های بنزینی هم می­‌توانند پیشرانه 4 سیلندر 2 لیتری با 188 اسب­‌بخار قدرت و 350 نیوتن‌متر گشتاور را برای مرسدس‌بنز اسپرینتر 2023 سفارش دهند. صرف‌نظر از پیشرانه­، فقط جعبه‌دنده 9 سرعته اتوماتیک برای این ون آلمانی درنظر گرفته شده است، که بنابر اعلام مرسدس، مصرف سوخت کمتر و معکوس سریع‌تری را به همراه دارد. ضریب نخستین دنده هم کمتر انتخاب شده است، تا شتابگیری بهتری حاصل شود.

مرسدس‌بنز اسپرینتر 2023

سامانه چهارچرخ محرک مرسدس‌بنز اسپرینتر هم با نمونه جدید تعویض شده است، که قابلیت تقسیم برابر گشتاور میان محورها را دارد، درحالی‌که در مدل قبلی، 35 درصد از کل گشتاور به محور جلو منتقل می‌­شد. البته این سامانه را تنها می­‌توان با قدرتمندترین نسخه از پیشرانه 2 لیتری توربودیزل سفارش داد.

قیمت مرسدس‌بنز اسپرینتر 2023 هنوز اعلام نشده است، ولی فروش این خودرو در ایالات متحده از اوایل سال 2023 آغاز خواهد شد.

در نهایت بد نیست بدانید که مرسدس در حال طراحی نسخه کاملاً برقی اسپرینتر است. این محصول روی پلتفرم ماژولار EVP شکل گرفته و از نیمه دوم سال 2023 در تاسیسات مرسدس‌بنز در ایالت کارولینای جنوبی تولید خواهد شد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید